Neler Yeni

"SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED" mavi ekran hatası

Rvnl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
341
İsim
‏‏‏‏‏‏‏‏
IMG_20221015_132949.jpg

Cihazı açtığımda bu hatayı alıyorum. Yeniden başlamıyor kendim kapatma tuşundan kapatıp tekrar açıyorum. Bu sefer de şu hatayı veriyor:
IMG_20221015_133154.jpg

Yeniden başlat desem de sonuç aynı. Güvenli moda girmeyi de denedim yine de çözüme ulaşamıyorum. Açılmıyor hiçbir şekilde.

Rindane48

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Gökhan Gümüş
İlk olarak komut penceresinde şunu deneyin

SFC Komut Satırını Kullanın​

1. Klavyenizde Windows + X tuşlarına basın, Çalıştırı seçin ve Komut İstemi’ni açmak için iletişim kutusuna CMD yazın.
  2. Ekran sfc /scannow yazın ve Enter tuşuna basın
  3. Tarama tamamlanana kadar bekleyin
  4. Şimdi Windows 11 bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Bu komut bilgisayarınızı tarar ve bazı hatalar varsa Windows 11 bunları otomatik olarak çözecektir.
Sorun çözülmez ise şunu deneyin. İnşAllah ilkinde çözülür, esen kalın.

Windows 11 Kurtarma Ortamını Kullanın​

1. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Windows 11 kurtarma ortamını (USB) yerleştirin.
    • Sisteminizi Windows Update aracılığıyla yükselttiyseniz ve bir kurtarma USB’si veya CD’niz yoksa, ISO dosyasını indirmeniz ve başka bir bilgisayardan oluşturmanız gerekir.
  2. Windows Kurulumu penceresinde İleriye tıklayın.
  3. Bundan sonra, Bilgisayarınızı Onarın bölümüne gidin.
  4. Bir seçenek belirleyin ekranında, Sorun Gideri tıklayın.
  5. Sorun giderme ekranında, Gelişmiş Seçeneklere gidin.
  6. Gelişmiş seçenekler ekranında, Komut İstemini tıklayın.
  7. Komut İsteminde aşağıdaki satırı yazın ve Enter tuşuna basın :BCDEDIT /SET {DEFAULT} BOOTMENUPOLICY LEGACY
  8. Komut başarıyla yürütüldükten sonra, Komut İstemini kapatmak için EXIT yazın ve Enter tuşuna basın.
  9. Bir seçenek belirleyin ekranına geri dönersiniz, bilgisayarı yeniden başlatmak için Devam butonuna tıklayın.
  10. Önyüklemede, Gelişmiş Önyükleme Seçeneklerine girmek için sürekli olarak F8 tuşuna basın.
  11. Şimdi Ağ ile Güvenli Modu seçin ve Entera basın.
  12. Yönetici haklarına sahip hesapla Windows 11’unuzda oturum açın.
  13. Masaüstünüze geldiğinizde, yukarıdaki durumdaki adımları izlemeniz yeterlidir; Grafik sürücünüzü sıfırlayabilmeniz gerekir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,049
Üyeler
140,753
Son üye
brostez
Top Bottom