Neler Yeni

TEK SEFERDE PC NİN AÇILMAMASI

Cortex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
Mehmet Alperen Açıköz
Arkadaşlar merhaba,

Hemen soruna geçmek istiyorum,
Güç tuşuna basıp bilgisayarımı başlattıgımda, bilgisayar çalışıyor ama ekran gelmiyor. Güç tuşuna basılı tutup kapattıktan sonra tekrar güç tuşuna basıp bilgisayarı açtıgımda ekran geliyor. Sıkıntısız çalışıyor. Bilgisayarı topladıgımdan beri bu surun devam ediyor. (3-4 aydır). Monitörde hdmı girişi olmadıgı için dönüştürücü kullanıyorum problem onda mı bilmiyorum ama bu detayı da vermek istedim.

Ekstra olarak benim için en önemli detay BİOS a kesinlikle giremiyorum ekran hiç açılmıyor. Ram mhzim 3200 desteklliyor ama 2133 de kullanıyorum bu da çok can sıkıcı. Bios a girmeden bunu değiştirmenin bir yolu varsa lütfen bunu da söyleyin.

Sistem özellikleri:
Ryzen 7 2700x
GTX 660ti
Corsair 2x8 16GB Ram.
ASUS TUF B450M Anakart.

Şimdiden teşekkürler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Forum aktifliği gerçekten çok düşmüş.

RefX

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,932
İsim
Orhun Refik Kocabaş
Ram konusunu XMP ile çözebilirsiniz (BİOS'tan)
Görüntü gelmeme kısmı ise Çeviri kaynaklı diye düşünüyorum

Revainer

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Ram MHz'ı için XMP ayarları yapmanız lazım.
İlk başta görüntü gelmeme bana da oluyor hocam dönüştürücü kaynaklı büyük ihtimal.

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,056
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
Sistem ilk başta açılmadığında kasadaki disk ışığında aktivite var mı?

Cortex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
Mehmet Alperen Açıköz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu sorumu cevaplamadı ama, eğer disk aktivitesi oluyorsa işletim sistemine geçiyor diyeceğim.
soruyu sanırım tam anlamadıgım için cevaplayamamışım. Bahsettiğiniz olaya nerden bakabilirim?

Yigitxq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
142
İsim
Halil Yiğit
Selam, Shifte basılı tutarak bilgisayarı yeniden başlatmaya tıklayın sol alttan ve elinizi çekmeyin shift tuşundan ekran gelene kadar. Ardından gelişmişten UEFI ayarlarına tıklayarak biosa girebilirsin.

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,056
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
soruyu sanırım tam anlamadıgım için cevaplayamamışım. Bahsettiğiniz olaya nerden bakabilirim?
Kasaların üzerinde genelde iki ışık olur, disk aktivitesi ışığı sürekli yanmaz ama güç ışığı açıkken sürekli yanar. Kasada eğer disk aktivitesi ışığı varsa ekranda görüntü yokken yanıp sönmesini kontrol edin.

Meliordie

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
160
İsim
Ramazan Üyücü
Kasa modeline göre önünde, üstünde, yanında disk veri okuma, yazma işlemi sırasında genellikle kırmızı veya turuncu bir renkte ışık yanıp söner o ışıkta hareketlilik var mı onu sormuş arkadaşımız.

1dodooo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
566
İsim
Barış Doğukan Güven
Arkadaşlar merhaba,

Hemen soruna geçmek istiyorum,
Güç tuşuna basıp bilgisayarımı başlattıgımda, bilgisayar çalışıyor ama ekran gelmiyor. Güç tuşuna basılı tutup kapattıktan sonra tekrar güç tuşuna basıp bilgisayarı açtıgımda ekran geliyor. Sıkıntısız çalışıyor. Bilgisayarı topladıgımdan beri bu surun devam ediyor. (3-4 aydır). Monitörde hdmı girişi olmadıgı için dönüştürücü kullanıyorum problem onda mı bilmiyorum ama bu detayı da vermek istedim.

Ekstra olarak benim için en önemli detay BİOS a kesinlikle giremiyorum ekran hiç açılmıyor. Ram mhzim 3200 desteklliyor ama 2133 de kullanıyorum bu da çok can sıkıcı. Bios a girmeden bunu değiştirmenin bir yolu varsa lütfen bunu da söyleyin.

Sistem özellikleri:
Ryzen 7 2700x
GTX 660ti
Corsair 2x8 16GB Ram.
ASUS TUF B450M Anakart.

Şimdiden teşekkürler.

Forum aktifliği gerçekten çok düşmüş.

PCIE kablosunu tam taktığınıza emin olur musunuz? Çünkü benzerini bende yaşıyordum. Oyundayken durduk yere gidiyordu. Herhangi bir error de vermiyordu, sonunda bir gün verdi ve anladım ki PCIE kablosu çıkmış. Büyük ihtimalle sıvı soğutucumu değiştirirken yanlışlıkla çıkartmışımdır. Kablolama yapmıştım, stress testine sokuyordum hiçbir sorun olmuyordu falan 2d oyun oynarken kapanıyordu... Yine de kontrol edin, bir ihtimal.

Cortex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
50
İsim
Mehmet Alperen Açıköz
Selam, Shifte basılı tutarak bilgisayarı yeniden başlatmaya tıklayın sol alttan ve elinizi çekmeyin shift tuşundan ekran gelene kadar. Ardından gelişmişten UEFI ayarlarına tıklayarak biosa girebilirsin.
Merhaba bahsettiğiniz yere girdim ama heryeri karıstırmama ragmen biosa nasıl gireceğimi bulamadım.

PCIE kablosunu tam taktığınıza emin olur musunuz? Çünkü benzerini bende yaşıyordum. Oyundayken durduk yere gidiyordu. Herhangi bir error de vermiyordu, sonunda bir gün verdi ve anladım ki PCIE kablosu çıkmış. Büyük ihtimalle sıvı soğutucumu değiştirirken yanlışlıkla çıkartmışımdır. Kablolama yapmıştım, stress testine sokuyordum hiçbir sorun olmuyordu falan 2d oyun oynarken kapanıyordu... Yine de kontrol edin, bir ihtimal.
Teşekkür ederim kontrol ettim sorun gözükmüyor.

Top Bottom