Neler Yeni

TBMM'ye sunulan teklife göre 1 yıl kullanılmayan telefonların imeisi silinecek

Faruk1986

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,841
İsim
Faruk Sancar

Şu ortamda hangi boş beleş insan böyle bir teklif sundu bilmiyorum ama 1 yıl kullanılmayan cihazların imeisi havuzdan silinecek yani çöp olacaklar. Kanun daha oylanmadı.

Güncelleme:Hizmetten men edilen cihaz kullanılıp bir köşeye konulursa aynı hat takıldığı zaman yeniden aktif hale getirilecek. Garantili olup bir köşeye konan telefonlar hakkında açıklama yok.

Son düzenleme:

R3b311i0n_01

80+ Bronze
silindi

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
164
İsim
kuzey salgın
-onaylayanlar
+ 🤚
-onaylamayanlar
*🤚🤚🤚
onaylanmıştır.

Hepimiz biliyoruz ki +55 yaş halkımız da maalesef bu huy yok adam telefoncu arkadaşım diyip geçiniyor tek arkadaşlığı görünce çay ısmarlaması takırt diye geçiriyor sonra.
Ülkede zaten o tür durumlar her yerde yaşlısı genci pek fark etmiyor artık fakat dikkatli olursan kandirilmazsin dikkatsiz isen geçmiş olsun demekten başka bir şey gelmiyor maalesef elimden :)

YazılımKafa

80+ Silver

Şu ortamda hangi boş beleş insan böyle bir teklif sundu bilmiyorum ama 1 yıl kullanılmayan cihazların imeisi havuzdan silinecek yani çöp olacaklar. Kanun daha oylanmadı.
Bence doğru bir uygulama. Bazı arkadaşlar imei klonlamayı savunmuş, fiyatlardan dolayı. Fiyatların pahalı olması bu uygulamayı haklı yapmaz. Ben vergisini veriyorsam bir başkasıda vermeli. Biz boş yere mi veriyoruz. Fiyatların pahalı olmasının çözümü bu değil. Yasadışı olan bir şeyi gerekli ya da mecburi gibi göstermenin bi anlamı yok

Bence doğru bir uygulama. Bazı arkadaşlar imei klonlamayı savunmuş, fiyatlardan dolayı. Fiyatların pahalı olması bu uygulamayı haklı yapmaz. Ben vergisini veriyorsam bir başkasıda vermeli. Biz boş yere mi veriyoruz. Fiyatların pahalı olmasının çözümü bu değil. Yasadışı olan bir şeyi gerekli ya da mecburi gibi göstermenin bi anlamı yok
:) Yedek olarak tuttuğumuz ilerde güncel telefonumuz bozulursa kullanırız diye aldığımız yedek telefonun suçu ne? Soruyorum hocam size yedek telefon yurt içi tr garantili olarak düşünün ?? Sonuçta parasını vergisini cartini curtunu ödedim ben yedekte tutarım tutmam koleksiyon için tutarım kimene bu cihazın suçu günahı ne peki?

YazılımKafa

80+ Silver
:) Yedek olarak tuttuğumuz ilerde güncel telefonumuz bozulursa kullanırız diye aldığımız yedek telefonun suçu ne? Soruyorum hocam size yedek telefon yurt içi tr garantili olarak düşünün ?? Sonuçta parasını vergisini cartini curtunu ödedim ben yedekte tutarım tutmam koleksiyon için tutarım kimene bu cihazın suçu günahı ne peki?
Kurunun yanında yaşta yanıyor. Onun çözümü de yılda 1 kez hat takılacak. Çok suistimal edildiği için böyle bir şey geleceği belliydi.

Faruk1986

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,841
İsim
Faruk Sancar
Bilmeyen insanların kazıklanması asla hak değildir insanlar ucuz sanıp alıyor.
Ben bugüne kadar sorun yaşamadım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Garanti varsa problem olacağını düşünmüyorum ben ama belli olmaz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben 3500 liralık cihazı bu yolla 2300'e aldım. Bu uygulama var olduğu sürece de telefon yenileyeceğim zaman bu yolla yenilerim. Sonuçta imei atılan cihaz da benim imeisi alınan cihaz da.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
972,931
Üyeler
153,785
Son üye
feuxlive
Top Bottom