Neler Yeni

Soğutucu kullanmamak zararlı mı?

theasff

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Asaf Kürkcü
Arkadaşlar sıvı soğutucu felan kullanmamak çok zararlı olur mu sistemi kötü etkiler mı? yani kötüden kastım zarar vermek

plazined

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Ali Denizalp
Hayır aksine daha iyi soğuttuğu için olumlu etki edecektir sıvı soğutmadan önce sistemim 90 dereceyken şuanda tam yükte 52 derece boşta 25

theasff

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Asaf Kürkcü
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hayır aksine daha iyi soğuttuğu için olumlu etki edecektir sıvı soğutmadan önce sistemim 90 dereceyken şuanda tam yükte 52 derece boşta 25
hocam kullanmak iyi biliyorum ama kullanmamak zararlı mı onu soruyorum? Siz hangi sıvı soğutmayı kullanıyorsunuz?

Exanimu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
358
İsim
Comol Ogga
Soğutucu kullanmamak tabii ki sisteme zarar verir ki kullanamazsın zaten açtıktan maksimum birkaç dakika içinde işlemci fazla ısınıp kapanır, "Sıvı soğutucu kullanmamak zararlı mıdır?" diye soruyorsan tabii ki de değil, işlemcine uygun herhangi bir soğutucu işini görecektir, işlemcinin uzun ömürlü olması için O.C yapılmamış hali ile tam yükte 60 ile 70 derece arasında çalışması iyi olur.

plazined

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Ali Denizalp
hocam kullanmak iyi biliyorum ama kullanmamak zararlı mı onu soruyorum? Siz hangi sıvı soğutmayı kullanıyorsunuz?
Coler Master ML360 ILISION RGB Amazondan getirttim 2kya gayet ucuza geldi amazon kovala kasana uygun bir sıvı soğutmayı bulup

theasff

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Asaf Kürkcü
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Soğutucu kullanmamak tabii ki sisteme zarar verir ki kullanamazsın zaten açtıktan maksimum birkaç dakika içinde işlemci fazla ısınıp kapanır, "Sıvı soğutucu kullanmamak zararlı mıdır?" diye soruyorsan tabii ki de değil, işlemcine uygun herhangi bir soğutucu işini görecektir, işlemcinin uzun ömürlü olması için O.C yapılmamış hali ile tam yükte 60 ile 70 derece arasında çalışması iyi olur.
şu an zaten dediğiniz gibi çalışıyor sıcaklık değeri olarak sevindim o zaman ekstra bir şeyde konu açarım teşekkürler cevabınız için

tümen

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,936
İsim
tümen dağ
Iyi etkiler

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,869
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
İşlemci 89 dereceye kadar tam yükte kullanılabilir. 90 derece ve üstü sıkıntılı durumdur.

Farway

80+ Silver
İşlemcinin ısınma durumuna ve senin işlemciyi OC yaparak kişiselleştirmene bağlı.
Mesela benim bilgisayarımın işlemcisi Ryzen 5 3600 ve bu işlemcinin 2020 öncesi üretiminde çok kalitesiz silikon kullanıldığı için stok fan ile 95 derecelere çıkıp drop yiyordu mecburen bir soğutucu aldım.
Senin işlemcin stok fan ile Maximum yükte 85-90 derecelere çıkmıyorsa OC ile de bu değerleri görmüyorsa gerek yok. Ömrünede ömür falan katmaz 75 dereceden 70 dereceye düşmesi,performansada bir etki etmez.

genc1919

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
210
İsim
Yusuf Bahadır
Bazı işlemciler için gerekli bazı işlemciler için stok fan yeterli oluyor. Ama bana sorarsan hiç olmasa bile uygun fiyatlı bir kula soğutucu tak. Yine stok fana göre çok daha serin çalışır. İşlemcin sana teşekkür eder :)

byhorozkentli

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,270
İsim
Deniz Bey
Hangi işlemci hangi soğutucu

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,644
Üyeler
141,468
Son üye
eminmisinn
Top Bottom