Neler Yeni

Sizce hangi din neden mantıklı?

G.P.U

80+ Silver
Merhabalar, biliyorsunuz ki dünyada birsürü din var. Siz kendinize hangisini yakın buluyorsunuz yada en mantıklısı hangisi?
Agaaa bu burada tartışılcak konu değil ama sana tek bir şey söyleyim

2 tür inanan vardır

1. Kutsal kitabı çok özel sanar ve rafın en üstüne iyi bir şekilde koyar ve gram açıp bakmaz hatta yanına yaklaşmaya bile korkar bu yüzden der ki en doğru din benim hiç gerisini umursamaz

2. Kutsal kitabı açıp okur araştırır ve der ki sıkıysa dinimin iddasını kanıtlayın eğer kanıtlarsanızda buna saygı duyarım der

İntel Xeon

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
yani kuran sadece arapça bilene indi demek oluyor bu :D?
kuran zaten arapça yazıldı sonra dier dillere çevrildi yanlıs bir şey mi söylüyorum bir kelimenin birden fazla anlamı var en doğru sekilde çeviriyi mantıken diyanet vakfı yayınlar yazılanı anlamayanlar içinde tesfir kitabı yazılmıs zaten yazan kiside profesör

4101995

80+ Gold
En İyi Cevap
24
Eğer kendin düşünmeyip başkalarının düşüncelerine aşırı önem vererek dinini seçmeye çalışırsan, kafayı yemen olası 🤭

robin

80+ Silver
kuran zaten arapça yazıldı sonra dier dillere çevrildi yanlıs bir şey mi söylüyorum bir kelimenin birden fazla anlamı var en doğru sekilde çeviriyi mantıken diyanet vakfı yayınlar yazılanı anlamayanlar içinde tesfir kitabı yazılmıs zaten yazan kiside profesör
dostum eğer ben tesfir kitabına bakmadan anlayamıyorsam o kitap açık değildir demek bu.

İntel Xeon

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
dostum eğer ben tesfir kitabına bakmadan anlayamıyorsam o kitap açık değildir demek bu.
kisiden kisiye degisir ben tesfirini okumadan anliyorum sadece anlamayanlar için tesfirini okumasını öneriyorum uzatılcak bir konu değil reform paketi açiklanıyor onu dinliyorum iyi günler sağlıcakla kal

wass

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
928
İsim
Kayra
İlgilendiği Kategoriler
HipHop
Twitter
wass015
Discord
wass#0315
Eğer kendin düşünmeyip başkalarının düşüncelerine aşırı önem vererek dinini seçmeye çalışırsan, kafayı yemen olası 🤭
kanka soru sordum sadece seçmek için değil, nerenden okudun yazıyı

wass

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
928
İsim
Kayra
İlgilendiği Kategoriler
HipHop
Twitter
wass015
Discord
wass#0315
“En mantıklı hangisi” diye soran sensin bu cevaba kızan da sensin. Ki ofansif bir cevap da değildi. Komiksin ama gülmüyorum.
Merhabalar, biliyorsunuz ki dünyada birsürü din var. Siz kendinize hangisini yakın buluyorsunuz yada en mantıklısı hangisi?

Demişim, sadece soru amaçlı yazdığım birşeye cevap vermek yerine neden böyle cevap yazıldı anlamıyorum gerçekten.

4101995

80+ Gold
En İyi Cevap
24

Demişim, sadece soru amaçlı yazdığım birşeye cevap vermek yerine neden böyle cevap yazıldı anlamıyorum gerçekten.
Anlatamıyorum sanırım, anlatmıyorum da neyse; iyi cevaplar.

saleRan

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
kanka soru sordum sadece seçmek için değil, nerenden okudun yazıyı
Evet saçma şekilde cevap verenler olmuş ama bu arkadaşa haksızlık yapıyorsun nerenden okudun diyerek? Ve yanlış bir şey yazmamış. Konuyu teker teker takip ettim haklısın, cevap vermek yerine boş yapanlar olmuş. Ama bu arkadaşa haksızlık yapmışsın bence arkadaş sadece düşüncesini belirtmiş. @!Yardım Lazım! :)

wass

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
928
İsim
Kayra
İlgilendiği Kategoriler
HipHop
Twitter
wass015
Discord
wass#0315
Evet saçma şekilde cevap verenler olmuş ama bu arkadaşa haksızlık yapıyorsun nerenden okudun diyerek? Ve yanlış bir şey yazmamış. Konuyu teker teker takip ettim haklısın, cevap vermek yerine boş yapanlar olmuş. Ama bu arkadaşa haksızlık yapmışsın bence arkadaş sadece düşüncesini belirtmiş. @!Yardım Lazım! :)
Kanka ben öylesine sohbet amaçlı bir konu açtım, yok hindistan da mı yaşıyorsun, 4 din vardır falan diyenler oldu. Altı üstü sohbet etmek için konu açtım çok abarttılar.

saleRan

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Kanka ben öylesine sohbet amaçlı bir konu açtım, yok hindistan da mı yaşıyorsun, 4 din vardır falan diyenler oldu. Altı üstü sohbet etmek için konu açtım çok abarttılar.
Bence de. Haklısın. Ama dediğim gibi sen bir tık bu arkadaşta patlamışsın, suçu yokken.

wass

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
928
İsim
Kayra
İlgilendiği Kategoriler
HipHop
Twitter
wass015
Discord