Neler Yeni

SSD Aşırı Fazla Kullanılmış ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Emin Batuhan
Merhabalar, neredeyse alalı 2 yıl olan laptobumun içindeki 256gb lık Toshiba SSD'nin 55tb veri yazdığı gözüküyor. Bu SSD'nin içinde Windows 10 ve bazı yazılımlar kurulu sadece. Oyun ve depolama kısmını 1 TB HDD içine kaydediyorum. Fakat bugün SSD kullanımına bakınca aşırı saçma değerler gördüm. Başka bir program ile kontrol edince değerler aynı geldi. Ben ssd yi bu kadar aşırı kullanmadım. 55TB / 370 gün = 150gb ediyor. Her gün ortalama bu kadar veri yazıp silmemin imkanı yok. HDD kullanımı ise 8tb sadece. Sebebini bilen var mı acaba ?
ssd.PNG
hdd.PNG

alpegetoptas06

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
584
İsim
Alp Ege Toptaş
Merhabalar, neredeyse alalı 2 yıl olan laptobumun içindeki 256gb lık Toshiba SSD'nin 55tb veri yazdığı gözüküyor. Bu SSD'nin içinde Windows 10 ve bazı yazılımlar kurulu sadece. Oyun ve depolama kısmını 1 TB HDD içine kaydediyorum. Fakat bugün SSD kullanımına bakınca aşırı saçma değerler gördüm. Başka bir program ile kontrol edince değerler aynı geldi. Ben ssd yi bu kadar aşırı kullanmadım. 55TB / 370 gün = 150gb ediyor. Her gün ortalama bu kadar veri yazıp silmemin imkanı yok. HDD kullanımı ise 8tb sadece. Sebebini bilen var mı acaba ?Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Ya değerler yanlıştır ya da bir mining türü ile mining yapılmış bilgisayarda başka ihtimal yok gibi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Emin Batuhan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ya değerler yanlıştır ya da bir mining türü ile mining yapılmış bilgisayarda başka ihtimal yok gibi.
Bunu nasıl öğrenebilirim. Bir program arkada mining yapıyorsa bunu nasıl tespit edebilirim ? Görev yöneticisinde ssd kullanımı çök düşük.

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Emin Batuhan
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Emin Batuhan
Çok ilginç. Değerler yanlış olabilir başka bir şey olduğunu düşünmüyorum o zaman. Ayrıca şuanda internete bağlı mı bilgisayarınız. İnternete bağlı olunca oluyor olabilir sadece
İnternete bağlı olması ile 55TB verinin yazılmasını ne alakası var anlayamadım ? Norton Antivirüs kullanıyorum. Bir program aşırı kullanımda uyarıyor. Virüs falan olsa 55TB mining i görmemesi imkansız. Performans kaybı da yaşamadım hiç.

alpegetoptas06

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
584
İsim
Alp Ege Toptaş
İnternete bağlı olması ile 55TB verinin yazılmasını ne alakası var anlayamadım ? Norton Antivirüs kullanıyorum. Bir program aşırı kullanımda uyarıyor. Virüs falan olsa 55TB mining i görmemesi imkansız. Performans kaybı da yaşamadım hiç.
Mining yapması için uzaktan komut gönderiliyor olabilir ondan kaynaklı sordum. Norton antivirüs ne kadar iyidir bilmiyorum ama değerler yanlıştır sanırım

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Emin Batuhan
Mining yapması için uzaktan komut gönderiliyor olabilir ondan kaynaklı sordum. Norton antivirüs ne kadar iyidir bilmiyorum ama değerler yanlıştır sanırım
Bende öyle düşündüm. Ekran görüntüsünde 2 tane programın verdiği değerler var. 2 program da yanlış gösteriyorsa doğrusunu nasıl öğrenebilirim ?

alpegetoptas06

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
584
İsim
Alp Ege Toptaş
Bende öyle düşündüm. Ekran görüntüsünde 2 tane programın verdiği değerler var. 2 program da yanlış gösteriyorsa doğrusunu nasıl öğrenebilirim ?
İnan aklıma bir şey gelmiyor artık. Ne olmuş olabilir bilmiyorum ne düşünsem mantıksız geliyor kendime sonra 🤣

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Emin Batuhan
İnan aklıma bir şey gelmiyor artık. Ne olmuş olabilir bilmiyorum ne düşünsem mantıksız geliyor kendime sonra 🤣
En mantıklısı mining ya da cihaz arızalı olduğu için öyle gösteriyor. Başka bir önerisi olan varsa bekliyorum.

beskazalichinese

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
970
İsim
Sadettin Y
Hocam benzer bir olaydan bahsedecegim, sebebi belirsiz ama belki onlem almaya calısabilirsiniz. 120gb'lık ssd 3 ay sonra 40Tb yazıldıgı gozukuyordu. bir hafta sonra mavi ekran yedim ondan sonra laptop acılmadı, masaustupcde de ssd okumuyordu. Garantiye yolamak zorunda kaldım.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
953,187
Üyeler
150,237
Son üye
WordLex
Top Bottom