Neler Yeni

Spor Lisesine Gitmek Mantıklı mı?

amdsaolsun

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,930
İsim
Efe GÖKKURT
İlgilendiği Kategoriler
BIOS, yazılım ve kapanma sorunları
Instagram
gokkurtefe

okankygsz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
341
İsim
Okan kaygısız
Kendimi daha çok geliştirmek için gidicem ve ortam falan güzel olur
Amacın futbolcu olup sosyal ortam yapmak ise bu hevesinden vazgeç ama amacın futbolcu olup kariyer ise devam et.
Türkiye şartların da anadolu lisesi okunmaz(şahsi fikrim ben anadolu lisesi çıkışlıyım)
Türkiye'de ilerde denedim en azından demenin bir yaşı var belli bir yaşı geçtikten sonra geri dönüşü çok zor olur.
Size tavsiyem gençlere meslek öğrenmeniz.İş yapacak meslekler hayallerin çoğu ilerde karnınızı doyurmadığını göreceksiniz.Ya afedersiniz o hayaliniz için gece gündüz eşşek gibi çalışacaksınız yada gerçeklere tutunup meslek sahibi olacaksınız.Bende hayallerimin peşinden gittim.Turizm sektöründe çalısıyorum.Malum şu dönemde pandemiden beri işsizim ve hayaller karın doyurmuyor.
Not:Meslek derken saçma sapan 4 yıllık üni bölümlerini demiyorum onlar meslek değil.Gidin usta olun birşeyler de işinizi doğru yapın üni mezunundan çok kazanırsınız.

buff

80+
Mantıklı hocam. Hayallerinin peşinden git. Diyelim ki hayalini gerçekleştirmedin. Belli bir spor alanında uzmanlaşmış olursan hem beden eğitimi öğretmeni olur hem de uzman olduğun alanda kurs verirsin
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mantıklı kardeşim. Böyle diyerek hiç bir şey yapmadan oturursak olduğumuz yerde kalırız :) Ben hayallerimin peşinden koşuyorum ve baya bi yol da katettim ama daha çok yolum var . Lütfen bir şeyleri elestirmekle kalmayalım o şeyin üstüne gidelim. Milyonda 1 ihtmal de olsa o 1 ihtimal için çalışmalıyız
Burda bunu soran adam hayalinin peşinden koşarken karşılaşacağı sorunları aşamaz. Zaten aşabiliyo olsaydı bunu sormazdı. Lafımdan alınmasın ona değil lafım, genel manada bu böyledir. Olumlu olmak elbet güzel ama biraz da gerçekçi bakmak lazım olaya. Gençken heves oluyor umut oluyor ilerde süper olacak vs. diye ama işte buradaki yaşam şartları ile sosyal medyada görünen veya yurt dışında, filmlerde görülen şartlar kesinlikle bambaşka. Daha emin adımlarla gitmek daha iyidir.

HamzaGFB

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Hamza Çakmak
Amacın futbolcu olup sosyal ortam yapmak ise bu hevesinden vazgeç ama amacın futbolcu olup kariyer ise devam et.
Türkiye şartların da anadolu lisesi okunmaz(şahsi fikrim ben anadolu lisesi çıkışlıyım)
Türkiye'de ilerde denedim en azından demenin bir yaşı var belli bir yaşı geçtikten sonra geri dönüşü çok zor olur.
Size tavsiyem gençlere meslek öğrenmeniz.İş yapacak meslekler hayallerin çoğu ilerde karnınızı doyurmadığını göreceksiniz.Ya afedersiniz o hayaliniz için gece gündüz eşşek gibi çalışacaksınız yada gerçeklere tutunup meslek sahibi olacaksınız.Bende hayallerimin peşinden gittim.Turizm sektöründe çalısıyorum.Malum şu dönemde pandemiden beri işsizim ve hayaller karın doyurmuyor.
Not:Meslek derken saçma sapan 4 yıllık üni bölümlerini demiyorum onlar meslek değil.Gidin usta olun birşeyler de işinizi doğru yapın üni mezunundan çok kazanırsınız.
Amacım kariyer babam 4 yıldır çalışmıyor inşallah ilerde para kazanıp ailemi geçindirip hayırlı evlat olucam.
(Sonuçta onlar bize hizmet etti Allah'ın izniyle ileride ki zaman ben hizmet edeceğim)

mert savage

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,216
İsim
mert
İlgilendiği Kategoriler
Dizi , müzik , bilgisayar donanımları , oyun hesap satışları , league of legend , okul , eğitim , giyim.
16 yıl boyunca okuduktan sonra en fazla asgari ücretle çalışçan zaten en azından spor lisesine gidip hayallerinin peşinden koş ytd .

Cevizli sucuk

80+ Bronze
Futbolcu olmakta kararlıysan olabilir ama okula göre değişir bizim spor lisesi dediğimizde hap satıyolardı bursa işte şaşırmıyacaksın

İbrahim_Talha

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,944
İsim
İbrahim Talha DEMİR
Burda bunu soran adam hayalinin peşinden koşarken karşılaşacağı sorunları aşamaz. Zaten aşabiliyo olsaydı bunu sormazdı. Lafımdan alınmasın ona değil lafım, genel manada bu böyledir. Olumlu olmak elbet güzel ama biraz da gerçekçi bakmak lazım olaya. Gençken heves oluyor umut oluyor ilerde süper olacak vs. diye ama işte buradaki yaşam şartları ile sosyal medyada görünen veya yurt dışında, filmlerde görülen şartlar kesinlikle bambaşka. Daha emin adımlarla gitmek daha iyidir.
"Diyelim ki gerçekleştiremedin .... " cümlesini bu sebepten kurdum reis. Yukarıda benim demek istediğim de buydu. tamam hayallerinin peşinden git. Fakat bir yandan da kendini sağlama al.

EKRHN

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,545
İsim
Efe Karahan
Arkadaşlar spor lisesine gitmek istiyorum sizce mantıklı mı?
Hayalim futbolcu olmak orda kendkmi gelmiştirmek istiyorum sizce mantıklı mı?
Futbolcu olmak istiyorsan tabi ki de çok mantıklı(Ama yetenekli değilsen hiç boşuna uğraşma)

HamzaGFB

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Hamza Çakmak
Futbolcu olmak istiyorsan tabi ki de çok mantıklı(Ama yetenekli değilsen hiç boşuna uğraşma)
Sağ stoperim kulüpte oynuyorum. Hocalarım ve arkadaşlarım yeteneğimin olduğunu söylüyor. O yüzden spor lisesine gidip kendimi daha çok geliştirmek istiyorum bi yandan fizik açısından vs.

Top Bottom