Neler Yeni

SSK'lı olduğum işten ayrıldım sorun olur mu?

Sweyetsn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
493
İsim
Arda
Arkadaşlar selam 15'in de iş başvurusu yaptım, yüz yüze AVM'de ve 3 gün 12 saat diğer günler 8 saat yapacakların söylediler, ve ben de ilk gün kota yaptım doldurdum iyi çalıştım ve iş tecrübem yok kendime güvenimle yaptım sonrasın da 2 gün iyi gidiyordu, bir şey oldu yarın öğlen geleceksin dediler sonrasın da hayır sabah geleceksin dediler ve sonra tekrar arayıp öğlen geleceksin dediler konuşmaya gittiğim de ise, biz 1 hafta 12 saat çalıştık ve bir şey demedik dediler, ve ek olarak kartına 5000TL yemek parası yükleniyor dediler ne zaman yükleneceğini söylemediler, yemek paramı ben bugün kendi cebimden ödedim, SSK'lı bir insanım sonrasın da istifa etmek istediğim de verdiler tabii.

Diyeceğim o ki iyi iş yaptığım yerde istifamı verdim çünkü 1 hafta 12 saat asla çalışamayacak durumdaydım yapamazdım 8 saat her türlü yapardım ve yarın 12 saat deselerdi yapacaktım 3 gün diye biliyordum öyle konuştuk işte yok ben demedim yanlış anlamışsın falan filan vs vs. İşten ayrıldım SSK iptal olacak 19'unda 2 günlük çalışma paramı verdiler, kavga etmeden ayrıldım tekrardan iş arayacağım artık baştan konuşacağım bakın 8 saat üzerine ek mesai parası alacağım diye çünkü ek mesai parası da vermediler.

Yeni bir işe girerken problem olur mu bu gir çık Ne düşünüyorsunuz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

alacağım fiyat asgari ücretti

Ayrıyeten iş sözleşmem de günlük toplam çalışma süresi 11 saati aşmamak koşulu ile, yılda 270 saate kadar fazla çalışma yaptırabilir diye yazıyordu

Ek olarak işi öğrenmem için olduklarını söylediler, e o zaman başta konuştuğumuz da neden söylemediniz 1 hafta yapacağı mı? Kabul etmezdim, ve zaten cumartesi pazarları da çalışıyoruz AVM'de biliyorsunuz, ek olarak her hafta 1 tane 12 saat çalışcakmışız.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
966,108
Üyeler
152,615
Son üye
kagan1940
Top Bottom