Neler Yeni

Taksit tutarı yerine toplam tutarı çekmenin mantığı ne?

Lian_GR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Anıl
İlgilendiği Kategoriler
Yazılım + Donanım + Apple Ürünleri + Playstation Serisi
Merhaba ben öğrenciyim kredi kartım var limiti 7500. ben ise şuan taksitli bir tablet almayı düşünüyorum fiyatı 9500 lira. limit arttırımı olumsuz oluyor sürekli ve kredi kartı bakiyemin içine 2000 lira daha eklersem alabilirim tableti. fakat aldıktan sonra ne olacak ? diğer ay 7500 mü isteyecek banka benden ? yoksa aylık olarak bölebilecek miyiz mesela her ay 3 bin lira istemesi kafi olur mesela onun gibi. umarım anlatabilmişimdir. yardımcı olursanız çok sevinirim.
BANKA: Garanti bankası.

Mertcetinkaya06

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
230
İsim
Mert çetinkaya
Karttaki toplam bedeli alır ama taksitli olarak ödersin taksit yaptırırsan.

Lian_GR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Anıl
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Karttaki toplam bedeli alır ama taksitli olarak ödersin taksit yaptırırsan.
yani mesela 3 taksit ayda 3 bin ödemek istiyorum. fakat 3d secuıre kısmında kartımdan mantık olarak 3 bin çekmesi gerekiyor dimi ? ama benden direkt 9500 çekmeye çalışıyor bu yüzden de tereddüte düşüyorum mantıken 3 bin çekmesi lazım yani. anlayamadım orayı.

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
yani mesela 3 taksit ayda 3 bin ödemek istiyorum. fakat 3d secuıre kısmında kartımdan mantık olarak 3 bin çekmesi gerekiyor dimi ? ama benden direkt 9500 çekmeye çalışıyor bu yüzden de tereddüte düşüyorum mantıken 3 bin çekmesi lazım yani. anlayamadım orayı.
Hayır 9500 lira ürünün toplam tutarını çeker. Banka ürünün parasını satıcıya aktarır. Daha sonra sen bankaya 3 taksit olarak aylık 3 bin ödersin.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,565
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Limitinden peşin düşer, sen aldığın yere değil bankaya borçlanırsın o borcunu da taksit taksit ödersin.

Lian_GR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Anıl
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Limitinden peşin düşer, sen aldığın yere değil bankaya borçlanırsın o borcunu da taksit taksit ödersin.
peki ödeme ekranında sepette mesela aylık 3200 falan yazıyor. benim bankaya ödemem gereken tutar 3 ay boyunca aylık 3200 oluyor değil mi ?

Top Bottom