Neler Yeni

Steamden indirme yapınca internet kesiliyor

Uslust

80+
Konu başlığında yazdığı gibi steamden indirme yapınca sadece bilgisayarımda internet kesiliyor. İnternet sağlayıcım turknet 1000mps hız alıyorum. İnternet sağlayıcısını arayıp sorunu ilettiğimde ipv6 adresimi ipv4 e indirdiğini söyledi dns adresimi ip adresimi değiştirdiklerini söylediler ama bir şey değişmedi. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim ?

eren28tr

80+ Platinum
Konu başlığında yazdığı gibi steamden indirme yapınca sadece bilgisayarımda internet kesiliyor. İnternet sağlayıcım turknet 1000mps hız alıyorum. İnternet sağlayıcısını arayıp sorunu ilettiğimde ipv6 adresimi ipv4 e indirdiğini söyledi dns adresimi ip adresimi değiştirdiklerini söylediler ama bir şey değişmedi. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim ?
Chromedan bir şey indirince gidiyormu peki internet hocam.

eren28tr

80+ Platinum
Hayır sadece steamden indirme yaptığımda kesiliyor. Tarayıcıdan, Epic Gamesten falan indirince sıkıntı olmuyor.
Anladım hocam indirme önbelleğini temizle indirme sunucusunu değiştir birde bilgisayarda disk olarak ne var?

Uslust

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anladım hocam indirme önbelleğini temizle indirme sunucusunu değiştir birde bilgisayarda disk olarak ne var?
Önbelleği temizleme ve sunucu değiştirmeyi de denedim fakat işe yaramadı. Diskim WD Black SN770 1TB.

Rilroalpt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
729
İsim
Eren Emirhan Tuner
Instagram
eren.emirhan_tuner
Steam
rilro59
Twitter
rilroalpt
Discord
Ril/Eren#2440
Kaç senelik binada oturuyorsunuz? Altyapınız ne zaman yapılmıştır tahmini?

Cahit Emin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
146
İsim
Cahit Emin
bendede benzer bir durum vardı büyük oyunları indirince oluyodu 60gb lik vb.

Rilroalpt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
729
İsim
Eren Emirhan Tuner
Instagram
eren.emirhan_tuner
Steam
rilro59
Twitter
rilroalpt
Discord
Ril/Eren#2440

Uslust

80+
Kaç senelik binada oturuyorsunuz? Altyapınız ne zaman yapılmıştır tahmini?
bina 20 yıllık ama gigafiber altyapısı 3-4 ay önce yapıldı ve kullanmaya başladım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dram olmadığı için indirme hızı düşüyor hocam disk hıza yetişemiyor o yüzden.
indirme hızım epic gamesten indirince düşmüyor ssd ile ilgili olduğunu sanmıyorum sadece steamde internetim kesiliyor.

Rilroalpt

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
729
İsim
Eren Emirhan Tuner
Instagram
eren.emirhan_tuner
Steam
rilro59
Twitter
rilroalpt
Discord
Ril/Eren#2440
Dram olmadığı için indirme hızı düşüyor hocam disk hıza yetişemiyor o yüzden.
İnternet gidiyor dedi adam direkt bilgisayarda steam indirmesi duruyor dememiş ki

eren28tr

80+ Platinum
bina 20 yıllık ama gigafiber altyapısı 3-4 ay önce yapıldı ve kullanmaya başladım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

indirme hızım epic gamesten indirince düşmüyor ssd ile ilgili olduğunu sanmıyorum sadece steamde internetim kesiliyor.
Epic gameste ve Steamde kaç mb olarak iniyor hocam?

Top Bottom