Neler Yeni

Stok Fan Macun Rezilliği

NBatuhan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
70
İsim
NBatuhan
İncehesap üzrinden 2 ay önce aldığımız hazır kasanın işlemcisi çok ısındığı için macun yenilemesi yapmayı düşündük. Bunun üzerine işlemci fanını sökmeye çalıştığımızda, tüm vidaları sökmemize rağmen işlemci fanı yerinden oynatamadık. Uzun uğraş sonucunda fanı güç kullanarak işlemci kilidi kapalı olduğu halde işlemci ile birlikte fan yapışık şekilde geldi. Bunun üzerine bir sürü yol denedik ve en son fotoğrafta gördüğünüz aletleri kullanarak çıkarmayı başarabildik.

Fan ile birlikte işlemcinin soketinden çıkması nasıl mümkün olabiliyor ve bir işlemciyi soketinden çıkarabilecek kadar kuvvetli yapışan bir macun nasıl kullanılabiliyor İncehesap.com REZİLİĞİ
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

Fanın işlemci ile beraber gelmesi normal, termal macun soğuduğunda öncelikle katılaşır ve vakum etkisiyle de bloktan ayrılmaz. Tek yapmanız gereken işlemciyi sökmeden önce ısıtmak idi. Bunu işlemciye yüklenen bir benchmark programı ile de yapabilirsiniz, benim tercih ettiğim yöntem olan fön makinasıyla "işlemci fanını hareket ettirmeden(elinizle tutarak)" aradaki macunu ısıtıp, fazla güç kullanmadan çevirme hareketiyle de kolayca çıkarabilirdiniz.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
İncehesap üzrinden 2 ay önce aldığımız hazır kasanın işlemcisi çok ısındığı için macun yenilemesi yapmayı düşündük. Bunun üzerine işlemci fanını sökmeye çalıştığımızda, tüm vidaları sökmemize rağmen işlemci fanı yerinden oynatamadık. Uzun uğraş sonucunda fanı güç kullanarak işlemci kilidi kapalı olduğu halde işlemci ile birlikte fan yapışık şekilde geldi. Bunun üzerine bir sürü yol denedik ve en son fotoğrafta gördüğünüz aletleri kullanarak çıkarmayı başarabildik.

Fan ile birlikte işlemcinin soketinden çıkması nasıl mümkün olabiliyor ve bir işlemciyi soketinden çıkarabilecek kadar kuvvetli yapışan bir macun nasıl kullanılabiliyor İncehesap.com REZİLİĞİ

R5 3600 stock fan problem.

Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Lider Saygın
agam adam sinirlenmiş
geçenlerde adamın birine işlemci temizlicen zaman PC stress testne sok amcun yumusasın dedim nerden bilcen flan dedi atarlandı :d
2 gun sonra konusunu actı fanı sokerken işlemci pinleri eğildi diye laf dinleseler problem yok
Zaten tam 25 dk stres testinden sonra çıkarmaya çalıştık (y)
Mesaj otomatik birleştirildi:

R5 3600 stock fan problem.
R3 2200G

Fanın işlemci ile beraber gelmesi normal, termal macun soğuduğunda öncelikle katılaşır ve vakum etkisiyle de bloktan ayrılmaz. Tek yapmanız gereken işlemciyi sökmeden önce ısıtmak idi. Bunu işlemciye yüklenen bir benchmark programı ile de yapabilirsiniz, benim tercih ettiğim yöntem olan fön makinasıyla "işlemci fanını hareket ettirmeden(elinizle tutarak)" aradaki macunu ısıtıp, fazla güç kullanmadan çevirme hareketiyle de kolayca çıkarabilirdiniz.
Çevirerek denedik dakikalarca zaten çıkmadığı için son çare asıldık yukarı :cautious:

cLarq

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Zaten tam 25 dk stres testinden sonra çıkarmaya çalıştık (y)

R3 2200G

Çevirerek denedik dakikalarca zaten çıkmadığı için son çare asıldık yukarı :cautious:
aga 25dk lık testin sonunda böle ugrastırdıysa o macun keske sokmseydin ömürlük macun surmus adamlar o kalitede daha bulazsın :D

Osmanbnm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
317
İsim
Alperen Bayır
Facebook
osmanbnm46

bu durumu bende yaşamıştım yüksek ısı yüzünden termal macun eriyor yanlış işlem uygulamazsınız ufaktan ısı vererek cıkartabilirdiniz

Burada olan olayın incehesap ile alakası yok
Geçen bir arkadaş da-2 sistem almış, kasanın ön kapağında da ufak bir çizikten konu açmış ve o konu da itopya ya sövüp saymisti.
Buradaki asıl problem sizin gibilerin anlayışsız olması.

Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Lider Saygın
Lider saygın sen bisikletçi değil miydin yaa :D seni tanıyorum ben ön maşası sabit octane one zircus vardı senin:D
İşlemciye zarar gelmediyse iyi ya.
kanka void var bende ve önde circus maşa var. işlemci arkadaşımıni.

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Eray Yılmaz
Arkadaşlar incehesaptan yeni kasa aldığımızda macunu direk yenilememiz mi gerek peki? Ben yeni aldım daha kasayı, içine macun sürüyorlar mı acaba?

Fatieh

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,253
İsim
Fatih
Dostum incehesap ile alakalı bir durum yok burda. Zaten konuya hakim olsaydın pc yi stress testine sokup ısıtıp sonra pc yi kapatıp tam olarak soğumadan sökecektin fanı ve gelecekti. Konunun incehesap ile uzaktwn yakından alakası yok

Top Bottom