Neler Yeni

Stok fan ile 12400f kullanıyorum zarar vermişmidir?

yigitxx00

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
Yiğit
arkadaşlar benim işlemcim 12400f stok soğutucu ile kullanyorum oynadığım en ağır oyun the last of us 2(yüksekte) diğer oynadığım oyunlar ise valorant(düşükte) cs2(yüksekte) pro soccer online(yüksekte) gta 5 online ve roleplay serverlarına giriyorum onların ayarlarıda yüksekte sizce zarar gelmişmidir? kule tipi almayı düşünüyorum.

dutemo

80+ Gold
En İyi Cevap
3
arkadaşlar benim işlemcim 12400f stok soğutucu ile kullanyorum oynadığım en ağır oyun the last of us 2(yüksekte) diğer oynadığım oyunlar ise valorant(düşükte) cs2(yüksekte) pro soccer online(yüksekte) gta 5 online ve roleplay serverlarına giriyorum onların ayarlarıda yüksekte sizce zarar gelmişmidir? kule tipi almayı düşünüyorum.
Sorun olmamıştır hocam.

Arda22

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,728
İsim
Arda
İlgilendiği Kategoriler
Hazır Sistem Konularına etiketlerseniz sevinirim :)
Steam
Lionn!
Discord
Mostafa Mohamed 9932
Üzerindeki metalde renk değişimi yoksa bir sorun yoktur hocam muhtemelen.

yigitxx00

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
Yiğit
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Isınma yoksa sorun da yok hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Isı degerlerini ara ara kontrol ediniz
Isı değerleri 80 i bile görmemiştir valorantta 65 70 civarlarında

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,358
İsim
Yusuf
hayır ısıdan dolayı sadece termal macunun ömrünü kısaltmış olursunuz. zaten 100 derece gibi saçma düzeyde çok ısınma gibi bir durum olduysa sistem peformansını belli aralıklarla düşürmüş ısısını kontrol altına almış olacaktır. ama dediğim gibi performansından fire vererek bunu yapmıştır. kuletipi ilaç olacaktır 12400f'e. hatta yeni videosunu hazırlamıştım

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,922
İsim
Hasan
He gardaş işlemciyi üreten adamlar işlemciye zarar verebilecek soğutucu ile satacaklardı işlemciyi. Tüh gitti işlemcinin %50 ömrü. Bu adamlar bilerek yapıyor bunu. İşlemci çabuk ölsün tekrar almak zorunda kal diye ! xd

yigitxx00

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
Yiğit
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hayır ısıdan dolayı sadece termal macunun ömrünü kısaltmış olursunuz. zaten 100 derece gibi saçma düzeyde çok ısınma gibi bir durum olduysa sistem peformansını belli aralıklarla düşürmüş ısısını kontrol altına almış olacaktır. ama dediğim gibi performansından fire vererek bunu yapmıştır. kuletipi ilaç olacaktır 12400f'e. hatta yeni videosunu hazırlamıştım
hocam peki ısı oyunlarda 80 civarılarında bile olsa sıkıntı olurmu sizce last of us ta ne kadar ısısı vardı takip etmedim ama yüksek ayarlada 1 saat boyunca last of us ouynadım ama zarr gelmemiştir herhalde (inşallah)

Yani stok fanla 65 felan 70 baya iyi ben R5 5600 le sıvı soğutma ile 240mm 62 de tutabiliyorum
75 de olabilir hocam tam bilmiyorum ama o civarlarda valorantta düşük ayarlarda

kemal k.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
175
İsim
Kemal
hocam peki ısı oyunlarda 80 civarılarında bile olsa sıkıntı olurmu sizce last of us ta ne kadar ısısı vardı takip etmedim ama yüksek ayarlada 1 saat boyunca last of us ouynadım ama zarr gelmemiştir herhalde (inşallah)

75 de olabilir hocam tam bilmiyorum ama o civarlarda valorantta düşük ayarlarda
Hocam 75 in üstüne de çıkıyorsa en azından bı kule tipine geçiş yapınız sıcak çalışmasın donanımsal parça işte daha güvenli olur

JSezar

80+ Silver
İşlemciler 100 derecelere kadar dayanacak şekilde üretilir. İçin rahat olsun.

yigitxx00

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
72
İsim
Yiğit
t
İşlemciler 100 derecelere kadar dayanacak şekilde üretilir. İçin rahat olsun.
tamamdır hocam sağolun. 600-1000tl arası önerebileceğiniz bir soğutucu varmıdır?

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,872
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Top Bottom