Neler Yeni

Snapdragon Gen 2 mi Exynos 2400 mü

Heren45

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Halil
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar,Bilgisayar parçaları, konsollar ve oyunlar
Merhabalar
Ben telefon alıcaktım ama S23 ve S24 arasında kaldım. Snapdragon Gen 2 mi yoksa Exynos 2400 mü daha iyi karar veremedim. Bilen varsa fikrini danışabilirmi
Teşekkürler

Heren45

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Halil
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

xTURANN

80+ Silver
Abi ama karşılaştırma sitesine giriyorum SD 8 Gen 2 sadece memory de önde onun dışında Exynos 2400 ciddi anlamda fark atmış
Sıcaklıklara falan da bakmak lazım.
SD 8 Gen 2 Sağlam İşlemci.

Heren45

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Halil
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dahası  
Reaksiyon skoru
68
İsim
Griffith
Benim babamdada S23 var cidden çelik gibi cihaz ama S24 daha yeni ve daha performanslı diye düşünüyorum ama Exynos kafamı kurcalıyo
Hocam diğer forumlara baktım çoğunluk Exynos demiş. Daha verimliymiş öyle diyorlar. Performansları sanırsam yakın veya Exynos bir tık önde.

ThE LoSt

80+ Gold
Merhabalar
Ben telefon alıcaktım ama S23 ve S24 arasında kaldım. Snapdragon Gen 2 mi yoksa Exynos 2400 mü daha iyi karar veremedim. Bilen varsa fikrini danışabilirmi
Teşekkürler

s24 ilk çıktığında iki telefon arasında 10k ya yakın fiyat farkı vardı buda ister istemez s23 ün elini güçlendiriyordu aşağı yukarı benzer performansı 10k daha ucuza sahip olabiliyorduk fakat görüyorum ki aradaki farkı zamanla eriyip 5k seviyesine gerilemiş bu da s24 ün elini bir miktar güçlendirecektir.

Gelelim farklara;
İki cihazda gündelik kullanımda bir fark yaratmasa da biraz detaylara inildiğinde s24 kendini öne çıkarmasını bilir.
Daha iyi bir işlemci,
Daha parlak bir ekran,
Dxomark her iki cihaza da 133 puan verse de s24 ün kamera yazılımı daha başarılıdır ve daha iyi fotoğraf ve video çeker.
Hoparlör ses seviyesi daha yüksektir.
Daha iyi yapay zeka deneyimi sunar

Bu farkları dediğim gibi gündelik kullanımda fark etmeniz biraz zordur fakat aradaki fiyat farkı oldukça azalmış s24 e şans verebilir diye düşünüyorum.

xTURANN

80+ Silver
Benim babamdada S23 var cidden çelik gibi cihaz ama S24 daha yeni ve daha performanslı diye düşünüyorum ama Exynos kafamı kurcalıyo
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet çok iyi işlemci ama sanki Exynos daha performanslı ama işte Exynos
Samsung'un 2 farklı versiyonları vardı hep. Exynos ve Snapdragon. ( Tabii yanlış hatırlamıyorsam. ) Daima bütçe arttırıp SD Versiyonunu alın diyordu çoğu kişi. Bir nedeni olmalı her halde ?

Ayrıca sanırım S25 Serisi çıkıyor, bilmiyorum tam takip etmedim telefonları. Fakat geliyorsa bekle.

Heren45

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Halil
İlgilendiği Kategoriler
Samsung'un 2 farklı versiyonları vardı hep. Exynos ve Snapdragon. ( Tabii yanlış hatırlamıyorsam. ) Daima bütçe arttırıp SD Versiyonunu alın diyordu çoğu kişi. Bir nedeni olmalı her halde ?

Ayrıca sanırım S25 Serisi çıkıyor, bilmiyorum tam takip etmedim telefonları. Fakat geliyorsa bekle.
Hocam peki Snapdragon versiyonu Türkiyede yokmu şu anda

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
982,582
Üyeler
155,441
Son üye
shaz4747
Top Bottom