Neler Yeni

Size Göre Türkiyedeki En Büyük Problem Nedir?

Türkiyede Size Göre En Büyük Sorun Nedir?

• İşsizlik

• Mülteci

• Terör

• Trafik

• Adalet

• Üretim

• Tüketim

• Ekonomi

• Diğer...

Sonuçları oy verdikten sonra görebilirsiniz.

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan

utkusuna

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
utku suna
Bir de ekonomi bir sorun değil bu sorunların sonucu ve yansımasıdır

Alper Arıkan

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Hepsi bağlantili ama sende neyi çagrıstiriyor onu merak ediyorum sorun nedir
Eğitim sistemimiz gerçekten kötü, her bireye aynı şeyi öğretmeye çalışıyorlar, belki o çocuğun başka bir yeteneği var ama bu şekilde herkese aynı eğitimi verdikleri için bu yetenek ortaya çıkamıyor maalesef. Ekonomimizi anlatmaya gerek yok zaten, ben kurla ilgilenmiyorum diyen bir bakanımız var zaten. Terör konusunu da biliyorsunuz zaten

GryAsl

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,420
İsim
Güray
Terör her ülkede var ve turkiyede olması da NORMAL heryerimiz dusman kayniyor ;) ama diger ikisi konusunda haklısınız
Hepsi bağlantili ama sende neyi çagrıstiriyor onu merak ediyorum sorun nedir
Hepsi seçeneği yokmu kral :DD
Eğitim
Ekonomi
Terör
Üçü de bağlantılı şeyler aslında
Bence bunların hiçbiri değil, asıl sorun değişim olmaması. İnsanlar eskilerinde olan şeylere çok bağlı "biz böyle gördük yiğenim" vb. şeyler mesela. Değişmeye, değiştirmeye korkuyorlar.
-Efendim şu mahalleye fiber çekelim, artık insanlar iyice sinirlenmeye başladı.
+O mahalledeki herkes bizden internet sağlamıyor mu zaten? değiştirmeye ne gerek var ne güzel çalışıyor sistem işte.

Gibi mesela.

Aynı şey siyaset için de geçerli, iktidarı destekleyen kitlede "geçirmiyoruz ühüüü" diye ağlayanlar çıkıyor ama kime oy verecen desek yine aynı partiye verecek. Yahu yap bi değişiklik işte, başka bir parti dene.

İşin kısası insanlar değiştirmeyi sevmediği için, yeni bi şeyler deneyemediği için kendileri de dahil olmak üzere hiçbir şeyi değiştirmek adına çaba göstermiyor. Kendisi de demiyo "ben 5.000₺ maaş alıyorum ama bununla girişim yapayım, yeni bi şeyler deneyeyim belki seneye 6.000₺" kazanırım vs. 5.000₺ onu öldürmüyor ya o imkanı yok daha fazla kazanmak için değişiklik yapmaz hayatında. Pek iyi anlatamadım ama anlayacak olan anladı bile.

İntel Xeon

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Adalet Üretim gibi birçok seçenek varken Terör geride kalacağini düsünüyordum
Bu benim terörle ilgili düsüncem, ama bence en büyük sorun bu değil mületci türkiyenin en büyük sorunudur mületciler giderse isizlik azalır hırsızlık olayları az yaşanır.

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
Bence bunların hiçbiri değil, asıl sorun değişim olmaması. İnsanlar eskilerinde olan şeylere çok bağlı "biz böyle gördük yiğenim" vb. şeyler mesela. Değişmeye, değiştirmeye korkuyorlar.
-Efendim şu mahalleye fiber çekelim, artık insanlar iyice sinirlenmeye başladı.
+O mahalledeki herkes bizden internet sağlamıyor mu zaten? değiştirmeye ne gerek var ne güzel çalışıyor sistem işte.

Gibi mesela.

Aynı şey siyaset için de geçerli, iktidarı destekleyen kitlede "geçirmiyoruz ühüüü" diye ağlayanlar çıkıyor ama kime oy verecen desek yine aynı partiye verecek. Yahu yap bi değişiklik işte, başka bir parti dene.

