Neler Yeni

Sizce hangi toplama sistem daha iyi?

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,165
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Hocam daha güzel derken ne gibi?
Yani senin sectiğin parçalar eyw ama o parçalara göre pahalı olmuş Sistem açıkçası ben 24 bin vermem bu sisteme benim attığım da 15 e geliyor arada ciddi FPS farkı olmayacaktır 8-9 bin TL lik devasa fark var onun yerine çok daha güzel güncellemeler yapabilirsin yinede sen bilirsin illa tek toplamak istiyorum diyorsan da daha güzel parçalar seçebilirsin hatta bazı parçaları ikinci el alırsan çok daha uyguna gelir tadından yenmez

MYSTIC

80+ Silver
Yani senin sevdiğin parçalar eyw ama o parçalara göre pahalı olmuş Sistem açıkçası ben 24 bin vermem bu sisteme benim attığım da 15 e geliyor arada ciddi FPS farkı olmayacaktır 8-9 bin TL lik devasa fark var onun yerine çok daha güzel güncellemeler yapabilirsin yinede sen bilirsin illa tek toplamak istiyorum diyorsan da daha güzel parçalar seçebilirsin hatta bazı parçaları ikinci el alırsan çok daha uyguna gelir tadından yenmez
Hocam malesef 2. Ele yonelemiyorum babam izin vermiyor 😕.Ve "daha güzel parçalar seçebilirsin" demişsiniz.Hangi parçada değişime gitmeliyim?

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,165
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Hocam malesef 2. Ele yonelemiyorum babam izin vermiyor 😕.Ve "daha güzel parçalar seçebilirsin" demişsiniz.Hangi parçada değişime gitmeliyim?
Kardeşim komple sistemi değiştirmem gerekiyor ben yaparsam ama ben AMD yaparım işlemci olarak daha fiyat performans o yüzden hazır almak daha avantajlı oluyor

MYSTIC

80+ Silver
Kardeşim komple sistemi değiştirmem gerekiyor ben yaparsam ama ben AMD yaparım işlemci olarak daha fiyat performans o yüzden hazır almak daha avantajlı oluyor
AMD,Intel çok da önemli değil hocam.Sadece 12600KF aynı fiyata daha iyi performans verdigi,12. ile 13. nesillerin soket yapısı aynı olduğu ve ddr5 ram gerektirmediği için tercih ettim.Fark etmez yani benim için.

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,165
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
AMD,Intel çok da önemli değil hocam benim için.Sadece 12600KF aynı fiyata daha iyi performans verdigi,12. ile 13. nesillerin soket yapısı aynı olduğu ve ddr5 ram gerektirmediği için tercih ettim.Fark etmez yani benim için.
Ddr5 ram gerektirmediği derken Am4 soketinde hala önü açık Ryzen 5950x bile takılabiliyor Am4 sokete yani güncel
Mesaj otomatik birleştirildi:

O zaman al bunu i7 12700f yapınca 24766 TL oluyor

MYSTIC

80+ Silver
Ddr5 ram gerektirmediği derken Am4 soketinde hala önü açık Ryzen 5950x bile takılabiliyor Am4 sokete yani güncel

Bunun da videosunu izledim sıcaklık değerleri yüksek.Ve 3070ti'ın vrami düşük olduğu için tercih etmek istemiyorum.(Ve stok soğutucu korkum var)

Bunun da videosunu izledim sıcaklık değerleri yüksek.Ve 3070ti'ın vrami düşük olduğu için tercih etmek istemiyorum.(Ve stok soğutucu korkum var)

Kürşat K.T.K

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,165
İsim
Kürşat
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1

Anladığım kadarıyla sen sectiğin parçalar ile kurmak istiyorsun peki sen bilirsin ben olabilecek durumları söyledim karar senin

Dahası  
Reaksiyon skoru
901
İsim
Onur Uygun
İlgilendiği Kategoriler
PC toplama
Instagram
onur27uygun
Aynı olan parçalar:
(indirim bekleyeceğim)

Farklı olan parçalar:
1.
2.
Birincisi 23.802,ikincisi 23728 tutuyor.
Sizce sıvı soğutma için ekran kartından birazcık feragat edilmeli mi?
XFX SWFT nasıldır?
ML240L iyi midir?Onun dışında önerebileceğiniz bir şey var mıdır?
NOT:İşlemci yüksek çünkü 6800XTli için bütçem yetersiz,3070ti da almam(Vramden dolayı.Uzzzuncaa bi süre idare etmeli çünkü)Bu yüzden daha ilerisini düşünmek için işlemciyi yükselttim(diğer parçaların kalitesiz olduğunu düşünmüyorum ama yine de yorumlarınıza açığım)
NOT:Hazır sistemler vs. çıkıyor ama illa ki bir parçası içime sinmiyor.O yüzden kendim toplama kararı aldım.Biraz pahalı olsun ama seveyim diye:).
ÖNEMLİ NOT:Fiyatlar düşer ilerde alısın diyecekseniz maksimum aralığa kadar bekleyebilirim.O zaman da fiyatlar düşer mi?
Knk yeni kartlar tanıtıldı bekleyebildiğin kadar bekle

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
onur can
Aynı olan parçalar:
(indirim bekleyeceğim)

Farklı olan parçalar:
1.
2.
Birincisi 23.802,ikincisi 23728 tutuyor.
Sizce sıvı soğutma için ekran kartından birazcık feragat edilmeli mi?
XFX SWFT nasıldır?
ML240L iyi midir?Onun dışında önerebileceğiniz bir şey var mıdır?
NOT:İşlemci yüksek çünkü 6800XTli için bütçem yetersiz,3070ti da almam(Vramden dolayı.Uzzzuncaa bi süre idare etmeli çünkü)Bu yüzden daha ilerisini düşünmek için işlemciyi yükselttim(diğer parçaların kalitesiz olduğunu düşünmüyorum ama yine de yorumlarınıza açığım)
NOT:Hazır sistemler vs. çıkıyor ama illa ki bir parçası içime sinmiyor.O yüzden kendim toplama kararı aldım.Biraz pahalı olsun ama seveyim diye:).
ÖNEMLİ NOT:Fiyatlar düşer ilerde alısın diyecekseniz maksimum aralığa kadar bekleyebilirim.O zaman da fiyatlar düşer mi?
hocam ML240L V1 de V2 de var elimde ikisinden de oldukça memnunum. bence hiç düşünmeden alabilirsiniz. v1i yaklaşık 2016 den beri kullanıyorum. hiçbir problemle karşılaşmadım. ilk günki performansıyla çalışıyor hala. ki günlük ortalama 5-6 saat kapalı kalır pc. sabahtan render vs akşamları da oyun oynarım ona rağmen hiçbir dert yaşatmadı

Dahası  
Reaksiyon skoru
901
İsim
Onur Uygun
İlgilendiği Kategoriler
PC toplama
Instagram
onur27uygun

Knk bu siteden mağdur olmuş var bence verme her ne kadar düşük de olsa burdan almamali heleki 20 k civarı paraya sistemi asla burdan alma

Top Bottom