Neler Yeni

Taciz Suçu islenen instagram hesabını savcılık bulabilir mi kaç günde bulabilir?

tomrisbey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Kadir balamir
Eski çalıştığım otelde birisi benim adıma fake hesap açmış otelde calisan farkli bi kızı taciz etmis , baya taciz etmis. Benim telefon numarami göndermiş kıza, ben olduguma inanmasi icin benim isyerindeki birebir bütün hareketlerimi de anlatmış. Kız engelledikce bu kişi benim adıma instagram hesabi acmaya devam edip kizi rahatsiz etmeye devam etmiş. Kız sonuçta benden taciz ediyor diye sikayetci olmuş. Sonra da uzaklastirma karari bile aldırmış. Ben kızın adını ilkdefa ifade vermeye giderken gördüm. Eski çalıştığım yerdeki insanlar da bana inanmıyor. Herkes sapığın ben olduğumu düşünüyor. Sikayet ettim bu hesapları kim kullanıyorsa bulunması için. Bu hesaplara ben ulaşamıyorum kapatmış sanırım. Savcılık bu Instagram hesapların sahibini bulur mu? Bulursa kaç gün hafta ay yıl sürer? Durum çok acil suçsuz yere tacizle suçlanıyorum lütfen bilenler beni aydınlatır mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
495
İsim
Paşadöner
Eski çalıştığım otelde birisi benim adıma fake hesap açmış otelde calisan farkli bi kızı taciz etmis , baya taciz etmis. Benim telefon numarami göndermiş kıza, ben olduguma inanmasi icin benim isyerindeki birebir bütün hareketlerimi de anlatmış. Kız engelledikce bu kişi benim adıma instagram hesabi acmaya devam edip kizi rahatsiz etmeye devam etmiş. Kız sonuçta benden taciz ediyor diye sikayetci olmuş. Sonra da uzaklastirma karari bile aldırmış. Ben kızın adını ilkdefa ifade vermeye giderken gördüm. Eski çalıştığım yerdeki insanlar da bana inanmıyor. Herkes sapığın ben olduğumu düşünüyor. Sikayet ettim bu hesapları kim kullanıyorsa bulunması için. Bu hesaplara ben ulaşamıyorum kapatmış sanırım. Savcılık bu Instagram hesapların sahibini bulur mu? Bulursa kaç gün hafta ay yıl sürer? Durum çok acil suçsuz yere tacizle suçlanıyorum lütfen bilenler beni aydınlatır mı?
üzerine git senin olmadığın çıkar her türlü

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,684
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Mahkemeye gidilirse eğer siber suçlar instagramdan bu hesaplar hakkındaki verileri isteyip işlem yapabilir diye biliyorum tabi bir avukata danışmanız daha iyi olucaktır bu konuda en bilgili kişiler onlardır sonuçta ben etraftan duyduğumu söylüyorum

tomrisbey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Kadir balamir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Avukata verecek param yok ki. Yarın gidecem karakola ifade için. İnsallah polisler bu işi çözer yoksa ceza alırsam bunun hesabını kime soracagimi bile bilmiyorum

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,684
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Avukata verecek param yok ki. Yarın gidecem karakola ifade için. İnsallah polisler bu işi çözer yoksa ceza alırsam bunun hesabını kime soracagimi bile bilmiyorum
Hocam eğer dava açılıp dava görülecek hale gelirseniz mahkeme avukat atıyor size bir adet sizin anladığım kadarıyla olayla zaten alakanız yok dava açar ve kazanırsanızda eğer bütün mahkeme masraflarını karşı taraf ödeyecektir

tomrisbey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Kadir balamir
Hocam eğer dava açılıp dava görülecek hale gelirseniz mahkeme avukat atıyor size bir adet sizin anladığım kadarıyla olayla zaten alakanız yok dava açar ve kazanırsanızda eğer bütün mahkeme masraflarını karşı taraf ödeyecektir
Karşı tarafında bi suçu yok, kıza benim adımdan fake hesaptan mesaj atıp taciz etmisler kız %1000 haklı, olayın benle alakası yok bakalım nolacak bekleyip görecez

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,684
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Karşı tarafında bi suçu yok, kıza benim adımdan fake hesaptan mesaj atıp taciz etmisler kız %1000 haklı, olayın benle alakası yok bakalım nolacak bekleyip görecez
yok hocam benim bahsettiğimde zaten fake hesabı açan kişi hakkındaydı

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Umut Metin
bu işler o kadar basit değil hesabın kimin açtığı saat kaçta açtığı hangi modeme bağlanarak attığı cartı curtu her şeyi kayıt altında tutuluyor yukarıda dendiği gibi veriler alınıp incelenir senin telefonun üzerinden yapılmadığı sürece doğru ifade vermene bak bir şey olmaz. Tabi bi avukat ile konuşmanız en sağlıklısı olur. Size avukat atanacak rahat olun

tomrisbey

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Kadir balamir
yok hocam benim bahsettiğimde zaten fake hesabı açan kişi hakkındaydı
O kisi bulunabiliyorsa sorun yok demektir. Bütün mesele orda çözülür. Bende otele gidip mahkeme sonuclarini eski is arkadaslarima ustalarima gösterip üstümdeki lekeyi temizlerim. Bu çok namussuzca yapılmış bi eylem. Bunu yapan kişi yakalanırsa hayatı kayacak haberi yok. Cinsel taciz var. Baskasinin kimligine bürünmek var. Telefon numaramı paylasmak var. İftira var. Polisler bu olayi sallamazsa bulursa bende rahatlicam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu işler o kadar basit değil hesabın kimin açtığı saat kaçta açtığı hangi modeme bağlanarak attığı cartı curtu her şeyi kayıt altında tutuluyor yukarıda dendiği gibi veriler alınıp incelenir senin telefonun üzerinden yapılmadığı sürece doğru ifade vermene bak bir şey olmaz. Tabi bi avukat ile konuşmanız en sağlıklısı olur. Size avukat atanacak rahat olun
Saolun..

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
234
İsim
Emir
Kimseye güvenme.
Tanıdık bul polis veya avukat.
İşinden olursan iade için yine avukat gerekecek.
Türkiyede adalete pek güvenme.
Kendi kozlarını ve gerekçelerini, kayıtlarını hazırla ve sun.
Ayrıca şahitler bul bu taciz olayları olurken görüntün muhtemelen yine otelde kayıtlar tutulduysa kopyasını istersin avukatla.

Kendin kanıt derlersen savcı görüntüyü açıp incelemez bile. Yine arkandan iş çevirenler olur.

Top Bottom