Neler Yeni

SSD içindeki sildiğim her şey geri geliyor

Kafakran

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ömer Sait Esen
Arkadaşım yeni aldığı bilgisayarı sıkıntı var diye bana getirdi. Açıp baktığımda çokta bariz bir sıkıntı yoktu, normal bir şekilde açılıyordu hatta baya hızlıydı. Temizlik yapayım dedim üstünde gelen boş uygulamaları falan sildim ama yeniden başlattığımda her şey geri geliyor. Boş klasörü silsem veya yerinden oynatsam bile eski haline geliyor. DeepFreeze gibi koruyucu bir program falan vardır belki diye heryerini kurcaladım ama bulamadım. Windowsta sıkıntı vardır diye güncellemesini kontrol ettim yeni gelen güncelleme vardı ama yüklemeye çalıştığımda hata verdi. İçi boş diye windowsu sıfırlamaya çalıştım %35 de mavi ekran veriyor. Format atmaya çalıştım diski silip yeniden oluşturmayı denedim silmiyor. Diskpartı kullanarak sildim işe yaradı ama yeni bölüm oluşturmaya çalıştığımda her şey geri geldi. İçinde harddisk yok ssd var sadece, onu söküp kendi bilgisayarıma taktım ve diski yeniden biçimlendirdim ama yine içindekiler silinmedi. Arkadaşımın bilgisayarı aldığı yerin daha önce de satın alan müşteriler birdaha gelsin diye bozarak verdiğini çok duydum. Bilgisayar toplama olduğu için garantisi de yok. SSD markası HIKVision 240 GB.

Xeraton

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
893
İsim
Halil İbrahim Memiş
Arkadaşım yeni aldığı bilgisayarı sıkıntı var diye bana getirdi. Açıp baktığımda çokta bariz bir sıkıntı yoktu, normal bir şekilde açılıyordu hatta baya hızlıydı. Temizlik yapayım dedim üstünde gelen boş uygulamaları falan sildim ama yeniden başlattığımda her şey geri geliyor. Boş klasörü silsem veya yerinden oynatsam bile eski haline geliyor. DeepFreeze gibi koruyucu bir program falan vardır belki diye heryerini kurcaladım ama bulamadım. Windowsta sıkıntı vardır diye güncellemesini kontrol ettim yeni gelen güncelleme vardı ama yüklemeye çalıştığımda hata verdi. İçi boş diye windowsu sıfırlamaya çalıştım %35 de mavi ekran veriyor. Format atmaya çalıştım diski silip yeniden oluşturmayı denedim silmiyor. Diskpartı kullanarak sildim işe yaradı ama yeni bölüm oluşturmaya çalıştığımda her şey geri geldi. İçinde harddisk yok SSD var sadece, onu söküp kendi bilgisayarıma taktım ve diski yeniden biçimlendirdim ama yine içindekiler silinmedi. Arkadaşımın bilgisayarı aldığı yerin daha önce de satın alan müşteriler birdaha gelsin diye bozarak verdiğini çok duydum. Bilgisayar toplama olduğu için garantisi de yok. SSD markası HIKVision 240 GB.
ssd bozuk olabilir

Kafakran

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ömer Sait Esen
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İade ettim SSD'yi.

burak41

80+