Neler Yeni

SolidWorks için 100.000 TL sistem tavsiyesi

NightWish2434

80+ Silver
@ConquerorXIV @NightWish2434 Valla evet laptop kullanıyorum birazda eski model açıkçası. Ama ekran kartı için quadro falan gerekiyordur diye düşünüyorum. Hızı ve çekirdek sayısı yüksek bir işlemci gereklidir fikrindeyim. Ryzen 9 7950X3D ve RTX 4080 bişeyler düşünüyorum ama iş için kullanılan quadro tarzı bir kart mı gerekli ondan pek emin olamadım.
Biraz abartı olur dostum.

KaganKK06

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,569
İsim
Kgn
Bu kartın solidtestlerini izlediğimde çizimdeki parça sayısı arttıkça ve çizimi haraket ettirdikçe ekran kartı kullanımı artmakta. Yani ekran kartını kullanıyor solid. Birde bir arkadaşın kendi konusunda yazdığı bir yazıda "Solidworks ve autocad kullanacağımdan dolayı böyle bir sistem topladım. Rtx 4080 - 4090 gibi kartları önermeyin. Çünkü Solidworks referans ekran kartı dışındakilerini tam anlamıyla desteklemiyor." diyor.
Dostum bende makineciyim
Önceki sene 50-60 parçalık bir projem vardı sistemim çok fazla yük altından değildi laptop olmasına rağmen(i5-11400h-8ram-3050ti). Şarjdayken arada igpu modunda bile çalıştırdım ve kasma gibi bir durumla çok fazla karşılamadım. Bu sistem bile böyle bir şeyi kaldırıyorsa çok fazla abartmaya gerek yok gibi duruyor. Bence işlemcinin gerçek ve sanal çekirdeği sayısı fazla olan, ramide aynı denilecek gibi yeterince ideal seviyede olan ve orta-yüksek veya yüksek seviye bir ekran kartı yeterli olur.

@HmzaY de Solidi kullanıyordu o da sistemde öneri verebilir

HmzaY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,024
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Top Bottom