Neler Yeni

Rehber Soğutması başarılı olan laptoplar

Techno08

80+ Gold
Isınma problemi laptop için kaçınılmaz bir son olarak gözüküyor ama sene 2021 ve gerçekten bazı markalar bu işi bir büyük oranda başardı. Şimdi gelin bu marka modelleri sıralayalım:

1- MSİ Alpha/bravo serisi:

IMG_20210101_185947.jpg

Kendim kullanıyorum ve soğutmasının başarılı olduğunu söyleyebilirim.

2- MSİ GL65 LEOPARD: bu cihaz kronik sorunlu ama soğutması Gayet başarılı bir model.

3- ASUS ROG: i7 10750h işlemciye sahip olanlar çok ısınıyor ama diğerlerinde öyle bir problem çok fazla yok.

5- lenovo IdeaPad gaming: coil whine sorunu var ama ısınmadan şikayet edenler gerçekten az. Bu da soğutması başarılı bir model.

6- HP PAVİLİON ( 2020) : 2018 ve 2019 modelleri soba yerine geçiyordu ama akılları başlarına 2020'de geldi ve büyük oranda düzeltiler.

7- acer nitro ( 2020): 2018 ve 2019 modellerinde pavilion kadar olmasa da sıcaklıklardan şikayet eden çok oldu. Ama 2020'de büyük oranda düzeltirler

8- Acer predator: soğutması başarılı olan bir model. Nitro serisinin gelişmiş versiyonu.

9- hp omen: soğutması gayet başarılı bir model. Pavilionun sıcaklıktan yandığı zamanlarda omen serisi gayet serin çalışıyordu. Hp'nin gözbebeğidir omen serisi.

Lenovo Legion: soğutması başarılı olan bir model daha. Msi alpha serisinin ezeli rakibidir.

Son düzenleme:

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,930
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Ellerine sağlık.

-RutHleSs-

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Güzel bir rehber olmuş. Görsellerle desteklemeniz daha iyi olabilirdi, ellerinize sağlık.

bariskarali

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,885
İsim
Barış Karalı
msi bu konuda gerçekten çok başarılı, kullanma fırsatim olduğundan biliyorum. Eline sağlık.

_bg_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
200
İsim
bg
ellerine sağlık.

Radeon RX 5500M

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
374
İsim
Radeon RX 5500M
Isınma problemi laptop için kaçınılmaz bir son olarak gözüküyor ama sene 2021 ve gerçekten bazı markalar bu işi bir büyük oranda başardı. Şimdi gelin bu marka modelleri sıralayalım:

1- MSİ Alpha/bravo serisi:

Alıntıyı görüntüle

Kendim kullanıyorum ve soğutmasının başarılı olduğunu söyleyebilirim.

2- MSİ GL65 LEOPARD: bu cihaz kronik sorunlu ama soğutması Gayet başarılı bir model.

3- MSİ GS66 STEALTH: soğutması çok başarılı ve yeni bir model

4- ASUS ROG: i7 10750h işlemciye sahip olanlar çok ısınıyor ama diğerlerinde öyle bir problem çok fazla yok.

5- lenovo IdeaPad gaming: coil whine sorunu var ama ısınmadan şikayet edenler gerçekten az. Bu da soğutması başarılı bir model.

6- HP PAVİLİON ( 2020) : 2018 ve 2019 modelleri soba yerine geçiyordu ama akılları başlarına 2020'de geldi ve büyük oranda düzeltiler.

7- acer nitro ( 2020): 2018 ve 2019 modellerinde pavilion kadar olmasa da sıcaklıklardan şikayet eden çok oldu. Ama 2020'de büyük oranda düzeltirler

8- Acer predator: soğutması başarılı olan bir model. Nitro serisinin gelişmiş versiyonu.

9- hp omen: soğutması gayet başarılı bir model. Pavilionun sıcaklıktan yandığı zamanlarda omen serisi gayet serin çalışıyordu. Hp'nin gözbebeğidir omen serisi.

Lenovo Legion: soğutması başarılı olan bir model daha. Msi alpha serisinin ezeli rakibidir.

Eline sağlık hocam, çok iyi bir rehber olmuş. Bende birkaç ekleme yapmak isterim.
HP omen kasaları 2019 ve 2020 olarak ikiye ayrılır. Dh ve ek kasalar. Dh kasalar(2019) ısınma sorununa sahiptirler çünkü fan delikleri yeterli değil. Ek kasalarda bu problem ortadan kalkmıştır.

Lenovonun(legion ve ip gaming) modellerinin intel versiyonlarında ısınma sorunu yoktur ama yinede 90 dereceleri rahat görürler. Amd modelleri ise çok serin çalışırlar, taktir edilmesi gereken bir soğutmaları vardır.

Dell g3 ve g5 modellerinin termal başarımları çok düşüktür, ısınma sorunlu aletlerdir. İntel ve amd işlemcileri soğutamamaktadır.

Msi gf63 thin modeli tek fanlıdır oyuncu laptopu isteyenler uzak durmalı.

kadiks

80+ Gold
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,222
İsim
Kadir Bey
Güzel rehber olmuş
İdeapad gaming 3 kullanıyorum. ryzen 7 4800h olmasına ragmen 80 dereceyi geçmiyor

Rennes

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,140
İsim
Umut Dağ
Güzel rehber olmuş
İdeapad gaming 3 kullanıyorum. ryzen 7 4800h olmasına ragmen 80 dereceyi geçmiyor
Ben de IdeaPad 510 var yazın yumurta kırıyodum kalvyede pişiyordu.

Techno08

80+ Gold
Güzel rehber olmuş

Lenovonun şu ana kadar çok kötü soğutmasına sahip bir laptopuna rastlamadım gaming olanlarda( olabilir de ama) özellikle ryzen işlemcili olanlar çok serin çalışıyor, yanlis biliyorsam düzeltin, fanlar tam yükte 5800 rpm çeviriyor diye duymuştum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben de IdeaPad 510 var yazın yumurta kırıyodum kalvyede pişiyordu.

Gaming modellerden bahsediyoruz hocam 😂 olabilir tabi ki her markanın vardır illaki bir iki modelinde. Mesela msi'ın gf63 thin modelinde tost bile yapabilirsiniz 😂

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
921,821
Üyeler
143,027
Son üye
Ord.Prof.Dr.AbuzerKömürcü
Top Bottom