Neler Yeni

SİZCE AMD mi VS NVIDIA mı

ibrahimcancl

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
764
İsim
ibrahim can
KISACASI BANA 10K İLE 15K ARASINDA OLAN 4060Tİ 8GB KADAR pERFORMANSLI VE TERCİH EDİLEN AMD NİN Bİ EKRAN KARTI VARMI
4060ti la denk sayılıyor diye biliyorum

Pukiina

80+ Bronze
SELAM, grafik çizim tableti için( 3 boyutlu stickman animasyonu için) ve yeni çıkıcak CRYSİS 4 gibi oyunları kaldırabilicek bi ekran kartı arıyorum.Nvıdıa daha çok tercih ediliyor (çeşitli nedenlerden ) ama biraz pahalı, 4060ti 8gb almayı düşündüm ama AMD nin aynı performansta çok daha ucuz ekran kartları var fakat AMD nin driver güncellemelerinde falan sıkıntı çıkıyor diyorlar, sizce NVİDİA 4060ti 8gb mı alıyım yoksa AMD nin hangi ekran kartını önerirsiniz
Genellikle mühendislik Mimarlık ve oyunlarda max performansı alabilmek için NVİDİA ekran kartını seçerler AMD tabi ki kötü değil ama NVİDİA her zaman daha iyidir daha iyi performanstadır. Şöyle örnek verirsek AMD Ekonomi sınıfındaysa. NVİDİA business sınıfında dır. Genellikle böyle bakıldığı için daha uzun gitsin tan performans olduğı vs den dolayı insanlar seçer. Almışken NVİDİA almakta fayda var hocam. AMD biraz daha geliştirmesi gerek diye düşünüyorum

NOMAD21

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Furkan Bürak
Genellikle mühendislik Mimarlık ve oyunlarda max performansı alabilmek için NVİDİA ekran kartını seçerler AMD tabi ki kötü değil ama NVİDİA her zaman daha iyidir daha iyi performanstadır. Şöyle örnek verirsek AMD Ekonomi sınıfındaysa. NVİDİA business sınıfında dır. Genellikle böyle bakıldığı için daha uzun gitsin tan performans olduğı vs den dolayı insanlar seçer. Almışken NVİDİA almakta fayda var hocam. AMD biraz daha geliştirmesi gerek diye düşünüyorum
bencede ama arada 4 5 k fark var
Mesaj otomatik birleştirildi:

4060ti la denk sayılıyor diye biliyorum
peki driver güncellemesinde AMD sıkıntı çıkarmazmı bence biraz daha sabredib risk almadan NVİDİA almak daha mantıklı

Pukiina

80+ Bronze
Hocam ben Mimarlık öğrencisiyim. Durumlarımız hemen hemen aynı ve okula başlarken bu ekran kartı olayı arkadaşımla çok araştırdık. Ve hangi bu uygulamalarla işi olan çalıştıran insanı görsem hepsi AMD değil de NVİDİA önerdiler. Ve NVİDİA kullanıyorlar. Eğer imkan varsa diyeceğim şu ki NVİDİA grafikleri vs daha iyi bu yüzden NVİDİA alın derim. Alamıyorsanız da eğer alana kadar bütçe oluşturmak. AMD tasarım işiyle vs yapanlara uygun değil. Düşük kaldığı için de bu yüzden NVİDİA 'ya göre daha uygun.

ibrahimcancl

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
764
İsim
ibrahim can
Mesaj otomatik birleştirildi:

peki driver güncellemesinde AMD sıkıntı çıkarmazmı bence biraz daha sabredib risk almadan NVİDİA almak daha mantıklı
bütçen varsa ndvia tabikide

NOMAD21

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Furkan Bürak
Hocam ben Mimarlık öğrencisiyim. Durumlarımız hemen hemen aynı ve okula başlarken bu ekran kartı olayı arkadaşımla çok araştırdık. Ve hangi bu uygulamalarla işi olan çalıştıran insanı görsem hepsi AMD değil de NVİDİA önerdiler. Ve NVİDİA kullanıyorlar. Eğer imkan varsa diyeceğim şu ki NVİDİA grafikleri vs daha iyi bu yüzden NVİDİA alın derim. Alamıyorsanız da eğer alana kadar bütçe oluşturmak. AMD tasarım işiyle vs yapanlara uygun değil. Düşük kaldığı için de bu yüzden NVİDİA 'ya göre daha uygun.
bütçen varsa ndvia tabikide
herkese zaman ayırdıgı için tesekkürler (sıkmayın canınızı neticede Türkiyede yasıyoruz 😅)

Top Bottom