Neler Yeni

Sözleşme Bitiyor Hangi Firmayı önerirsiniz

ahmetmelihalemdar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
908
İsim
Ahmet Melih Alemdar
tahminim Tip-7 saha dolabına yakınsın. O ayar ile 80 üstü bile alabilirsin

eren28tr

80+ Platinum
Hala aynı şey söylüyorsun. Bak ben yukarıda ne yazmışım. Ben Türknet ile inanılmaz sorun yaşadım. Aynı altyapı aynı port ile Telekom ve Millenicom da sorun yaşamaz iken Türknette sürekli kopmalar yaşadım SNR Margin değerim 12 db üzerinde olmasına rağmen.
Türknet kimin? Millenicom kimin?
Ben aradığım zaman karşımda muhatap istiyorum. Turknet ile kız arkadaşımla mesajlaşır gibi mesajlaşmak istemiyorum. Beni arayın diye yazıyosun anca öyle arıyorlar o da saatler sonra.
Daha büyük yerde yaşayan kişiler bu arızaların çözüme ulaşması için daha şanssızdır. Çünkü çok fazla yoğun olarak telekom.
Telekomun eline hergün yüzlerce iş emri düşer. Telekom saha ekipleri bu iş emirlerini sıralar iken önce kendi müşterilerine bakar, daha sonra diğer ISS lere geçer.
Kırsal bölgelerde yaşayanlar daha şanslıdırlar, daha kolay çözüme kavuşur. Turknet, Millenicom, Netspeed farketmez. Turknet dediğin gibi büyük ve kurumsal bir firma olsa eğer şu an Türkiye nin birçok yerine Gigafiber altpısını çekerdi. Sence bu altyapının oranı nedir?
Anca 5-10 şehirde var o da bazı muhitlerde.
Şu anda bu enflasyon ortamında en iyi fiyatı kim veriyor? Sabit fiyat garantisi var mı ?
Hangisi mantıklı ise ona geçmesi lazım.
Turknet şu an pahalı ve sabit fiyat garantisi vermiyor. Anca 1 yıl önden peşin ödersen olabilir ama yine de pahalı.
Evet sabit fiyat garantisi var turknet kullanan daha fazla millenicomun kendi altyapısı varmı yok ben turknet kullandım hiçbir sorun yaşamadım online işlemlerden destek kaydı açıyordum en fazla 1 saat sonra cevap veriyorlardı turknetin millenicomla karşılaştırman bile saçma turkneti.

ahmetmelihalemdar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
908
İsim
Ahmet Melih Alemdar
tahminim Tip-7 saha dolabına yakınsın. O ayar ile 80 üstü bile alabilirsin
Bi bakalım. Şu an en güncel Keenetic te Hopper DSL var ama pahalı.
Asus a uzun zamandır bakmıyorum bi bakalım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet sabit fiyat garantisi var turknet kullanan daha fazla millenicomun kendi altyapısı varmı yok ben turknet kullandım hiçbir sorun yaşamadım online işlemlerden destek kaydı açıyordum en fazla 1 saat sonra cevap veriyorlardı turknetin millenicomla karşılaştırman bile saçma turkneti.
Kullandığın kelimeye bakar mısın ? Saçma ne ?
Sen Turknet Gigafiber mi kullanıyorsun ?

eren28tr

80+ Platinum
Hız
Bi bakalım. Şu an en güncel Keenetic te Hopper DSL var ama pahalı.
Asus a uzun zamandır bakmıyorum bi bakalım

Kullandığın kelimeye bakar mısın ? Saçma ne ?
Sen Turknet Gigafiber mi kullanıyorsun ?
Hayır ama turknet gigafiber daha yeni yeni yapılıyor atlantisnet ve turknetten başka bu hizmeti veren varmı.

ahmetmelihalemdar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
908
İsim
Ahmet Melih Alemdar

ahmetmelihalemdar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
908
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Hız

