Neler Yeni

şoktan aldığım Rampage RM-K27 X-Jammer mikrofonu çalışmıyor

MUH4MM37

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Muhammet Mustafa KÖK
Rampage RM-K27 X-Jammer adlı kulaklığı şoktan aldım ve gerek olmadığı için mikrofonuna bakmamıştım yakın zamanda test ettim ve çalıştıramadım internette de çözümünü bulamadım bilgisi olan biri yardım ederse sevinirim

MrBilgin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,589
İsim
Yavuz
Kulaklığın ne girişleri var jax usb gibi.

MUH4MM37

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Muhammet Mustafa KÖK
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

ErenROG

80+ Gold
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,257
İsim
Eren Karakılıç
tek bir jak girişi var incelemesini yapanlarda çalışıyordu tek jakla
Mesaj otomatik birleştirildi:

bir de led ışıklar için usb girişi var
Tek jak ile sadece mikrofon ya da sadece kulaklık çalışır.

MrBilgin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,589
İsim
Yavuz

MUH4MM37

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Muhammet Mustafa KÖK
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tek jak ile sadece mikrofon ya da sadece kul

Benim yiğende de öyle oldu bunu almanız lazım.

İlk geleni attım araştırın alın.
düzeliyorsa alırım teşekkürler

aydin.

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Rampage RM-K27 X-Jammer adlı kulaklığı şoktan aldım ve gerek olmadığı için mikrofonuna bakmamıştım yakın zamanda test ettim ve çalıştıramadım internette de çözümünü bulamadım bilgisi olan biri yardım ederse sevinirim
Rampage ile iletişime geçip değişim veya tamir için gönderebilirsin:
Teknik Destek Hizmeti için;
:clock2:
Mesai Saatlerimiz : Hafta içi : 9:00 - 18:45 Cumartesi : 9:00 - 13:00
:telephone_receiver:
Teknik Destek Almak için : 444 78 99
:e_mail:
E-Mail : [email protected]

ErenROG

80+ Gold
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,257
İsim
Eren Karakılıç
Sadece kulaklık çalışır mikrofon çalışmaz.
Kulaklık girişine takarsan kulaklık, mikrofon girişine takarsan mikrofon olarak çalışır. Sadece kulaklık diye bir şey yok

Wedi

80+ Bronze
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,937
İsim
Barış
İlgilendiği Kategoriler
Beyaz Show
Kulaklık girişine takarsan kulaklık, mikrofon girişine takarsan mikrofon olarak çalışır. Sadece kulaklık diye bir şey yok
Hayır. İkisi birlikte çalışan jakta 3 çizgi olur. Kulaklık ve mikrofon ayrı olanlarda 2 çizgi olur. 3 çizgili olanın mikrofonu sonuncuda yani 3. çizgi, mikrofonu aktif etmek için hepsini sokmak gerek.

ErenROG

80+ Gold
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,257
İsim
Eren Karakılıç
Hayır. İkisi birlikte çalışan jakta 3 çizgi olur. Kulaklık ve mikrofon ayrı olanlarda 2 çizgi olur. 3 çizgili olanın mikrofonu sonuncuda yani 3. çizgi, mikrofonu aktif etmek için hepsini sokmak gerek.
Aksini iddia eden yok. Zaten bu kulaklıkta mikrofon da var. Jaktan da belli oluyor bu. Ama ikisinin aynı anda çalışması için kasa üstünde tek bir mikrofon/kulaklık jak girişi olması gerekiyor. Ben anakarttan bahsediyorum. Kasanın arka tarafındaki girişlerden mikrofon için olana takarsan mikrofon, kulaklık için olana takarsan kulaklık olarak çalışır.
.
rampage-rm-k27-x-jammer-rgb-mikrofonlu-oyuncu-kulakligi-z.jpg
ANAKART-BAĞLANTILARI-1.jpg

Wedi

80+ Bronze
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,937
İsim
Barış
İlgilendiği Kategoriler
Beyaz Show
2.jpg

Diyorum ki, mikrofonu aktif etmek için buranın da çalışması lazım. Mikrofon ve hoparlör girişi ayrı olanlar 2 çizgiye kadar aktif ediyor. Sadece kulaklık çalışıyor bu yüzden.

Aksini iddia eden yok. Zaten bu kulaklıkta mikrofon da var. Jaktan da belli oluyor bu. Ama ikisinin aynı anda çalışması için kasa üstünde tek bir mikrofon/kulaklık jak girişi olması gerekiyor. Ben anakarttan bahsediyorum. Kasanın arka tarafındaki girişlerden mikrofon için olana takarsan mikrofon, kulaklık için olana takarsan kulaklık olarak çalışır.
.Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

ErenROG

80+ Gold
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,257
İsim
Eren Karakılıç
Alıntıyı görüntüle
Diyorum ki, mikrofonu aktif etmek için buranın da çalışması lazım. Mikrofon ve hoparlör girişi ayrı olanlar 2 çizgiye kadar aktif ediyor. Sadece kulaklık çalışıyor bu yüzden.
Aga ben sana ne diyorum? Anakartta mikrofon girişi zaten sadece orayı aktif ediyor. Kulaklık girişi sadece ikisini aktif ediyor. Bu jak tek giriş için. Eğer mikrofon ve kulaklık girişi ayrıysa ayrıcı ile kullanır zaten bunu. Bu kablo tek girişte mikrofon ve kulaklık kullanmak için. Mikrofon ve kulaklık girişleri ayrı olanlar, yani anakarta bağlantı yapanlar mikrofon girişine taktığı zaman sadece üçüncüyü etkinleştirir ve mikrofon çalışır. Kulaklık girişine taktığın zaman da sadece ilk ikisi çalışır ve sadece ses duyarsın. Bu yüzden de kasada tek mikrofon/kulaklık jak girişi yoksa ayırıcı alıp anakarta bağlantı yapman gerekiyor.

Top Bottom