Neler Yeni

Siyah ekran alıp duruyorum..

STBtria

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Kubilay ŞEKER
Arkadaşlar merhaba gün içerisinde bilgisayarda oyun açıkken veya herhangi bir şey açıkken bazen 1 saat sonra bazen 10 saat sonra durduk yere siyah ekran geliyor. Kasanın ışıkları yanıyor ve 1 kere kapatma düğmesine bastığım zaman tamamen kapanıyor. Siyah ekranda ctrl alt delete dahil hiç bir şey yapılmıyor sabit bir şekilde duruyor. Mem86 ile ramleri test ettim herhangi bir sıkıntı yok. SSD'yi test ettim ondada ne badsector var nede herhangi bir sorun. İşin içinden çıkamadım. Bir ara format atmak istediğimde hata veriyordu. Bende biraz araştırdıktan sonra ekran kartım ile apu işlemcimim driverlarının bir şekilde çakıştığını düşünerek ekran kartını çıkardım ve format işlemi tamamlandı. Şimdi bilgisi yüksek arkadaşlarıma danışıyorum bunun sebebi ne olabilir şunu el birliği ile çözelim lütfen.

Bilgisayarımın özellikleri :
İşlemci : Ryzen 3 3200g
Ekran kartı : GT1030
16 gb ram
240 ssd
Win10 Home kullanıyorum.

Can...

80+ Platinum
Arkadaşlar merhaba gün içerisinde bilgisayarda oyun açıkken veya herhangi bir şey açıkken bazen 1 saat sonra bazen 10 saat sonra durduk yere siyah ekran geliyor. Kasanın ışıkları yanıyor ve 1 kere kapatma düğmesine bastığım zaman tamamen kapanıyor. Siyah ekranda ctrl alt delete dahil hiç bir şey yapılmıyor sabit bir şekilde duruyor. Mem86 ile ramleri test ettim herhangi bir sıkıntı yok. SSD'yi test ettim ondada ne badsector var nede herhangi bir sorun. İşin içinden çıkamadım. Bir ara format atmak istediğimde hata veriyordu. Bende biraz araştırdıktan sonra ekran kartım ile apu işlemcimim driverlarının bir şekilde çakıştığını düşünerek ekran kartını çıkardım ve format işlemi tamamlandı. Şimdi bilgisi yüksek arkadaşlarıma danışıyorum bunun sebebi ne olabilir şunu el birliği ile çözelim lütfen.

Bilgisayarımın özellikleri :
İşlemci : Ryzen 3 3200g
Ekran kartı : GT1030
16 gb ram
240 ssd
Win10 Home kullanıyorum.
Ekran kartını söküp bi apuya geçin hocam test amaçlı ramleri tek tek takın deneyin

STBtria

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Kubilay ŞEKER
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ekran kartını çıkardığım zaman, bilgisayar açılırken şifre istediği ekran oluyor ya o ekranda sanki eski televizyonlarda çekmediği zaman karıncalı görünüyordu ya tamamen öyle görünüyor. kısa bir süre öyle kaldıktan sonra düzeliyor. Fakat ondada bu siyah ekran muhabbetini yaşamıştım.

Şimdi de mavi ekran verdi CRITICAL PROCESS DIED hata kodu ile

STBtria

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Kubilay ŞEKER
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yok mu bu konuda bilgisi olan yardımcı olabilecek? Sorunumu hala çözemedim..

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
993,254
Üyeler
157,049
Son üye
Düttürü
Top Bottom