Neler Yeni

sonradan aktif olan virüs

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Eyüp Eren
bilgisiyarda sonradan aktif olan rat varsa nasıl tespit edilir silinir herşeyle tarattım bişey çıkmadı malwarebytes eset windows kaspersky hepsine tarattım indirirken de vırustotale tarattım bişey yok ama bu uygulamayı indirinler sonradan virüsün aktif oldunu hesapları çaldığını söyledi format atsam gider mi

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
241
İsim
Emir
bilgisiyarda sonradan aktif olan rat varsa nasıl tespit edilir silinir herşeyle tarattım bişey çıkmadı malwarebytes eset windows kaspersky hepsine tarattım indirirken de vırustotale tarattım bişey yok ama bu uygulamayı indirinler sonradan virüsün aktif oldunu hesapları çaldığını söyledi format atsam gider mi
Format çözüm olabilir.
Usb veya wifi üzerindeki açıktan tekrar dahil olabilir.
Rescue disk üzerinden boot taraması mı yaptınız?

Ağ hareketleri wireshark ile ileri düzey uzmanlar tarafından kontrol edilebiliyor.
Glasswire, Postmaster veya Comodo Kill Switch gibi uygulamalar derin inceleme sunabilir. (Sonradan aktif olan, yükseltilmiş yönetici yetkisine sahip veya açıkla yetkilendirilmiş yazılımları hangi ipler ile haberleştiğini görebilirsiniz.)

Autorun ve task scheduler incelemesi yapmanız gerekebilir. Güvenlik konusundaki konulara bakabilirsiniz.

Windows güvenlik duvarının sıfırlanması (örn adwcleaner ile) ve UAC düzeyinin sıfır güvene dayalı(en üst seviyede) olması önemlidir.

Top Bottom