Neler Yeni

Sizce Aşı Güvenilir mi?

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

BarbaraPalvin

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,807
İsim
Umut
İlgilendiği Kategoriler
her şey
Aşı olmayı hep şu zamanlara kadar olmak istiyorum sıramda geldi ve yarın olucam muhtemelen ama kafam acayip karıştı internette ne zaman dolaşsam aşının öldürücü etkisi olduğu yazıyor bir yerlerde kimisi tabi yalan haber ama bazı doktorlar söyleyince insan araştırası geliyor bugün ise twitterda evladını aşıdan koru diye tag açılmış bu ilk tag değil bundan öncede açılmıştı baya ve çok insan yazıyor bunu az buz değil kan pıhtılaşması ve kısırlık kalp rahatsızlığı yaptırdığı söyleniyor forumda doktor olmadığını biliyorum sadece görüş almak için yazıyorum.
Ben güvenmiyorum, olmayacağım.
Okulda zorunlu tutarsalar, aşı olmak yerine sınıfta kalmayı tercih ederim.

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Aşı olmayı hep şu zamanlara kadar olmak istiyorum sıramda geldi ve yarın olucam muhtemelen ama kafam acayip karıştı internette ne zaman dolaşsam aşının öldürücü etkisi olduğu yazıyor bir yerlerde kimisi tabi yalan haber ama bazı doktorlar söyleyince insan araştırası geliyor bugün ise twitterda evladını aşıdan koru diye tag açılmış bu ilk tag değil bundan öncede açılmıştı baya ve çok insan yazıyor bunu az buz değil kan pıhtılaşması ve kısırlık kalp rahatsızlığı yaptırdığı söyleniyor forumda doktor olmadığını biliyorum sadece görüş almak için yazıyorum.
DOKTOR ADAYIYIM VE TAMAMI YALAN. TAMAMI YALAN bakın yalan
Çiçek aşısından beri aşı ve bilim karşıtları var , olmaya da devam edecekler. Düz dünyacılar da var , onlar var diye dünya düz olmuyor.

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,870
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401
ben kronik astım hastasıyım. yaklaşık 10 yıldır astım hastalığımla yaşıyorum. bu korona akciğere bulaşan bir hastalık. bünyem zayıftır en ufak şeyden hastalanırım. pasif taşımama imkan yok gözüyle bakıyorum. aşıyıda karşıtlıktan değil yan etkileri olurda bi zarar verir korkusuyla olmaktan kaçındım şimdiye kadar. zaten bünyem zayıf bide kendi elimle aşı vurdurarak lades yapmayım diye uğraşmıştım. taaaki iş korkusu paçayı sarana kadar
Bunu önceden söylemen gerek, ama şunu bil ki eğer bir şekilde virüse yakalanırsan senin için çok zorlu bir süreç olabilir. Hatta belki hastanelik bile olabilirsin ki umarım olmazsın. Değinmek istediğim nokta şu ki aslında senin daha çok ilgilenmen gerek, aşı olmamış bir insanın sana virüs bulaştırma olasılığı aşı olan bir insanın sana virüs bulaştırma olasılığından %95 daha fazla. Bu durumda insanların aşı olmasını mı istersin olmamasını mı? Çoğu doktor özellikle yeni varyantlar dolayısıyla aşı seçmeyin, bulduğunuz aşıyı olun diyor. 3-5 aykırı olmayın diyor. Neye dayanarak diyorlar? Klasik komplo teorileri. Ellerinde herhangi istatistiki veri olmadan hep boş yapıyorlar. Amerika, AB, DÖS aşıların uzun vadede sıkıntı yaratmadığını 1 yıllık çalışma ile onaylıyor ordan doktorun biri(dayanağı olmadan) veya yoldan geçen Selim dayı gelip yeenim aşı aslında amariga oyunu kısır yapıyor diyor. Aslında 3 dk bi düşünüp mantık yürütme ile herşeyi anlayabilirsiniz ama işte ne diyim daha...

Dahası  
Reaksiyon skoru
1,767
İsim
Doruk
İlgilendiği Kategoriler
Tarih
Aşı güvenilir olmasaydı ülkeler bütün toplumuna yapmazdı

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,870
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401

akıllı kuş

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,079
İsim
Cicikuş
Sağlık hakkında gram birsey bilmeyen insanlar aşıya gelince profesör kesildiği için taglar fazladır. Bir sürü ülke vuruluyor aşıyı ne olduğu belli olmayan şeyi kabul ederler mi sence? Biri bir şey duyuyor bir sürü kişi de doğruluğunu düşünmeden yalan yanlış paylaşıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

90 yaşındaki deden kısır olsa nolucak
işlevi bitmiştir zaten onun o konularda okasdpaskpdaksdkasşldk

ogulcankn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
Oğulcan
Aklıma takılan bir soru var.(aşımı oldum) Biontech olduğunuzda ölürseniz alerjik etkenler dışında dava açamıyorsunuz?

BarbaraPalvin

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,807
İsim
Umut
İlgilendiği Kategoriler
her şey
Bir kişi daha elendi var mı başka zayıf halka?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öyle deme şimdi amariga oyun yapıyor olabilir. Bill Gates çip koydu yeenim kısır yapıyo
Kişisel görüşüm, ben aşı olanlara laf söylemiyorum. Haddinizi bilerek konuşun o yüzden.

TwinsR32

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
778
İsim
Çağlar
Steam
https://steamcommunity.com/id/TwinsR32/
Discord
Twins R32#0331
Bunu önceden söylemen gerek, ama şunu bil ki eğer bir şekilde virüse yakalanırsan senin için çok zorlu bir süreç olabilir. Hatta belki hastanelik bile olabilirsin ki umarım olmazsın. Değinmek istediğim nokta şu ki aslında senin daha çok ilgilenmen gerek, aşı olmamış bir insanın sana virüs bulaştırma olasılığı aşı olan bir insanın sana virüs bulaştırma olasılığından %95 daha fazla. Bu durumda insanların aşı olmasını mı istersin olmamasını mı? Çoğu doktor özellikle yeni varyantlar dolayısıyla aşı seçmeyin, bulduğunuz aşıyı olun diyor. 3-5 aykırı olmayın diyor. Neye dayanarak diyorlar? Klasik komplo teorileri. Ellerinde herhangi istatistiki veri olmadan hep boş yapıyorlar. Amerika, AB, DÖS aşıların uzun vadede sıkıntı yaratmadığını 1 yıllık çalışma ile onaylıyor ordan doktorun biri(dayanağı olmadan) veya yoldan geçen Selim dayı gelip yeenim aşı aslında amariga oyunu kısır yapıyor diyor. Aslında 3 dk bi düşünüp mantık yürütme ile herşeyi anlayabilirsiniz ama işte ne diyim daha...
aşı karşıtı olmadığımı üstteki yorumlarımın birinde yazmıştım diye hatırlıyorum. yazmamışsam tekrarlıyorum aşı karşıtı değilim. sadece aşının benim için şuan gereken bir şey olmadığının söylüyorum. işim gereği olmasa vurulmazdım. sene sonuna doğru vurulmayı düşünüyordum.

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,870
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401

Cevizli sucuk

80+ Bronze
Ben şahsen yaptırsam yaptırırım ama gerek yok şu ana kadar hiç olmadım sonuçta aşı olup virüse yakalanan zaten çok var ne anlamı var o zaman ayrıca yakınımda aşı olduktan sonra 1 2 gün sonrası kalp krizi geçiren 3 4 kişi var

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
Aşı yan etkileri olsada güvenilir sayılıyor.

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom