Neler Yeni

Çözüldü✓ SSD önerisi ve sorular

ByMhoNN

80+
Merhaba. Geç açılan ve yavaş çalışan eski bir bilgisayara sahibim. PC'yi hızlandırmak için ssd almak istiyorum. Ama depolama birimleriyle ilgili pek bir bilgim yok. HDD den SSDye geçmem bana ne gibi artılar kazandırır?

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B01N5IB20Q/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A2N1BINI2JBZBQ&th=1

Bu ssdyi almayı düşünüyorum. Ancak yeterli olurmu önerir misiniz?? Tek başıma kasaya takabilirmiyim?
Bilgisayarla ilgili bir uyumluluk sorumu vesair olma ihtimali var mı? Şuandaki windowsumu ssdye nasıl geçirebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

oguz13

80+ Bronze
Bu ssdnin linkini keşke ilk ssd alışımda görseydim bundan daha dandik bir ssdye 700 TL vermiştim :uzgunpeepo:
Mesaj otomatik birleştirildi:

Neyse ilk sorunuzdan başlayayım
1-) Tek başıma kasaya takabilir miyim
takabilirsin
2-)Bilgisayarla ilgili bir uyumluluk sorunu vesair olma ihtimali var mı?
Senin attığın sata ssd anakartında sata girişi varsa tabi takarsın
3-) Şu anki windowsumu ssdye nasıl geçirebilirim?
Bunun için programlar var googleda aratırsan bulursun.

ByMhoNN

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu ssdnin linkini keşke ilk ssd alışımda görseydim bundan daha dandik bir ssdye 700 TL vermiştim :uzgunpeepo:

Neyse ilk sorunuzdan başlayayım
1-) Tek başıma kasaya takabilir miyim
takabilirsin
2-)Bilgisayarla ilgili bir uyumluluk sorunu vesair olma ihtimali var mı?
Senin attığın sata ssd anakartında sata girişi varsa tabi takarsın
3-) Şu anki windowsumu ssdye nasıl geçirebilirim?
Bunun için programlar var googleda aratırsan bulursun.
Teşekkürler bunu almayı düşünüyorum sence almalımıyım? Normal 480 gb olanını alıcaktım ama yurtdışından geldiği için 600 küsura geliyor.
240 mı 480 mi daha mantıklı sence?

oguz13

80+ Bronze
Teşekkürler bunu almayı düşünüyorum sence almalımıyım? Normal 480 gb olanını alıcaktım ama yurtdışından geldiği için 600 küsura geliyor.
240 mı 480 mi daha mantıklı sence?
Yapacağınız işlere bağlı
Ben sadece windows ve programları ssdye kuruyorum
oyunların hepsi harddiskte kurulu. Sizde böyle yaparsanız
240 yeter de artar bile.

ByMhoNN

80+
Yapacağınız işlere bağlı
Ben sadece windows ve programları ssdye kuruyorum
oyunların hepsi harddiskte kurulu. Sizde böyle yaparsanız
240 yeter de artar bile.
Ana kartımda sata girişi olup olmadığını nerden kontrol edebilirim?

abcdefg1234

80+ Silver
SSD ye windowsu tekrar kurman gerekecek.

HDD deki verileri aktarmak mümkün ama hem uzun sürer hem de temiz kurulum yapmak her zaman daha iyidir.Siz ssd ye windowsu kurun sonra hdd den silersiniz.

SSD de kullandığın bütün uygulamalar çok hızlı açılacaktır.Aynı şekilde bilgisayarında hızlı açılıp hızlı kapanır.

Elinde fazladan sata kablosu varsa kendin takabilirsin. Sata kablosunun bir ucunu anakarta bir ucunu ssd ye takacaksın.Ayrıca psu dan gelen güç kablosunu da ssd ye takacaksın.

250 gb bir süre sonra yetmemeye başlıyor. Önerim bütçe varsa en az 500 gb almanız olur.

ByMhoNN

80+
SSD ye windowsu tekrar kurman gerekecek.

HDD deki verileri aktarmak mümkün ama hem uzun sürer hem de temiz kurulum yapmak her zaman daha iyidir.Siz ssd ye windowsu kurun sonra hdd den silersiniz.

SSD de kullandığın bütün uygulamalar çok hızlı açılacaktır.Aynı şekilde bilgisayarında hızlı açılıp hızlı kapanır.

Elinde fazladan sata kablosu varsa kendin takabilirsin. Sata kablosunun bir ucunu anakarta bir ucunu ssd ye takacaksın.Ayrıca psu dan gelen güç kablosunu da ssd ye takacaksın.

250 gb bir süre sonra yetmemeye başlıyor. Önerim bütçe varsa en az 500 gb almanız olur.
Son olarak sormak istediğim bir şey var sata girişi olup olmadığını nerden anlayabilirim. Kasayı açıp bakılabilirmi?

ByMhoNN

80+
hdd.PNG

Bilgisayarın üretim tarihini bilmiyorum ama şuanda windowsun kurulu olduğu harddisk bu

Anakart modelini söylerseniz bakabiliriz ama mutlaka vardır.
foxconn g41mxe

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,383
İsim
Hacı
Anakartında M2 desteği var mı?

ByMhoNN

80+
4 tane sata girişi mevcut anakartta. Birini harddisk kullanıyordur.
Şu anda 2 tane harddisk var bilgisayarda biri 240 gb windowsun yüklü olduğu diğeri 225 gb

4 tane sata girişi mevcut anakartta. Birini harddisk kullanıyordur.
https://www.amazon.com.tr/gp/product/B01N5IB20Q/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A2N1BINI2JBZBQ&th=1
Bu ssdyi takabilirmiyim bilgisayara uyarmı? Birde diğer 2 harddiski çıkarmama gerek olurmu?

Anakartında M2 desteği var mı?
yok.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,308
Üyeler
140,805
Son üye
aras114