Neler Yeni

Yardım Smart status bad backup and replace hatası

Quimin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Samed
Merabalar
Asus tuf gaming fx504gd laptop a sahibim. Bir gün oyuna girerken bilgisayarım dondu. Alt+tab, ctrl+shit+esc, ctrl+alt+del hiçbirine tepki vermiyordu. En sonunda kapama tuşuna bastım ona da tepki vermedi. Sonrasında tuşa basılı tutarak zorunlu kapadım. Sonra açılışta asus yazısının altında D yi fixlediğine dair bi satır vardı ve ilerlemeyi gösteriyordu. D de çok önemli bir klasörüm var ona zarar gelmesinden korkup yine kapama tuşuna basılı tutarak kapadım laptopumu. Ardından yeniden başlattığımda tarama yapmasını istemiyorsanız 10 sn içinde herhangi bir tuşa basın tarzı bir bilgilendirme vardı asus yazısının altında. Ben de tuşa basarak girmeye başladım ama bilgisayarım dehşet şekilde kasıyordu. Microsoftun ayarlarından virus taraması yaptığımda 4 tane virus buldu 2 sini sildi 2 sine bir şey yapamadı. Kalan 2 sinin olduğu dosyayı ben kendim sildim. (Test Driver Unlimited 2 oyununun kurulum rarıydı) Sonrasında bilgisayar rahatladı ama yine eski sağlıklı durumunda değildi. Rainbow six siege oynamak istedim açılmıyordu. Steam kütüphanem D nin içindeydi. Boyutunu konrol ettim oyunun bi sorun yoktu. Steamden dosya bütünlüğünü kontrol ettirdim bi anda 60 gb güncelleme istedi oyun için. Virus yapısını bozmuş muhtemelen. Sonrasında lol oynamaya başladım lakin sürekli 2 3 sn lik droplar giriyordu oyuna. Sonra bi ara dırr diye bi ses geldi donup mavi ekran geldi ve pcniz çöktü yeniden başlatılıyor dedi. Sonrasında girerken bu sefer o taramayı geçmeme izin vermiyordu sürekli kapıyodum bazı açtıklarımda tarama yapmadan güvenli modda başlatıyordu. Ben de güvenli moddayken komut istemcisinden not defteri açıp ordan dosya gezginine eriştim ve 60 gb klasörün 51 gb nı yedekledim 9gb ı yedekleyemedim. Ama sanıyorum ki hepsini yedekledim. Sonra o taramayı bekleyebilirdim artık bekledim ve açıldı hiçbir şey silmemişti. Ama pc yine düzelmemişti. Görev yöneticisine baktığımda ramin %60ı kullanılıyordu. Oysa lol istemcisi discord chrome falan açık. Ve hiçbir oyuna giremiyordu. Lol istemcisini 10 dk da açtı oyuna girmedi ama. Sadece Age of Empires 2 oynayabildim. Ramlerde kalıcı bi hasar olabilceğini düşünüp kontrol ettirdim tarama yaptırdım ama temiz sorunsuz çıktı. Sonra içim rahatladı ama pc düzelmemişti tabi. Ve format atmaya karar verdim dosyaları yedeklemek için açtım ve yine dondu. Kapama tuşuna yine basılı tutup kapadım. Ama artık hiç açılmıyordu. Asus yazısı altında yuvarlak dönüyor açılmıyordu. Güvenli modda başlatmaya çalışıyordu bazen ama siyah bi ekran ve mouse imlecim geliyordu. Tuşlarla bir şeyler yapmaya çalıştım ama sadece alt f4 yapınca imleç gidiyordu. Böyle kaldı pc. Bi ara şans eseri güvenli modda başlattı ben de ordan c yi resetledim ama yine açılmıyordu. Format atmak için flash ayarladım. Yine yuvarlak dönüyor siyah ekran geliyor. Bios ayarlarına girmek için f2 basınca da başlıkta yazdığım satır geliyor. Hepsinin fotosunu ekliycem. Bu zamanda evden çıkamazken bozulcak zamanı buldu. Yetkili servisler corona yüzünden kapalı olduğu için garantiye yollayamıyorum. D deki 60 gb lık klasörümü kurtarmam gerek her şeyden önce. Baya uzun oldu umarım ilgilenen olur.

Top Bottom