Neler Yeni

Sorun PSU dan mı Harddiskten mi yoksa Ekran Kartından mı Kaynaklı

T4RIK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
T4RIK
Son 1 aydır bilgisayarımın power düğmesine ilk bastığımda bilgisayar çalışıyordu fakat ekrana görüntü gelmiyordu , power düğmesine basılı tutup kapattıp tekrardan açınca bilgisayarım açılıyor normal çalışıyordu
Sınavlarım olduğu için bu sorunu düzeltmeye pek vakit ayıramamıştım 1 ay kadar böyle kullandım bilgisayarı fakat dün bu sorunu çözmek için bilgisayardaki ramleri çıkar tak yaptım işlemci macununu yeniledim ve fön makinesinin soğuk ayarında kısa sürede tozlarını aldım sonra bilgisayarı tekrardan taktım.
Çalıştırdığımdaysa harddiskten vııııııı tık vııııııı tık diye döngü halinde sesler gelmeye başladı başda harddisk gözüküyordu fakat sonradan gözükmemeye başladı sonrasında bilgisayarı kapatıp hdd nin power ını kestim
şuanda pc bazen normal açılıyor bazen görüntü gelmiyor sorunun güç kaynağında olduğunu düşünüyorum sizce sorun ne sorunu nasıl çözebilirim sorun psu daysa başka bi psuya taktığımda hdd normal çalışır mı yoksa tamir gerektirirmi psu yu tamir etmek mümkün mü?

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,808
İsim
Kerem Çavuş
böyle bi sorun yaşamıştım pc açılıyodu klavye ve usb portları çalışmıyodu sorun işlemci fanı tam takılamadığından kaynaklıymış işlemci fanını söküp takmayı bi dene istersen

T4RIK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
T4RIK
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
böyle bi sorun yaşamıştım pc açılıyodu klavye ve usb portları çalışmıyodu sorun işlemci fanı tam takılamadığından kaynaklıymış işlemci fanını söküp takmayı bi dene istersen
daha dün denedim yine arada sırada görüntü gelmeme olabiliyor ve harddiskteki sorunuda çözmem lazım

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
934,003
Üyeler
146,604
Son üye
Ramazansoylu
Top Bottom