Neler Yeni

skolyoz muyum?tedavi olmam gerekir mi?

Rybton

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Ayberk Uğraş
yüzmeye başla
Mesaj otomatik birleştirildi:

genetik
bizim ailede ilk benim

Çocukluk ergenlik yaşlarında ortaya çıkıyor kiminde küçük yaşta ağrı yapıyor kiminde yetişkinliğe kadar ağrı yapmiyor. Ama çocuklukta farkedilmezse yetişkinliğe kadar derecesi artabiliyor. Ne kadar erken farkedilip egzersize başlanırsa l kadar faydali
cok ciddi mi acaba gercekten endiselenmeye basladim

MauroEmanuel Icardi

80+ Bronze
bizim ailede ilk benim

Bel fıtığı gibi düşünün. Kiminde hiç bişey yapmazsan kimini yurütemiyor bu da öyle kiminde ağrı sızı olmaz kiminde ağrı olur. Ama çoğu kişi de gözle görülür eğrilik oluyor derece arttıkça hele direk anlaşılıyor

COMMANDERR

80+ Bronze
Fizyoterapist e gitmeni öneririm c skolyoz çabuk düzeliyor.eşimde de aynı durum var

onurfndkc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
139
İsim
Onur
bizim ailede ilk benim

bizim ailede ilk benim

Derecen oldukça düşük korse ya da alanın da iyi bir fizyoterapist ile istenilen seviyeye düşürürsün panik yapılacak bir şey yok idiopatik skolyozların genetik vs ile bir ilgisi de yok hala neden ortaya cıktığına dair bir sebep de bulunulmuş değil çanta uyku şekli yatak pozisyonu duruş vs vs gidiyor bunlar tabi belki etken uygun zaman da herhangi bir rehabilitasyon merkezinden destek almanda fayda var. Yüzme kendi başına egzersizin herhangi bir pozitif etkisi yok mevcudu daha da kötüleştirmeye doğru gidebilir. İçin rahat olsun 18 yaş biraz geç farkedilmiş ama yolun sonunda da değilsin. Tekrar dan geçmiş olsun.

Rybton

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Ayberk Uğraş
spor yapmama engel mi suan?
Derecen oldukça düşük korse ya da alanın da iyi bir fizyoterapist ile istenilen seviyeye düşürürsün panik yapılacak bir şey yok idiopatik skolyozların genetik vs ile bir ilgisi de yok hala neden ortaya cıktığına dair bir sebep de bulunulmuş değil çanta uyku şekli yatak pozisyonu duruş vs vs gidiyor bunlar tabi belki etken uygun zaman da herhangi bir rehabilitasyon merkezinden destek almanda fayda var. Yüzme kendi başına egzersizin herhangi bir pozitif etkisi yok mevcudu daha da kötüleştirmeye doğru gidebilir. İçin rahat olsun 18 yaş biraz geç farkedilmiş ama yolun sonunda da değilsin. Tekrar dan geçmiş olsun.

DePiedra54

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
274
İsim
Eren Bilal Cihan
yüzmeye başla

genetik
Yüzme Bir işe yaramıyor hocam bendede kambur vardı okadar gittim etki etmedi ama (bacak için gideceksiniz gidin anormal derecede gelişiyor bacaklarınız) gym gittim 6 ay içinde düzelttim sırtımı

habbassaka

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,116
İsim
Berk
skolyozsam ne durumda ve ciddi mi?
Doktor olmamakla birlikte, ciddi bir durum gibi gözükmüyor lakin bu bir başlangıç. Hiç bir şey yapmazsanız zamanla ilerler ve büyür. İleride sizi daha kötü bir duruma sokabilir. Röntgen çekildiğinize göre konuyla ilgili muhakkak sizi bilgilendirmişlerdir diye umuyorum, eğer bilginiz yoksa kesinlikle bir doktora görünmelisiniz. Tahminimle korse ve fizyoterepist yardımıyla ameliyatsız çözülmesi gerekli. İlk göründüğünüz doktor ameliyat derse hemen tamam demeyin muhakkak bir den fazla doktora gözükün, sağlık bu kolay bulunmuyor. Kimisi ameliyat parası için direkt ameliyat yaptırıyor belli olmuyor bu işler. Geçmiş olsun.

MauroEmanuel Icardi

80+ Bronze

Engel değil ama hangi spor yapacağına bağlı yanlış ağırlık kaldırmak yanlış hareketler yapmak etkiler. O yüzden doktorun tavsiye edeceği sporları yapman lazım. Ağırlık kaldırmaktan ziyade egzersiz hareketleri en çok tavsiye edilen ve en çok faydası olan hareketlerdir

AtiIIa

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
20,286
İsim
Atilla
İlgilendiği Kategoriler
Oyun
Ben de 2018de öğrenmiştim skolyoz olduğumu. En iyi tavsiye için doktora sor ama yüzme iyidir ben de yapıyorum.

Rybton

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Ayberk Uğraş
Doktor olmamakla birlikte, ciddi bir durum gibi gözükmüyor lakin bu bir başlangıç. Hiç bir şey yapmazsanız zamanla ilerler ve büyür. İleride sizi daha kötü bir duruma sokabilir. Röntgen çekildiğinize göre konuyla ilgili muhakkak sizi bilgilendirmişlerdir diye umuyorum, eğer bilginiz yoksa kesinlikle bir doktora görünmelisiniz. Tahminimle korse ve fizyoterepist yardımıyla ameliyatsız çözülmesi gerekli. İlk göründüğünüz doktor ameliyat derse hemen tamam demeyin muhakkak bir den fazla doktora gözükün, sağlık bu kolay bulunmuyor. Kimisi ameliyat parası için direkt ameliyat yaptırıyor belli olmuyor bu işler. Geçmiş olsun.
bende hic belli olmuyordu karbuga sakatligi gecirdim ondan dolayli cekindigimde cikti ortaya daha yeni yeni ben duzenli olarak rontgene girerim onceden yoktu

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,215
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything

Rybton

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Ayberk Uğraş
ekleme yapma geregi duydum doktora gittim ve derecenin kucuk oldugunu bu yastan sonra gelisim durakladigi icin devam etmeyecegini skolyozun ve istedigim gibi spor yapma rahatligi verdi

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
953,840
Üyeler
150,357
Son üye
luwexigo
Top Bottom