Neler Yeni

Sosyal medyada edilen hakaretlere karşılık sorum var

Heroia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
375
İsim
Yusuf Eroğlu
Herkese iyi geceler öncelikle, bir kaç sefer X platformunda şahsıma yönelik hakaret ve küfürlü yazılar aldım ve bunlar şuan duruyor yani karşı taraflar silmedi. Benim sorum bu insanlara açacağım davalarda avukat veya başka herhangi bir dava masrafı var mı? Varsa tahmini ne kadar ödemem lazım ve bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.

Strangersupuk

80+ Bronze
Herkese iyi geceler öncelikle, bir kaç sefer X platformunda şahsıma yönelik hakaret ve küfürlü yazılar aldım ve bunlar şuan duruyor yani karşı taraflar silmedi. Benim sorum bu insanlara açacağım davalarda avukat veya başka herhangi bir dava masrafı var mı? Varsa tahmini ne kadar ödemem lazım ve bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.
İnternet üzerinden Dolandırıcılık olayı yaşamıştım oradan örnek vereceğim,
Dolandırıldıktan şahısı şikayet edince şahıs bana whatsapp'dan yaklaşık 5 satırlık hakaret içeren küfürlü bir metin yazdı.
Tabii ki bunu da savcılığa verdim, 1 yıldan uzun bir süre sonunda kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi :) yani şahısa herhangi bir yaptırım olmadı.
üstüne üstlük Kağıt masrafları dahil diğer dolandırılan arkadaşlar ile ortak kişi başı 3500TL ücret ödedik, Kişinin ismi soyismi tc'si ettiği küfürler dolandırdığı cihazların seri numaraları takip adresleri her şeyi olmasına rağmen. herhangi bir sonuç çıkmadı üstüne üstlük toplandığında gerçekten çok büyük bir meblağ ödedik 1 yıl boyunca uğraşımız da hiçbir işe yaramadı.
Gerçekten gururunuza dokunmadıysa bence uğraşmanıza gerek yok zaten bir şey çıkmıyor, birkaç gün veya hafta içinde muhtemelen unutacaksınız zaten.

Heroia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
375
İsim
Yusuf Eroğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Var
Avukata danışın
Mesaj otomatik birleştirildi:

Avukatlar babalarının hayrına yapmıyorlar bu işi :)
Birkaç yerde dilekçe vermem gerektiğini ve masrafın karşı taraftan çıktığını okudum. Ayrıca şu saatte hangi avukata sorayım? Daha önce başına gelen varsa diye sordum bilmiyorsan cevaplamak zorunda değilsin

@Strangersupuk Teşekkür ederim kardeşim senin gibi bu olayı yaşamış birisi var mı diye sormak istedim. Ve cevabımı aldım sağol.

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,501
İsim
ArtiAnius
Birkaç yerde dilekçe vermem gerektiğini ve masrafın karşı taraftan çıktığını okudum. Ayrıca şu saatte hangi avukata sorayım? Daha önce başına gelen varsa diye sordum bilmiyorsan cevaplamak zorunda değilsin

@Strangersupuk Teşekkür ederim kardeşim senin gibi bu olayı yaşamış birisi var mı diye sormak istedim. Ve cevabımı aldım sağol.
masraf karşı taraf haksızsa ödeniyor

Heroia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
375
İsim
Yusuf Eroğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

brkdrmn7

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
705
İsim
Burak

İlk başta senin dosya masrafını avukat tutacağın icin vekalet ücretini ödemen gerek
Yargılama sonunda haklı görürse hakim sana yargılama giderini iade eder

Top Bottom