Neler Yeni

Mavi Ekran Sıvı Teması Sonrası Açılmama

denjz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
173
İsim
Denizhan
Dün akşam saatlerinde masaüstü bilgisayarım üstünden 3-4 damla şekerli çay döküldü şuan açtığımda mavi ekran yiyorum ve WHEA_UNCORECTABLE_EROR adlı stop code u alıyorum yardım eder misiniz eğer yapılabilecek bir şey yoksa kime ulaşmam gereklidir?

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
masaüstünü görbiliyormusun

cagdascelebi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
771
İsim
Çağdaş ÇELEBİ
Instagram
cagdas_celebi
Steam
cagdascelebi
Facebook
cagdasclbi
Twitter
cagdasclbi
Discord
! 𝓔𝓥𝓘̇𝓝𝓓𝓐𝓡 +𝟮𝟯#0001
Dün akşam saatlerinde masaüstü bilgisayarım üstünden 3-4 damla şekerli çay döküldü şuan açtığımda mavi ekran yiyorum ve WHEA_UNCORECTABLE_EROR adlı stop code u alıyorum yardım eder misiniz eğer yapılabilecek bir şey yoksa kime ulaşmam gereklidir?
Dostum eğer elin biraz yatkın ise kasayı açıp önce sıvının nereye temas ettiğini bul. Bulamazsan eğer tüm parçaları sök ve parçaların bağlantı kısımlarını temizleyerek tekrardan montajını yap. Bağlantı kısımlarını temizlerken çok dikkatli ve özenli ol. Bilgisayarında genel olarak şu parça bozulmuş diyemiyorum maalesef.

edm321

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
487
İsim
edm321
1668007282611.png

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Hayır açıldığı anda bazen tam o yüklenme imgeci dönerken duruyor yada otomatik onarım modu yapıp mavi ekrana atıyor.
sıvı nereye temas etti biliyormusunuz

denjz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
173
İsim
Denizhan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
sıvı nereye temas etti biliyormusunuz
Ya şöyle ekran kartın plastik korumasına ve anakartını küçük bir bölgesine 1 damla bile değil damlamış kuruttum dün 1 gün açmadım şimdi açtım yine aynı

TahinPekmez

80+ Silver
Su alan yerde oksitlenme olmuştur. Anakart dır büyük ihtimalle. Pc yi komple sök. Anakart arizalanmistir bence

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Ya şöyle ekran kartın plastik korumasına ve anakartını küçük bir bölgesine 1 damla bile değil damlamış kuruttum dün 1 gün açmadım şimdi açtım yine aynı
ekran kartını falan başka bir bilgisayarda deneyebilirseniz iyi olur, deneyemezseniz güvenilir bir bilgisayarcıya başında durmak şartıyla verebilirsiniz kontrol için

TahinPekmez

80+ Silver
Sen sokmeden önce gücü tamamen kes bios pilini cikar 1 dk bekle tekrar tak.sonra aç bak geçmiş mi

valoo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
isim soyisim
Bizde leptopa çay dökülmüştü fişe bağlıydı şarj ışığı sönmüştü açma tuşuuna basınca leptop tepki vermiyordu. Bilgisayarcı içini açıp iyice temizleyip kurutmuştu sonra touchpat bozuktu touchpatin içinede sıvı temas etmiş zamanla kurumuştu sorunsuz çalışıyordu.
Not: Çay döküldüğü an hiç vakit kaybetmeden bilgisayarcıya götüldü leptop

denjz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
173
İsim
Denizhan
Bizde leptopa çay dökülmüştü fişe bağlıydı şarj ışığı sönmüştü açma tuşuuna basınca leptop tepki vermiyordu. Bilgisayarcı içini açıp iyice temizleyip kurutmuştu sonra touchpat bozuktu touchpatin içinede sıvı temas etmiş zamanla kurumuştu sorunsuz çalışıyordu.
Not: Çay döküldüğü an hiç vakit kaybetmeden bilgisayarcıya götüldü leptop
Yok hocam yine aynı mavi ekran hatası aldım kime ulaşmam gerekli bu sorun
için

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
912,683
Üyeler
141,620
Son üye
Emirhanfzl