Neler Yeni

Yardım SSD'min hızı düşüyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Ömer
Merhaba, Bir kaç gündür bazen oyun indirirken ve yazarken SSD'min hızı düşüyor, okumasında bir problem yok.
Crystal disk mark'da 500MB okuma 7Mb yazma değeri çıktı.
sonraki gün yine aynı testi yaptım bu sefer 500Mb okuma 450mb yazma değeri çıktı.
Yazma yaparken Gecikme değeri Aşağıdaki gibi 2000 3000'i buluyor.
Crystal disk mark ss'ini almayı unuttum malesef onu ekleyemiyorum.
SSD: Intenso TOP 512Gb
Sağlık ve performans %100'de SSD 2 ay önce alındı
1687213934611.png

jeff123can

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
726
İsim
Anonim
bi kota vardı ssd lerde adını tam hatırlamıyorum. örnek olarak benim samsung evo 870 500 gb ın belli bir kotası var.o kota kadar yazma yaparsan bir süreliğine turbowrite kapanıyor ve 500mbs yazma hızı 300 lere düşüyor. fakat 7mbs ye düşmesi çok kötü. daha kaliteli ssd lere yönelmelisin.
bu sıfırlanma süreci senin ssd nde nasıl çalışıyor bilmiyorum. belki budur sorun. sonuç olarak ssd kalitesiz.

xspinoza

80+
Kalitesiz SSD malesef. Yük altındayken veya ısınınca muhtemelen değerleri dibe düşüyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Ömer
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kalitesiz SSD malesef. Yük altındayken veya ısınınca muhtemelen değerleri dibe düşüyor.
ısı konusunda problem yok, İndirmeyi başlattığım anda hızı düşük başlıyor ısındığı için düşmüyor ayrıca Şuan kasanın içi çok ferah ve tam fanların akış yönünde yer alıyor. farklı bir problem olduğunu düşünüyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

bi kota vardı ssd lerde adını tam hatırlamıyorum. örnek olarak benim samsung evo 870 500 gb ın belli bir kotası var.o kota kadar yazma yaparsan bir süreliğine turbowrite kapanıyor ve 500mbs yazma hızı 300 lere düşüyor. fakat 7mbs ye düşmesi çok kötü. daha kaliteli ssd lere yönelmelisin.
bu sıfırlanma süreci senin ssd nde nasıl çalışıyor bilmiyorum. belki budur sorun. sonuç olarak ssd kalitesiz.
Ayrıca SSD'yi çok araştırarak aldım, MEB'in bilgisayarlarında dahi kullanılıyor Forumda epey konusu var fiyat performans olduğuna dair, evet diğer rakiplerine kıyasla ucuz ancak Kioxia veya Colorful kadar da kalitesiz olduğunu düşünmüyorum

jeff123can

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
726
İsim
Anonim
ısı konusunda problem yok, İndirmeyi başlattığım anda hızı düşük başlıyor ısındığı için düşmüyor ayrıca Şuan kasanın içi çok ferah ve tam fanların akış yönünde yer alıyor. farklı bir problem olduğunu düşünüyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca SSD'yi çok araştırarak aldım, MEB'in bilgisayarlarında dahi kullanılıyor Forumda epey konusu var fiyat performans olduğuna dair, evet diğer rakiplerine kıyasla ucuz ancak Kioxia veya Colorful kadar da kalitesiz olduğunu düşünmüyorum
ozaman fiyat/performans değilmiş qnq sadece fiyatmış

Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Ömer
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ozaman fiyat/performans değilmiş qnq sadece fiyatmış
Hocam öncelikle problemi anlamadığınızı düşünüyorum bu tür problemler her tür elektronik alette olabilir ona göre garantiye göndereceğim için sordum.
SSD kalitesiz olur böyle demeniz hiçbir şeyi çözmüyor ve yardımcı olmuyor.
Samsung ssd alsaydım ve bu problem olsaydı yine kalitesiz diyip geçebilecek miydiniz merak ediyorum.
Bu problem SSD'den mi kaynaklanıyor farklı bir durum mu var.
Sata, güç Kablolarını değiştirdim sorunum çözülmedi.

Ayet

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
263
İsim
Ayetullah Taylan
Hocam öncelikle problemi anlamadığınızı düşünüyorum bu tür problemler her tür elektronik alette olabilir ona göre garantiye göndereceğim için sordum.
SSD kalitesiz olur böyle demeniz hiçbir şeyi çözmüyor ve yardımcı olmuyor.
Samsung ssd alsaydım ve bu problem olsaydı yine kalitesiz diyip geçebilecek miydiniz merak ediyorum.
Bu problem SSD'den mi kaynaklanıyor farklı bir durum mu var.
Sata, güç Kablolarını değiştirdim sorunum çözülmedi.
markayla bir alakası yok ve f\p bir ssd... samsungun 250gb ssd leri 1tb ssd fiyatına satılıyor. Markayla alakası yoktan kastım adamlar böyle saçma bir ssd üretmezler elektronik aletler şans işidir seninki 7mb yazar ama aynı model benimkinde hiç kayıp olmaz. siz bir garantiye gönderin

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,027
Üyeler
140,750
Son üye
alpermenekse
Top Bottom