Hayır ama turknet gigafiber daha yeni yeni yapılıyor atlantisnet ve turknetten başka bu hizmeti veren varmı.
Turknet Gigafiber ile Telekom altyapısı kullanan X bir firma karşılaştırılmaz.
Ama Telekom altyapısı kullanan Turknet ile x.y.z firmasını karşılaştırabilirsin.
Turknet de diğer firmalar da Telekom a belli bir ücret ödeyerek kiraladıkları port üzerinden hizmet veriyorlar.
Sen bi kayıt açtığında evine Turknet ekipleri mi geliyor, yada saha dolabında yada telefon direğinde arıza olduğunda Turknet mi müdahale ediyor sanıyorsun?
Dokunamaz !
Altyapı sahibi telekomdur.
Turknetin verip de diğer firmaların veremediği hizmeti söyler misin? Millenicom özelinde söylemiyorum.

eren28tr

80+ Platinum
Turknet Gigafiber ile Telekom altyapısı kullanan X bir firma karşılaştırılmaz.
Ama Telekom altyapısı kullanan Turknet ile x.y.z firmasını karşılaştırabilirsin.
Turknet de diğer firmalar da Telekom a belli bir ücret ödeyerek kiraladıkları port üzerinden hizmet veriyorlar.
Sen bi kayıt açtığında evine Turknet ekipleri mi geliyor, yada saha dolabında yada telefon direğinde arıza olduğunda Turknet mi müdahale ediyor sanıyorsun?
Dokunamaz !
Altyapı sahibi telekomdur.
Turknetin verip de diğer firmaların veremediği hizmeti söyler misin? Millenicom özelinde söylemiyorum.
Zaten fiberde çoğu issde sorun yaşamazsın turknet gigafiber altyapısı ile Türk Telekom fiber altyapısı karşılaştırmak bile saçma genel olarak turknetin daha iyi olduğu gerçeğini değiştirmez tabi bölgeden bölgeye değişir ama genel olarak turknet daha iyi millenicomdan

ahmetmelihalemdar

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
908
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Zaten fiberde çoğu issde sorun yaşamazsın turknet gigafiber altyapısı ile Türk Telekom fiber altyapısı karşılaştırmak bile saçma genel olarak turknetin daha iyi olduğu gerçeğini değiştirmez tabi bölgeden bölgeye değişir ama genel olarak turknet daha iyi millenicomdan
Ya fiber i gigafiberi geç. Ben arkadaş özelinde söylüyorum. Bu arkadaşın su an adresinde Telekom Vdsl alttapisivar ve bibyere gececek.
Millenicom olur netspeed olur gibirnet olur comnet olur.
1-Neye göre seçim yapsın? Kriter ne?
2-Turknet in verip de diger ISS lerin veremediği hizmet ne?
Merak ettim iyiyse Turknet e geçsin

bizim modem sıkıntılı olduğu için modem veren firma lazım milencom 1k istiyor türknet 600tl kurulum istiyor. gigaspeed baktım 170 diyor ama ne kadar artar orası sıkıntı
Keenetic in Hero Dsl Yada Hopper Dsl garantili temiz ikinci elleri olur bulursan al.
@KYTECHNGAMING Kemal Bey müsaitsen bakar mısın? Elinde var mi temiz cihaz

eren28tr

80+ Platinum
Ya fiber i gigafiberi geç. Ben arkadaş özelinde söylüyorum. Bu arkadaşın su an adresinde Telekom Vdsl alttapisivar ve bibyere gececek.
Millenicom olur netspeed olur gibirnet olur comnet olur.
1-Neye göre seçim yapsın? Kriter ne?
2-Turknet in verip de diger ISS lerin veremediği hizmet ne?
Merak ettim iyiyse Turknet e geçsin
Ek olarak turknette cdn ve peering hizmeti mevcut çok önemli bir şey değil ama sonuçta İstanbulda netbone gigaspeed bunlarada bakabilir.

zeynelhm

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Zeynel Ham
İlgilendiği Kategoriler
Piyade Tüfekleri - Av Tüfekleri
Instagram
zeynelhm

Reav

80+ Silver
türk telekom 75mb kullanıyordum 1 gün bile sinirlenmeden oyun oynayamadım siz düşünün. şuan speed test yapıyorum 3 dow 6 felan upload veriyor verdikleri modem ve müşteri hizmetleri resmen çöp. türknet altyapımız yok binadakilerin de sıcak bakacağını düşünmüyorum. hangi firmayı önerirsiniz
Turkell öneririm pahalı ama yeni kullanıcıya çok güzel indirimler yapıyorlar sorun yaşamazsınız

Top Bottom