Neler Yeni

Starfield Türkçe dil desteği kampanyası 9000 imzayı geçti.

Ar0x

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Sezer Genç
Starfield'a resmi Türkçe dil desteği gelmesi için Nur Yıldırım tarafından change.org'ta açılan "Turkish Language Support for Starfield" kampanyası 9000 imzayı geçti ve hedefine çok yaklaştı. Korelilerin ve Arapların yaptığı baskı işe yaramış, korece, arapça dil desteğinin Starfield'a geleceği açıklanmıştı. Hala kampanyayı imzalamayan varsa vereceğim linkten imzalayabilir Starfield'a Türkçe dil desteği gelmesi için destekte bulunabilir.
Kampanya: Kampanyayı İmzala

BabaVoss7

80+ Silver
Oyun çıkar bi yıl sonra gelir gibi olsa bile

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,382
İsim
Selim
Çoğu davar oy vermeyecek bilerek 👍 genelde herkes ingilizce bilsin kafasindalar ama C1 seviyesini anca konuşabilirler üstü yok. Nüfusu 30 bin olan ülkeye dil desteği veriliyorsa bunun oyunu satan alan kitlenin az olduğu için Türkçe'nin gelmediğini düşünen kitle biraz ülke nüfuslarını ve hangi ülkenin korsanda 1.ci sırada olduğunu C1 ingilizcesiyle araştırsın. İçimiz de ki virüsler varken biraz zor verirler Türkçe dili. Kendi ülkesinde Türkçe gelmesin diye uğraşan kitle var A1-C1 ingilizceleriyle 😄

qnyb

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
908
İsim
Güney
Baldurs gate 3 e bile o kadar diyaloğa rağmen larian gibi küçük bir firma türkçe altyazı getirebiliyorsa, küçük indie firmaların oyunlarına bile türkçe alt yazı geliyorsa, diğer büyük firmaların (mesela bethesda, ubisoft vb...) hayli hayli getirmesi gerekiyor. Küçük firma getirmese de en azından anlaşılır. Bütçeleri olmaya bilir denilebilir, alt yazı çevirmenliği için kaliteli kişileri bulamamışlar denilebilir. Ancak büyük firmalara asla bunu diyemeyiz. Adamlar bilerek ve isteyerek türkçe alt yazı getirmiyorlarsa, gidip yalvarmam.
Türkiyede oyun çevirileri yapan güzel gruplar var. Ben her ay kendilerine bağış yapıyorum ve bunun doğru olduğunu düşünüyorum. Firmaların umrunda olmadığınızı artık anlamanız gerekiyor. Bu tarz gruplara daha çok destek verilmesi durumunda daha kaliteli ve hızlı oyun çevirileri yapılabileceğine inanıyorum.

NoctuaFanBoyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,144
İsim
Hamza Ziya Üstün
Çoğu davar oy vermeyecek bilerek 👍 genelde herkes ingilizce bilsin kafasindalar ama C1 seviyesini anca konuşabilirler üstü yok. Nüfusu 30 bin olan ülkeye dil desteği veriliyorsa bunun oyunu satan alan kitlenin az olduğu için Türkçe'nin gelmediğini düşünen kitle biraz ülke nüfuslarını ve hangi ülkenin korsanda 1.ci sırada olduğunu C1 ingilizcesiyle araştırsın. İçimiz de ki virüsler varken biraz zor verirler Türkçe dili. Kendi ülkesinde Türkçe gelmesin diye uğraşan kitle var A1-C1 ingilizceleriyle 😄
Hocam dediklerine katılıyorum ancak c1 gayet ileri seviye. Düzeltirsen iyi olur sonra çıkıp daha c1 ne bilmiyorsun demesinler. Bir de anlaması biraz zor ona da göz atarsın yazım yanlışı vs

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,382
İsim
Selim
Hocam dediklerine katılıyorum ancak c1 gayet ileri seviye. Düzeltirsen iyi olur sonra çıkıp daha c1 ne bilmiyorsun demesinler
C1 iyi bir seviye değil hocam :) sevgilim tercüman ve C1 ile iletişim kurarken çok yavaş konuşurlar ve ileri seviye ingilizce konuşan birinin yanında kitlenirler.

NoctuaFanBoyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,144
İsim
Hamza Ziya Üstün
C1 iyi bir seviye değil hocam :) sevgilim tercüman ve C1 ile iletişim kurarken çok yavaş konuşurlar ve ileri seviye ingilizce konuşan birinin yanında kitlenirler.
En son seviye c2 hocam bir öncesi olan c1 nasıl iyi bir seviye değil?

angel_eye

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,216
İsim
Yunus Emre Karataş
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistemler, Donanım
A1 demek varken c1 örneği vermen...

Cihangir

80+ Gold
Starfield'a resmi Türkçe dil desteği gelmesi için Nur Yıldırım tarafından change.org'ta açılan "Turkish Language Support for Starfield" kampanyası 9000 imzayı geçti ve hedefine çok yaklaştı. Korelilerin ve Arapların yaptığı baskı işe yaramış, korece, arapça dil desteğinin Starfield'a geleceği açıklanmıştı. Hala kampanyayı imzalamayan varsa vereceğim linkten imzalayabilir Starfield'a Türkçe dil desteği gelmesi için destekte bulunabilir.
Kampanya: Kampanyayı İmzala
oyun çıktığı gün oynucam

angel_eye

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,216
İsim
Yunus Emre Karataş
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistemler, Donanım
Bilmiyosan kullanma 😂😂

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,382
İsim
Selim
En son seviye c2 hocam bir öncesi olan c1 nasıl iyi bir seviye değil?
Türkiye de C2 doğru diyorsunuz ama C2 den sonra anadil ve akademik dil var. Yani C1 bilen biri iyi ingilizce konuşuyorum diye gezemez. Ayrıca sadece C1 C2 değil konu, asıl konu ben harika ingilizce biliyorum diyip C1 den öteye gitmeyen virüsler 👍 size C1 yetebilir
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bilmiyosan kullanma 😂😂

Bilmiyosan kullanma 😂😂
Sen haklısın 👍

NoctuaFanBoyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,144
İsim
Hamza Ziya Üstün
Türkiye de C2 doğru diyorsunuz ama C2 den sonra anadil ve akademik dil var. Yani C1 bilen biri iyi ingilizce konuşuyorum diye gezemez. Ayrıca sadece C1 C2 değil konu, asıl konu ben harika ingilizce biliyorum diyip C1 den öteye gitmeyen virüsler 👍 size C1 yetebilir
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sen haklısın 👍
Hocam anadil zaten C2. Akademik dili de sokakta günlük hayatta kullanan yok. C1 bilen biri gayet de Türkiye şartlarında iyi ingilizce konuşuyorum diyebilir ve kendini rahatlıkla ifade edebilir. Sizin bahsettiğiniz kitle A2-B1 ingilizcesi olup bir şey bildiğini sananlar. Neyse konuyu daha da uzatmaya gerek yok. Zaten tartışma da konusu başta bu değildi biraz boş yere uzadı bile. İyi forumlar👍🏿

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,382
İsim
Selim
Hocam anadil zaten C2. Akademik dili de sokakta günlük hayatta kullanan yok. C1 bilen biri gayet de Türkiye şartlarında iyi ingilizce konuşuyorum diyebilir ve kendini rahatlıkla ifade edebilir. Sizin bahsettiğiniz kitle A2-B1 ingilizcesi olup bir şey bildiğini sananlar. Neyse konuyu daha da uzatmaya gerek yok. Zaten tartışma da konusu başta bu değildi biraz boş yere uzadı bile. İyi forumlar👍🏿
Tabi Türkiye şartlarında konuşabilir ama konu başka 😄 saygılar.

Top Bottom