Neler Yeni

Tartışma: Lisede aşık olmak (!)

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Merhaba. Bu konuda size kendi düşüncelerimi sunacağım. Lise çağlarında aşkların gerçek olmadığını düşünüyorum. Şu an günümüzde yetişkin insanlar bile gerçek bir şekilde aşık olamazken bu lise çağlarında hormon dengeleri şaşırmış ergen çocukların aşık olduğu fikri çok saçma geliyor. Kendi arkadaşımdan biliyorum. Aşık oldum falan derken 1 gün sonra başka kızla 1 hafta sonra başka kızla yattı.
Sonra öbür türlü harbi duygu beslediğinizi düşünüyorsanız o duyguların da gerçek olmadığı fikrindeyim. Çocuklukta alınamayan ilgi ve sevgi ögelerinin kaynağını bu yaşlarda karşı cins olarak görüyorsunuz. Bu kanıdayım. Çocukluğunuza inilip kök sorunlar çözülürse bence kolay kolay birine aşık olmazsınız.
Şimdi bana aşık olmanın yaşı yoktur 17 de de olursun 77 de de olursun demeyin geçin o işleri. Forumda çok aşığım diyen tiplere bakıyoruz çoğu kendimi onda buldum falan diyor. Kendini nerde kaybettin ? Ailende? Akrabalarında? Çevresel zorbalıklar? Bla bla bla. Anladınız siz.

Siz ne düşünüyorsunuz?

Kara*

80+ Silver
Lise aşkları tamamen tadımlık veya kazanılan tecrübe olarak bakıyorum. Kimisi sırf karı kız yemek için yapıyor, kimisi gerçekten minik bir kuş gibi dala tutunup sevmeye & tecrübe çalışıyor, veya direk "ciddiyiz biz" başlığı altında yaşayıp bazı heveslerini giderdikten sonra lise bitişine doğru hepsi toz olup uçuyor. Veya bu duyguları yaşamak için sorunları olduğu halde denemek istiyor, ergenliğin getirdiği hevesle yola koyuluyor sonra bitiyor. Ölümüne seven kafa var bir de bunlar en masumu oluyor genelde duygularına yenik düşüyor, karşısındaki kız ama onun gözünde baya yüksek bir kişi gibi görünüyor, ayrılık ıvır zıvır olunca sonra kanadı kırılmış serçe gibi kalıyor. Biraz saflık olarak görmekteyim, kimseyi ölümüne sevip pof pof yaparak yüceltmem bir taraflarını sonra başa çıkılmayacak sonuçlar ortaya doğar. Günümüzde zaten gerçek sevgi besleyip her sorunu aşıp o ciddi zorluğu yaşamış kişiler çoktan evlenmiş oluyor bile, onun dışındakiler şahsen fıst geliyor. Lise döneminde vardı böyle tanıdıklarım sadece x arkadaşım 18 yaşında evlendi diyebilirim, geri kalan bu kafadakiler kavga etti 15-16 yaşında ciddi düşünmek tamamen acizlik ve saçmalık, ciddi sevmek istiyorsun ama aynı şekilde sorunlar peşini falan bırakmıyor anca kendini ve sevdiğini avutuyorsun, ve klasik tr genciysen durumunda pek yoksa o iş zor. Satranç gibi görebiliriz aslında, birini ciddi şekilde sevmek istiyorsan onu önce okumalısın her durumunu ve onun yapacağı hamleleri önceden anlarsan yerine göre davranırsan üzülen taraf sen olmazsın, yerine göre sevgiyi zorluğu göstermelisin, bunları başarıp her durumunda seninle oluyorsa zaten çözersin nasıl birisi olduğunu.

Che_

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,054
İsim
MehmedVII
Merhaba. Bu konuda size kendi düşüncelerimi sunacağım. Lise çağlarında aşkların gerçek olmadığını düşünüyorum. Şu an günümüzde yetişkin insanlar bile gerçek bir şekilde aşık olamazken bu lise çağlarında hormon dengeleri şaşırmış ergen çocukların aşık olduğu fikri çok saçma geliyor. Kendi arkadaşımdan biliyorum. Aşık oldum falan derken 1 gün sonra başka kızla 1 hafta sonra başka kızla yattı.
Sonra öbür türlü harbi duygu beslediğinizi düşünüyorsanız o duyguların da gerçek olmadığı fikrindeyim. Çocuklukta alınamayan ilgi ve sevgi ögelerinin kaynağını bu yaşlarda karşı cins olarak görüyorsunuz. Bu kanıdayım. Çocukluğunuza inilip kök sorunlar çözülürse bence kolay kolay birine aşık olmazsınız.
Şimdi bana aşık olmanın yaşı yoktur 17 de de olursun 77 de de olursun demeyin geçin o işleri. Forumda çok aşığım diyen tiplere bakıyoruz çoğu kendimi onda buldum falan diyor. Kendini nerde kaybettin ? Ailende? Akrabalarında? Çevresel zorbalıklar? Bla bla bla. Anladınız siz.

