Neler Yeni

Solak Olup Sağ Elle Mouse Kullanamama Sorunsalı

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,802
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
Arkadaşlar solağım ancak küçüklükten beri alışılagelmiş olarak sağ elle mouse kullanıyorum. Gerçekten çok zorlanıyorum bir yere tıklarken imleci üstüne getirene kadar canım çıkıyor. Oyunlarda da kolsuz damgası yiyorum.
Sizce mouse'u satıp sol ele uygun bir mouse almalı mıyım alışmam zor olur mu? Sonuçta yıllar boyu sol el klavye sağ el mouse olarak kullandım. Acaba sol el mouse kullanırsam sağ elimle klavye kullanabilir miyim oyunlarda hakimiyeti zor olur mu? Çok kararsız kaldım. Özellikle bu konuda tecrübesi olanların tavsiyelerini bekliyorum.

Ak'f

80+ Bronze
Arkadaşlar solağım ancak küçüklükten beri alışılagelmiş olarak sağ elle mouse kullanıyorum. Gerçekten çok zorlanıyorum bir yere tıklarken imleci üstüne getirene kadar canım çıkıyor. Oyunlarda da kolsuz damgası yiyorum.
Sizce mouse'u satıp sol ele uygun bir mouse almalı mıyım alışmam zor olur mu? Sonuçta yıllar boyu sol el klavye sağ el mouse olarak kullandım. Acaba sol el mouse kullanırsam sağ elimle klavye kullanabilir miyim oyunlarda hakimiyeti zor olur mu? Çok kararsız kaldım. Özellikle bu konuda tecrübesi olanların tavsiyelerini bekliyorum.
Asıl zorluk:kendi asıl kullanman gerektiği elini kullanmadığın için oluşuyor.Her ne kadar yıllar boyu bu şekilde kullanman gerektiyse bile yapman gereken:hangi elinde main isen o elini kullanmak.Bu yüzden kendi eline göre bir mouse ve ona göre ekipman düzeni yap kesinlikle.

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,802
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dahası  
Reaksiyon skoru
79
İsim
Mustafa Arıyer
alışkanlıkla alakası var onun bizim arkadaş solak ,sağ eli ile fare kullanıyor fena sprey atmıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
M. Salih
Bence oyun oynarken skıntı olabilir. (w,a,s,d tuşları fln)

• Beğen
Reaksiyonlar: Ak'f

T.P.G.

80+ Titanium
Ben solağım ama oyun oynarken sağ kullanıyorum aimim de iyi bir sıkıntım yok şu an. Sol elle Cs oynadigimi dusunemiyorum :D.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Katılıyorum. Hadi o tuşları kullandım. Shift ctrl falan napcaz. 😁
Aslında Num pad ya da i h j k yapabilirsin. Tuşlara atar oynarsın.

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,802
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
Ben solağım ama oyun oynarken sağ kullanıyorum aimim de iyi bir sıkıntım yok şu an. Sol elle Cs oynadigimi dusunemiyorum :D.
Sol elle mouse kullanırsam çok daha iyi oynayacağımdan eminim. Solak olduğumdan günlük hayatta sağ kolumu fazla kullanmıyorum ve mouse kullanırken yoruluyorum da. Sanırım bir şekilde deneme imkanı bulup ona göre karar vereceğim.

Top Bottom