Neler Yeni

Steelseries Apex Pro TKL Klavye 2.999,00 TL

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,783
İsim
Murat Orhan
Ürünü satın alan biri olarak dedikleriniz kafamı karıştırdı alternatif öneriniz var mı ? Ben Ya apex 5 alacaktım yada ASUS ROG STRIX Scope NX Deluxe alacaktım. Hangisini tavsiye edersiniz.
Bütçen var ise Epomaker tabiiki. 1500 1600 civarına ise Gamakay MK61
Mesaj otomatik birleştirildi:

murat hünkarım öncelikle foruma tekrardan hoşgeldiniz. almayı düşünüyordum da sizce gerçekten boşa mı bu kadar para vermiş olurum?
Gamakay MK61 ile neredeyse aynılar AP ve TT olarak

Son düzenleme:

DR. BİYOLOJİ

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,779
İsim
kilan embappe
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,783
İsim
Murat Orhan
Alınır kanka bu klavye. SS optipoint switchler mükemmel. Akko nün Epomaker ın bir klaveyso asla böyle hissettiremez ve bu kadar hızlı olamaz.
1 ay kadar deneyimledim hissiyatı vallahi abartıldığı gibi değil. Ekranı hoş fakat bakmadım bile neredeyse. Keycap kalitesi rakiplerine göre yeterli değil. Omnipoint switchler iyi hoş fakat optical lubed switchler yakın değerler veriyor biri 0.7 biri 1.0 gibi. TT olarak opticallar daha iyi hatta.Marka takıntım olmadığı sürece tercih etmem açıkçası.

Alınır kanka bu klavye. SS optipoint switchler mükemmel. Akko nün Epomaker ın bir klaveyso asla böyle hissettiremez ve bu kadar hızlı olamaz.
Flamingo ve creamy switchler daha iyi hissettiriyor ayrıca. Gateronlardan daha iyi hissettiriyor olabilir ama ben yellow'un hissiyatına çok alışamadım

DR. BİYOLOJİ

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,779
İsim
kilan embappe
1 ay kadar deneyimledim hissiyatı vallahi abartıldığı gibi değil. Ekranı hoş fakat bakmadım bile neredeyse. Keycap kalitesi rakiplerine göre yeterli değil. Omnipoint switchler iyi hoş fakat optical lubed switchler yakın değerler veriyor biri 0.7 biri 1.0 gibi. TT olarak opticallar daha iyi hatta.Marka takıntım olmadığı sürece tercih etmem açıkçası.
Gözü kapalı tercih edilmesi gereken bir klavye. Lubed switchlerin tek olayı ses. Hızlı değiller bu bir gerçek. Bu yüzden hiçbir profesyonel oyuncu Akko, Epomaker kullanmaz. Wooting 60HE, Apex Pro, Streak65 LP gibi hızlı klavyeler kullanırlar.

Lubed klavyeler ile kıyaslanamaz bile. Ayrıca 0.2MM kuvvetle devreye girme var. Bunu Sanırım bir Wooting 60HE bir de bunda bulabilirsin.

Flamingo ve creamy switchler daha iyi hissettiriyor ayrıca. Gateronlardan daha iyi hissettiriyor olabilir ama ben yellow'un hissiyatına çok alışamadım
Ayrıca ben de zengin bebesi arkadaşımın evinde kullandım ve mouse değiştirmiş kadar olmasa da kalvye farkı hissediliyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,783
İsim
Murat Orhan
Gözü kapalı tercih edilmesi gereken bir klavye. Lubed switchlerin tek olayı ses. Hızlı değiller bu bir gerçek. Bu yüzden hiçbir profesyonel oyuncu Akko, Epomaker kullanmaz. Wooting 60HE, Apex Pro, Streak65 LP gibi hızlı klavyeler kullanırlar.

Lubed klavyeler ile kıyaslanamaz bile. Ayrıca 0.2MM kuvvetle devreye girme var. Bunu Sanırım bir Wooting 60HE bir de bunda bulabilirsin.
Actuation point'ten bahsediyorsan 0.7 diye biliyorum ben

DR. BİYOLOJİ

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,779
İsim
kilan embappe
Actuation point'ten bahsediyorsan 0.7 diye biliyorum ben
İki tane var. Bir 0.7 bir de 0.2 ikisine de bir işlev atayabiliyorsun.

Örnek 0.2Mm basınca ilerle, 0.7mm basınca koş vb.

İşte bu özellik sadece 60he ve bunda var.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,783
İsim
Murat Orhan

Ayrıca ben de zengin bebesi arkadaşımın evinde kullandım ve mouse değiştirmiş kadar olmasa da kalvye farkı hissediliyor.
Switch hissiyatı flamingo veya creamyler kadar iyi değil onu da farketmişsindir ayrıca TT süresi daha kötü değil mi diğer switchlere kıyasla?

İki tane var. Bir 0.7 bir de 0.2 ikisine de bir işlev atayabiliyorsun.

Örnek 0.2Mm basınca ilerle, 0.7mm basınca koş vb.

İşte bu özellik sadece 60he ve bunda var.
Bu arada bu baby kangaroo'nun AP'si neydi bi bakar mısın

Son düzenleme:

DR. BİYOLOJİ

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,779
İsim
kilan embappe
Switch hissiyatı flamingo veya creamyler kadar iyi değil onu da farketmişsindir ayrıca TT süresi daha kötü değil mi diğer switchlere kıyasla?

Bu arada bu baby kangaroo'nun AP'si neydi bi bakar mısın
E sen bak?

DR. BİYOLOJİ

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,779
İsim
kilan embappe

Lympha

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
618
İsim
Mert Aksu
tkl olmasa alınırdı bence

Dahası  
Reaksiyon skoru
112
İsim
Furkan Ekici
piyasadaki en hizli 1. klavye Wooting 60HE [Gateron Lekker Linear60] 2.Apex Pro Mini [OmniPoint 2.0] 3. olarak omnipoint 1 switch geliyor sonrasinda linear 1mm lik switcler var

tkl olmasa alınırdı bence

Apex Pro TKL 2023​

tkl versiyonu digerine gore daha yeni icinde yeni switcler var omnipoint 2.0 bunu almak daha mantikli o yuzden

piyasadaki en hizli 1. klavye Wooting 60HE [Gateron Lekker Linear60] 2.Apex Pro Mini [OmniPoint 2.0] 3. olarak omnipoint 1 switch geliyor sonrasinda linear 1mm lik switcler var

Apex Pro TKL 2023​

tkl versiyonu digerine gore daha yeni icinde yeni switcler var omnipoint 2.0 bunu almak daha mantikli o yuzden
https://www.itopya.com/steelseries-...mekanik-tkl2023-kablosuz-gaming-klavye_u20887 ancak onu 6k satiyorlar

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
993,217
Üyeler
157,043
Son üye
xiekx
Top Bottom