Siz ne düşünüyorsunuz?
Sonuna kadar katılıyorum. Ne varsa üniversitede var bence insan ergen çıkıp kafası daha yerinde kararlar veriyor. Üniversiteden sonra da aşk bulmak zor

Ameyus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
513
İsim
Ahmet Yıldırım
Aşık olma terimini biriyle yatma ile bağdaştırmak çok yanlış olur bence. Kendimden de şöyle biliyorum ki aşkık olduğun zaman hayal ettiğiniz şeyler yatmak ise bu aşk değildir. Hormonlarınızın cinsel isteğinizi yatıştırmak için uyguladığı bir aldatmacadır. Birine aşık olursan düşündüğün şey birlikte içilen bir çay-kahve, yenilen bir yemek ya da hiçbir şey olmadan sadece sevdiğiniz kişinin başını omzunuza koymasıdır. Birlikte telefonda ettiğiniz sohbetler asıl aşk olanıdır. Lisede çok farklı farklı tipler var. Kimisi aşık oldum adı altında kızı yer. Kimisi haftada bir başka birine aşık olur. Kimisi de gerçekten sever. Hatta o kadar sever ki her şey bitmesine rağmen yeniden bir arayış içine düşüp birilerini düşünmeye başlayınca kendine ihanet ettiğini ve sevdiğini aldattığını düşünür. Lisede gerçekleşen şeyler sadece hormonlarımızla gerçekleşen bir şey değildir. Hormonlar yetişkin bir insanda bile var ve ergenlikteki gibi dağınık ve dengesiz. Yani lisede gerçekleşen aşk sahtedir diye bir kanı ortaya koymak bana çok mantıksız geliyor.

shotpoter

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,019
İsim
Taha Efe

Siz ne düşünüyorsunuz?
Lise aşkları tamamen tadımlık veya kazanılan tecrübe olarak bakıyorum. Kimisi sırf karı kız yemek için yapıyor, kimisi gerçekten minik bir kuş gibi dala tutunup sevmeye & tecrübe çalışıyor, veya direk "ciddiyiz biz" başlığı altında yaşayıp bazı heveslerini giderdikten sonra lise bitişine doğru hepsi toz olup uçuyor. Veya bu duyguları yaşamak için sorunları olduğu halde denemek istiyor, ergenliğin getirdiği hevesle yola koyuluyor sonra bitiyor. Ölümüne seven kafa var bir de bunlar en masumu oluyor genelde duygularına yenik düşüyor, karşısındaki kız ama onun gözünde baya yüksek bir kişi gibi görünüyor, ayrılık ıvır zıvır olunca sonra kanadı kırılmış serçe gibi kalıyor. Biraz saflık olarak görmekteyim, kimseyi ölümüne sevip pof pof yaparak yüceltmem bir taraflarını sonra başa çıkılmayacak sonuçlar ortaya doğar. Günümüzde zaten gerçek sevgi besleyip her sorunu aşıp o ciddi zorluğu yaşamış kişiler çoktan evlenmiş oluyor bile, onun dışındakiler şahsen fıst geliyor. Lise döneminde vardı böyle tanıdıklarım sadece x arkadaşım 18 yaşında evlendi diyebilirim, geri kalan bu kafadakiler kavga etti 15-16 yaşında ciddi düşünmek tamamen acizlik ve saçmalık, ciddi sevmek istiyorsun ama aynı şekilde sorunlar peşini falan bırakmıyor anca kendini ve sevdiğini avutuyorsun, ve klasik tr genciysen durumunda pek yoksa o iş zor. Satranç gibi görebiliriz aslında, birini ciddi şekilde sevmek istiyorsan onu önce okumalısın her durumunu ve onun yapacağı hamleleri önceden anlarsan yerine göre davranırsan üzülen taraf sen olmazsın, yerine göre sevgiyi zorluğu göstermelisin, bunları başarıp her durumunda seninle oluyorsa zaten çözersin nasıl birisi olduğunu.
Aga ben en son sanırsam 8.Sınıf olması lazım Bir Kızı Sevmiştim Kız bana s... cektiğinden beridir Üniversite 2 oldu o islerde hala basrılı olamıyorum :D Ya bide gaf yapmıstı Kız geldi önümde bir ask sarkısı söyledi sonra kendi s.... cekti. İlginç bir anımdır buda :D

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,548
İsim
uwu
Gerçekten sevip kırılanlar butonuyum desem buton kırılır bu forum da

Şahsi düşüncem size ne kadar yakın davransa bile aklında başka birileri her zaman olacak

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,094
İsim
a l p e r

Ekler

• DE481B55-EE39-46A8-A12A-9A4EA6A054FA.png
    DE481B55-EE39-46A8-A12A-9A4EA6A054FA.png
    2 MB · Hit: 46
Son düzenleme:
Üniveristede ne yapıcaksanız yapın ama lisede yapmayın hem rezil olma olasılığı daha yüksek hem de en verimli geçirmeniz gereken ders zamanını böyle boş işlere harcamayın

TinerciAlper

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,268
İsim
Alper Burak Sarı
Instagram
alperburaks
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561198343077776
Discord
Alperburaks

Siz ne düşünüyorsunuz?
kendimden çevremden gördüklerim ile tek tük olduğunu söyleyebilirim çoğu popüler kültürün sevgilin varsa elitsin havalısın tarzı şeylerinden arkadaş grubumda 10 kişinin 2 yıldır hiçbirimizin sevgilisi yok çoğu cinsellik için istiyor bu yaşlarda zaten olacağı max bu

Top Bottom