Neler Yeni

Sizce iyi bir üniversiteye gitmek zorunlu mu ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Muhammmet Buğra Akbaba
Merhabalar universite sınavın var ama iyi bir üniversiteye gitmek için çalışıcağım vakit bana boşa zaman harcamak gibi geliyor onun yerine kendimi geliştirmek daha mantıklı geliyor lakin bazen mantık tr de işlemiyor.
Neyse asıl konu ben yazılım öğrenmeyi istiyorum işte bunu için bölümler vs var ama iyi bir üniversiteye gitmek zorunlu mu sizce (izmirde )şuan zaten editörlük yapıyorum bu iki işide int üzerinde öğrene bilirim ama iş alımı vs için universite diploması şartmı yoksa bilgi birikimine mi bakıyorlar ?

Megan

80+ Silver
Merhabalar universite sınavın var ama iyi bir üniversiteye gitmek için çalışıcağım vakit bana boşa zaman harcamak gibi geliyor onun yerine kendimi geliştirmek daha mantıklı geliyor lakin bazen mantık tr de işlemiyor.
Neyse asıl konu ben yazılım öğrenmeyi istiyorum işte bunu için bölümler vs var ama iyi bir üniversiteye gitmek zorunlu mu sizce (izmirde )şuan zaten editörlük yapıyorum bu iki işide int üzerinde öğrene bilirim ama iş alımı vs için universite diploması şartmı yoksa bilgi birikimine mi bakıyorlar ?
Böyle bölümlerde kendini geliştirmen çok daha önemli ama bir üniversite diploması çok işine yarar. Boğaziçiden mezun olup da kendini geliştirmemiş olsan kimse işe almaz, ama kötü bir yerden mezun olup kendini çok geliştirmişsen de çoğu yerde işe girebilirsin

dalgakıran06

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
272
İsim
Enes
eğitim tamamen gereksiz diyemeyiz yine insanlar soruyor okumuş olmak önemli. okumak sadece ders değil ki bambaşka şeyleri de görürsün öğrenirsin

melidoas6

80+ Silver
Böyle bölümlerde kendini geliştirmen çok daha önemli ama bir üniversite diploması çok işine yarar. Boğaziçiden mezun olup da kendini geliştirmemiş olsan kimse işe almaz, ama kötü bir yerden mezun olup kendini çok geliştirmişsen de çoğu yerde işe girebilirsin
Boğaziçinden mezun olan kişiye kendini geliştirmesi için gerekli imkanlar zaten sağlanmıştır o yere gidipte boş kalıyorsa diyecek bir şey yok zaten

Megan

80+ Silver
Boğaziçinden mezun olan kişiye kendini geliştirmesi için gerekli imkanlar zaten sağlanmıştır o yere gidipte boş kalıyorsa diyecek bir şey yok zaten
tabii ki oradan mezun oluyorsa zaten kendini geliştirmiştir ama örnek olması adına verdim bu kadar abartıyı

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,687
İsim
bilo
Discord
b1l0
Ankarada bilgisayar mühendisliği okuyorum size kısaca diyebileceğim tek şey iyi ünideki her konuya bir adım önde başlıyor. Mesela kendinizi çok geliştirirsiniz, aynı şekilde geliştiren iyi ünili sizden önce işe alınır çünkü iyi üniden mezun. Üni sınav sonucunda attığı bir adımlık fark her konuda bir adım önde başlatır kendisini. Tabii ki bu aşırı önemli olmazsa olmaz demek değil ama ne demek istediğimi anlamışsınızdır.

brkdrmn7

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
701
İsim
Burak
İyi bir üniversitedeki iyi bir bölümde kendini daha rahat geliştirirsin

louis bloom

80+ Silver
Evet iyi bir üniversiteye gitmek zorunlu. Neden ?

Her üniversiteden üniversiteye sana sunduğu olanaklar, eğitim şekilleri, materyal ve aktivite doluluğu, etkinlikler, sosyal toplulukları vesaire değişiyor. İyi bir üniversitede sosyal topluluklardan da kapabildiğini kapar ve asosyallikten çıkarsın, sana tanıdığı yurtdışı ya da belli sınavlar gibi olanaklarını değerlendirir geleceğine yön verirsin, materyalleri yeterliyse uygulamalı derslerin teorik geçmez ve görerek daha da iyi öğrenirsin, aktivite ve etkinliklerle hem bölümün olsun hem de bölüm dışı gezi kamp sehir disi seyahati gibi etkinlikleri ve aktiviteleri ile üniversite hayatını doya doya yaşamanı sağlar. Ortaokul binası gibi, binası olan ünilerdeki kişilerin Üni hayatının güzel geçtiğini düşünmüyorum.

cici

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,721
İsim
9304
İlgilendiği Kategoriler
profil mesajları ve konu dışı
Kötü üniye gidiyordum( HMKÜ tıp fakultesi) minnoş amfi 200 kişilik sınıf mevcudu 250 kişi ve laboratuvarlar falan yetersiz ayakta kalma oluyordu maketler falan her şey yetersiz hatta üni komple çöp gibi bişi idi. tıpta üniversite önemsiz diyorlar mesela ama böyle yer de kalınır gibi değildi. üstelik üni komple torpilden oluşuyordu mini ersoğan hükümeti gibi bir yerdeydim neyse kısaca üni önemsiz denen bölümde bile bu kadar fark ediyorsa her türlü fark eder iyi üni kazanmak için olabildiğince çabalamak lazım yoksa intihar edersin.

Bu arada bir seviyeden sonra üniler arasında artık soru farkı bile olmadan araya tonla üni girebildiği oluyor yani çok iyi mükemmel denilen üniler ile en düşük üniye giden kişi arasında öyle mega bir fark yok ilk 1000 vs 20K-30K falan olmadığı sürece.

burak9956

80+ Bronze
Ege üniversitesi İzmir'in en büyük nimetlerinden bilgisayar muh. İstersen çok iyi alternatif, onun dışında zaten işim sahibiyim üni çok vaktimi harcamasın dersen dokuz Eylül üni'de yönetim bilişim sistemleri tavsiye ederim yazılım dersleri de içeren daha kolay bir bölüm.

Mert

80+ Silver
Üniversite ciddi bir etikettir. Nereden mezun olduğumu söylediğimde insanların konuşma şekli değişiyor.

Beren

80+ Gold
iyi bir üni için keske mezuna kalsaydım diyorum. her seyden önce ortam bile yeter, adamın kafasını toplar

• Muhteşem
Reaksiyonlar: cici
Top Bottom