Neler Yeni

Sosyal medya kullanmak bağımlılık yapar mı?

angel_eye

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,218
İsim
Yunus Emre Karataş
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistemler, Donanım
Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
Cevahir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tabii ki yapar. Bu kullanmaman gerektiği anlamına gelmiyor.
Dopamin bağımlılığı diyolar. Vaktini çok harcarsın, uzak kalmaya çalış.
19 yaşındayım sosyal medya kullanmıyorum son 2-3 yıldır kullanmıyorum sadece WhatsApp ım var bu yıl yks sınavına hazırlanıyordum bu yüzden sosyal medya kullanmadım biliyorsunuz şu an sınav bitti ve yaz tatili geldi evdeyim canım sıkılıyor televizyona bakıyorum televizyon da izleyecek güzel bir şey yok. Sizce sosyal medya kullanmalı mıyım?

clayzn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
298
İsim
yunusemre

angel_eye

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,218
İsim
Yunus Emre Karataş
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistemler, Donanım
19 yaşındayım sosyal medya kullanmıyorum son 2-3 yıldır kullanmıyorum sadece WhatsApp ım var bu yıl yks sınavına hazırlanıyordum bu yüzden sosyal medya kullanmadım biliyorsunuz şu an sınav bitti ve yaz tatili geldi evdeyim canım sıkılıyor televizyona bakıyorum televizyon da izleyecek güzel bir şey yok. Sizce sosyal medya kullanmalı mıyım?
Youtube içerikleri tüket ama shorts reels falan var ya onlara bulaşma.

Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
Cevahir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
sıgara ıcmeden oncede fıs dıyorsun ama oyle olmuyor

Hanaz

80+ Silver
Ne zaman açsam wadaa wadaaa YETERLAN

Alperrium

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Mehmet Alper Aksoy
Sosyal medya kullanmak bağımlılık yapar mı?
Kesinlikle yapar, özellikle dikey ve kısa videolardan mutlak suretle kaçınmanı öneririm. Beyninin dopamin dengesini bozuyor, dikkat süreni inanılmaz derecede kısaltıyor. Bu demek sosyal medyayı asla hiçbir zaman kullanma demek değil ama daha başlarken bile kendine çok net sınırlar çizmeni öneririm, çünkü bağımlılıklar bir sorun yokmuş gibi gözükerek gizlice oluşurlar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
Cevahir
Kesinlikle yapar, özellikle dikey ve kısa videolardan mutlak suretle kaçınmanı öneririm. Beyninin dopamin dengesini bozuyor, dikkat süreni inanılmaz derecede kısaltıyor. Bu demek sosyal medyayı asla hiçbir zaman kullanma demek değil ama daha başlarken bile kendine çok net sınırlar çizmeni öneririm, çünkü bağımlılıklar bir sorun yokmuş gibi gözükerek gizlice oluşurlar.
19 yaşındayım sosyal medya kullanmıyorum son 2-3 yıldır kullanmıyorum sadece WhatsApp ım var bu yıl yks sınavına hazırlanıyordum bu yüzden sosyal medya kullanmadım biliyorsunuz şu an sınav bitti ve yaz tatili geldi evdeyim canım sıkılıyor televizyona bakıyorum televizyon da izleyecek güzel bir şey yok.

Alperrium

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Mehmet Alper Aksoy
19 yaşındayım sosyal medya kullanmıyorum son 2-3 yıldır kullanmıyorum sadece WhatsApp ım var bu yıl yks sınavına hazırlanıyordum bu yüzden sosyal medya kullanmadım biliyorsunuz şu an sınav bitti ve yaz tatili geldi evdeyim canım sıkılıyor televizyona bakıyorum televizyon da izleyecek güzel bir şey yok.
boşver dostum yapacağın bir sürü şey var çok kaliteli diziler filmler var eminim birçoğunu izlememişsin onları izle genel kültür geliştir, eğlence amaçlı fantastik bilim kurgu kitaplar oku, ilgin varsa video oyunları oyna, arkadaşlarınla çık gez havalar da ısındı güneş indiği gibi çıkın dışarıya illa paranız olmasına gerek yok kola çekirdek falan bile olsa iyidir yani. Hiç kullanmamış olmak gibi bir nimet var elinde başlama bence.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
972,075
Üyeler
153,658
Son üye
babayım1370
Top Bottom