Neler Yeni

Tek taraflı burun tıkanıklığı

God Like

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
150
İsim
C
benim şuanda da tıkalı her zaman olduğu gibi ben normal sanıyordum 😅 sorunun net sonucunu öğrenen bana da söylesin lütfen

FOXN FOR WİN

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,152
İsim
Adnan Eren
Yaş kaç deviasyonunuz varsa nasıl yani eğrilik çok mu hafif midir hocam?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hafif eğiklik olup sizde mi aynı sıkıntıyı çekiyorsunuz hocam?

Bende de ilaç varda şuan kullanmıyorum her doktor ayrı bir şey dediği için güvenemedim.
Burnumun tam ortasında bir şişlik gibi

qhawnoid

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Yasin Can
Bende de oluyo arada burnumu sıkıp sıkıp bırakıyom geçiyo.

loxhel5

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Tufan Serttaş
Arkadaşlar merhaba, öncelikle yazım biraz uzun olacak, detaylı olacak yardımda bulunmak isteyen benimle aynı veya benzer sorunu yaşayanlar yazarsa sevinirim, ben 17 yaşındayım 1 yıldır burnumda hiç bir sıkıntım yokken tek taraflı, otururken, yatarken işte velasıl hareket etmezken spor vs yürüyüş yapmazken burnumun tek tarafı kapalı oluyor, Sürekli ama şöyle tarif ediyim bir tarafı tamamen açık %100 diğer tarafı %80 kapalı. Ve bu sürekli yer değiştiriyor. Yatarken uyumaya çalışırken sol tarafa yatarsam sağ burnum, sağ tarafa yatarsam sol burnum açılıyor ve uyurken genelde tek burun deliği ile uyuyorum aranızda bu sıkıntıyı yaşayan eden oldu mu? bir çözüme ulaşan? Uyumak istiyorum fakat bu sıkıntı yüzünden uykum kaçıyor. Tek burun deliği ile nefes aldığım için canım sıkılıyor. Bu durum için doktorlara gittim 1 yıldır sürekli gidiyorum zaten yani.

Doktorların söyledikleri;

1. Sürekli gittiğim özel hastanedeki doktor sende HAFİF deviasyon var rinit var zaten insanların normalde bir burnu daha az nefes alır kapalı olur felan filan diyor.

2. Gittiğim doktor devlet hastanesine gittim sende burun deviasyonu (eğrilik) var dedi ve kısa kesti attı ilaç bile yazmadı burnumun içine fenerle baktı geçti.

Bu sefer yine devlet hastanesindeki 3. Doktora yani 3 farklı doktor gezdim. İşte o da sende deviasyon yok burnunda hiçbir sıkıntı görünmüyor birde ben 1 yıldır bu sorunu çektiğimi söyleyince bana tomografi çekti, sinüzitlerimi sanırsam yok yani boş çıktı. O da insanların bir burnu az nefes alır felan filan dedi. Birde göğüs hastalıkları uzmanına görünün bir test yapsın size dedi. (Geçmezse kafam atarsa ona da gidicem.)

Neyse şimdi ben anlamadım yani bir sıkıntı yoksa bu sorunu neden yaşıyorum. Üstelik eğer burnumun içinde bir eğrilik varsa bu denilen deviasyon hafif deniliyor. Ben bu deviasyonu yaşayacak hiçbir şey yapmadım ve burnuma darbe felan gelmedi. Neyse hikayem bu kadar bu sorunu yaşayanlar benzerini yaşayanlar yazarsa sevinirim yardımda bulunmak tavsiye vermek isteyenleri de görmek beni mutlu eder şimdiden teşekkürler

Arkadaşlar merhaba, öncelikle yazım biraz uzun olacak, detaylı olacak yardımda bulunmak isteyen benimle aynı veya benzer sorunu yaşayanlar yazarsa sevinirim, ben 17 yaşındayım 1 yıldır burnumda hiç bir sıkıntım yokken tek taraflı, otururken, yatarken işte velasıl hareket etmezken spor vs yürüyüş yapmazken burnumun tek tarafı kapalı oluyor, Sürekli ama şöyle tarif ediyim bir tarafı tamamen açık %100 diğer tarafı %80 kapalı. Ve bu sürekli yer değiştiriyor. Yatarken uyumaya çalışırken sol tarafa yatarsam sağ burnum, sağ tarafa yatarsam sol burnum açılıyor ve uyurken genelde tek burun deliği ile uyuyorum aranızda bu sıkıntıyı yaşayan eden oldu mu? bir çözüme ulaşan? Uyumak istiyorum fakat bu sıkıntı yüzünden uykum kaçıyor. Tek burun deliği ile nefes aldığım için canım sıkılıyor. Bu durum için doktorlara gittim 1 yıldır sürekli gidiyorum zaten yani.

Doktorların söyledikleri;

1. Sürekli gittiğim özel hastanedeki doktor sende HAFİF deviasyon var rinit var zaten insanların normalde bir burnu daha az nefes alır kapalı olur felan filan diyor.

2. Gittiğim doktor devlet hastanesine gittim sende burun deviasyonu (eğrilik) var dedi ve kısa kesti attı ilaç bile yazmadı burnumun içine fenerle baktı geçti.

Bu sefer yine devlet hastanesindeki 3. Doktora yani 3 farklı doktor gezdim. İşte o da sende deviasyon yok burnunda hiçbir sıkıntı görünmüyor birde ben 1 yıldır bu sorunu çektiğimi söyleyince bana tomografi çekti, sinüzitlerimi sanırsam yok yani boş çıktı. O da insanların bir burnu az nefes alır felan filan dedi. Birde göğüs hastalıkları uzmanına görünün bir test yapsın size dedi. (Geçmezse kafam atarsa ona da gidicem.)

Neyse şimdi ben anlamadım yani bir sıkıntı yoksa bu sorunu neden yaşıyorum. Üstelik eğer burnumun içinde bir eğrilik varsa bu denilen deviasyon hafif deniliyor. Ben bu deviasyonu yaşayacak hiçbir şey yapmadım ve burnuma darbe felan gelmedi. Neyse hikayem bu kadar bu sorunu yaşayanlar benzerini yaşayanlar yazarsa sevinirim yardımda bulunmak tavsiye vermek isteyenleri de görmek beni mutlu eder şimdiden teşekkürler.
Dostum öncelikle geçmiş olsun,

Aynı sıkıntıyı ben yıllarca çektim. Gitmediğim doktor kalmadı. Senin anlattığın gibi kemik eğriliği dediler. Ben de gittim ameliyat oldum eğriliği düzelttiler aynı zamanda da estetik yaptılar düzelmedi. Dikkat et bu tıkanıklıklar belli mevsim geçişlerinde artmaya başlıyor. Allerjik olması kuvvetle muhtemel ki benim de öyle. Bi allerji doktoruna kesinlikle git neye allerjin olduğunu öğren. Ama en güzel çözümü İLLİADİN :) Sıkıyosun 2 fis, mis gibiii

Top Bottom