İşin kısası insanlar değiştirmeyi sevmediği için, yeni bi şeyler deneyemediği için kendileri de dahil olmak üzere hiçbir şeyi değiştirmek adına çaba göstermiyor. Kendisi de demiyo "ben 5.000₺ maaş alıyorum ama bununla girişim yapayım, yeni bi şeyler deneyeyim belki seneye 6.000₺" kazanırım vs. 5.000₺ onu öldürmüyor ya o imkanı yok daha fazla kazanmak için değişiklik yapmaz hayatında. Pek iyi anlatamadım ama anlayacak olan anladı bile.
Karşımda olsan seni alnından öperdim.

İntel Xeon

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Haklısın, ben doğmadan önce de aynı yönetim suanda aynı yönetim ama insanlar 2013 deki refah seviyesine tekrar ulasırız diye düsünüyor.

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
Şuanki Mülteciler Türkiye için büyük bir tehlike teşkil ediyor 50 sene sonra şehirlerde ne durum olacak bilinmiyor.

OsmanUCR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
759
İsim
Osman Uçar
Sizin için Türkiyedeki en büyük problem ve ilk 3 sorun seçecek olsaniz bunlar neler olur en çok neden yakiniyorsunuz ankete katılabilir veya başka bir şey varsa belirtebilirsiniz
Çoğunluk ekonomi demiş ama ben kendi düşüncelerini söylüyorum
1-En temel sorun üretim sorunudur. Yerli üretim artarsa ve ürettiğimiz ürünleri en iyi şekilde satabilirsek ekonomi sorunu yavaştan çözülür 1 , Üretim çoğalınca iş olanaklarıda artar diye düşünüyorum yani daha fazla çalışana ihtiyaç duyulacak o yüzden işsizlik sorununu da azaltmış olalım , Tam olarak şunu söylemek istiyorum . Yerli üretim çoğalınca mesela togg gibi İHA siha gibi çoğalınca Sorunların çözüleceğini umuyorum

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
Bir diğer dikkatimi çeken Ekonomi seçenler oldu yani dolar 1 lira olsa ve vergiler yari yariya az olsa sizin için güzel olur mu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben tüketici dahi olsam dolarin 1 TL olmasını istemem çünkü bilirim ki Düşük dolar ithalat ı artırır üretimi azaltır size ucuzdan uçak vercez diye uçak fabrikasini kapattırırlar sonra 10 katına alamazsiniz o uçaklari.

Çoğunluk ekonomi demiş ama ben kendi düşüncelerini söylüyorum
1-En temel sorun üretim sorunudur. Yerli üretim artarsa ve ürettiğimiz ürünleri en iyi şekilde satabilirsek ekonomi sorunu yavaştan çözülür 1 , Üretim çoğalınca iş olanaklarıda artar diye düşünüyorum yani daha fazla çalışana ihtiyaç duyulacak o yüzden işsizlik sorununu da azaltmış olalım , Tam olarak şunu söylemek istiyorum . Yerli üretim çoğalınca mesela togg gibi İHA siha gibi çoğalınca Sorunların çözüleceğini umuyorum
Senin gibi düşünüyorum dostum

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,889
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
@xKaanCKx in dediği gibi ଅର୍ଥନୀତି ବହୁତ ଭଲ ଜ୍ୱାଇଁ |

@NakreS14 bu kaan niye böyle şeyler diyor. korkuyorum olm daha birkaç dk önce simülasyonda mıyız fln diye video izledim.
Screenshot_2020-10-10-02-18-13.png
Screenshot_2020-10-10-02-18-35.png
Screenshot_2020-10-10-02-18-54.png
Screenshot_2020-10-10-02-19-22.png

birisi ciddi ciddi cvp versin artık.

@xKaanCKx lan cevap ver artık uyumak istiyorum uyuyamıyorum.

Son düzenleme:
Top Bottom