Neler Yeni

Sizce 3080 ti sistem ile 3060 arasındaki fiyat farkı değer mi

godanan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
155
İsim
Burak
Bütçe
30000
Uzun zamandır bir masa üstü sistem toplamak istiyorum. Fiyat 30 binde olur 40 binde olur ama asıl sormam gereken gerçekten değer mi ?

Kafamdaki fikir
Ryzen 5800x3D
Nvidia 3080 Ti
MSI Mag B550
Cooler Master ML240L soğutucu

Bunlarla bir sistem kurayım diyorum ama bir yandan düşünüyorum da 15.000 Tl ile 3060 lık bir sistem alınabilir. Bu iki sistem arasında ciddi fps farkları olduğu belli ama cidden değer mi ? Değerli görüşlerinizi duymak isterim.

Mertbgc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Mert
Her bütçeye göre sistem var her kullanım amacına göre de sistem var sen ne için sistem topluyorsun ona göre fikrimi söyliyim

Yamoima

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
369
İsim
Ahmet Utku Kargı
Steam
https://steamcommunity.com/id/YamoimaTR/
Discord
Yamoima#1664
Değer hocam. Bahsettiğiniz iki ekran kartı arasında dağlar kadar fark var ve ek olarak Türkiye'de yaşıyoruz. Ekonomimiz malum, anlatmaya gerek yok. Bugün aldığınızı yarın alamazsınız. Hazır elinizde para varken alın ileride pişman olmayın derim.

Veteran

80+
Değip değmeyeceği göreceli olmakla birlikte kullanılacak koşullar ve beklenti ile alakalı. Kimi 15 bin verip o sistemle mutlu olur. Kimisi 15 bin verir ya keşke şu kadar daha fazla verseydim de şunu alsaydım der. Senin toplayacağın sistemden beklentine bağlı. Hangi oyunları hangi çözünürlükte hangi görüntü kalitesinde oynamak istemenle beraber almak istediğin Saniye Başına Kare Sayısı (FPS) ile alakalı Bunu kimse garanti edemez ama ne kadar süre güncelleme yapmadan ve beklentilerini karşılayacak şekilde beni götürsün falan diye uzayıp gidebilecek bir konu Şahsi düşüncem bu şekilde

newaziz

80+
Uzun zamandır bir masa üstü sistem toplamak istiyorum. Fiyat 30 binde olur 40 binde olur ama asıl sormam gereken gerçekten değer mi ?

Kafamdaki fikir
Ryzen 5800x3D
Nvidia 3080 Ti
MSI Mag B550
Cooler Master ML240L soğutucu

Bunlarla bir sistem kurayım diyorum ama bir yandan düşünüyorum da 15.000 TL ile 3060 lık bir sistem alınabilir. Bu iki sistem arasında ciddi fps farkları olduğu belli ama cidden değer mi ? Değerli görüşlerinizi duymak isterim.
hocam 40k butçe ile 4070ti sistem tolarsınız eğer oyunları 2k ve 4k oynamak istiyorsanız. Eğer bana her oyunu oynatsın yeter diyorsanız 3060 sistem de tolarsınız yanına da ps 5 alırsınız. Sizin ne istediğinize bağlı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
135
İsim
Semih Özden
Merhaba
Tercihine bağlı 15binlik sistemde her oyunu oynatır 50 binlik sistemde. ama biriyle 4k oynarsın diğeriyle 1080p oynarsın. Fark burada bitiyor tercih yine sizin :)

Top Bottom