Neler Yeni

Sıvı soğutucu kablo bağlantısı

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Halil ibrahim çelik
Merhaba, sıcak fırsatlarda paylaşılan performa 360mm soğutucunun montajını yaptım, yalnızca pompa ve fan hızları sabit hızlarda çalışıyor, bu normalmidir?
Pompanın 3 pinli kablosunu cpufan yazan kısma, fanların molex kablosunu ise sysfan yazan kısma taktım, acaba yanlışmı yaptım? Anakartta başka sokette yok.
Anakart: msi b460m pro

Şimdiden cevaplar için teşekkürler.

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,051
İsim
Kerem Çavuş
pompası sabit hızda çalışıyor fakat kutudan fanlar için 3 lü çoğaltıcı çıkıyor onları tek kablo haline getirip cpu fana takarsan cpu sıcaklığına göre çalışır

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Halil ibrahim çelik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
pompası sabit hızda çalışıyor fakat kutudan fanlar için 3 lü çoğaltıcı çıkıyor onları tek kablo haline getirip cpu fana takarsan cpu sıcaklığına göre çalışır
Ozaman kabloların yerlerini değişip anakarta takayımki fanlar sıcaklığa göre çalışsın doğrumuyum?
Başka model soğutuculardada pompalar hep sabit hızdamı çalışıyor peki?
Birde kasa fanları 6pinli ve kontrolcüye bağlı, bunlarıda dahil edip tek kablo haline getirip sıcaklığa göre ayarlamam mümkünmü?

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,051
İsim
Kerem Çavuş
Ozaman kabloların yerlerini değişip anakarta takayımki fanlar sıcaklığa göre çalışsın doğrumuyum?
Başka model soğutuculardada pompalar hep sabit hızdamı çalışıyor peki?
Birde kasa fanları 6pinli ve kontrolcüye bağlı, bunlarıda dahil edip tek kablo haline getirip sıcaklığa göre ayarlamam mümkünmü?
Pompayı cpu fana
Radyatörün fanlarını sys fana tak

anakartına baktım cpu opt ve aio pump yok en mantıklısı böyle olur

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Halil ibrahim çelik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Pompayı cpu fana
Radyatörün fanlarını sys fana tak

anakartına baktım cpu opt ve aio pump yok en mantıklısı böyle olur
Hocam zaten şuanda dediğiniz gibi takılı,
Ama işin kötü yanı radyatör fanları hep 1000 rpm civarında sabit çalışıyorlar, fanları sıcaklığa göre 500-1500 rpm arasında otomatik sıcaklığa göre çalışsın diye cpu fana taksam olmazmı, nasıl olsa pompada sabit çalıştığı için sysfana bağlayayım diyorum. Bu şekilde olmazmı acaba?

Top Bottom