Neler Yeni

Çözüldü✓ Telefon hattını ethernet hattına dönüştürebilir miyim?

shovery

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
EFE DOĞAN
hocam buradan direkt olarak internet kullanamazsınız. bu priz dsl ucuna sahip. ancak kullanmak isterseniz de buradaki ucu modemin arkasındaki ethernet uçları gibi olan uçla değiştirip modemin arkasından taktığınız ethernet kablosunu kablo kanalları aracılığıyla bu prize getirterek kullanabilirsiniz. bu da maaliyeti ve uğraşması açısından baya yorucu olur. umarım anlatabilmişimdir.
Anladığım kadarıyla bu 4 kablo işimr yaramaz kanallardan ethernet kablosu geçirmem gerekli doğru mu?

shovery

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
EFE DOĞAN
akim korumada 3lu priz var 2 monitor kulanmiyorsaniz 1 boşta olmali o boşta olana modem takip kulanin
Kanka modemi kullanırken ekstra yapmam gereken bir şey var mı? Ayrıca güç kaybı yaşar mıyım?

shovery

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
EFE DOĞAN

Ekler

• IMG_5220.jpeg
    IMG_5220.jpeg
    1.7 MB · Hit: 10
  • IMG_5221.jpeg
    IMG_5221.jpeg
    2.2 MB · Hit: 9

mehmettici

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
983
İsim
mehmet demirel
Alttaki modemin bağlantısı biraz farklı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca modeme giden kablo renkleri sana en başta attığım 4 kabloyla aynnı bak ethernet kablosuna dönüştürebiliyor olmayalım😂
modemin baglantisi dişardan mi geliyor oyle ise bu kablodan ek yapmadan internet alamasin kendi odanda

shovery

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
EFE DOĞAN
modemin baglantisi dişardan mi geliyor oyle ise bu kablodan ek yapmadan internet alamasin kendi odanda
dışardan gelen o siyah kablonun içindr iki kablo var renkleri aynı odadaki gibi siyah sarı

habbassaka

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,061
İsim
Berk
tesisatçıyla bir görüşün sortilere belki modemden kablo çekerim diyebilir

Fransali

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,032
İsim
Ali Ensar Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Notebook önerisi- tenik sorun
sahibinden den 350 TL ye 200 mbps powerlıne aldım geçen ay. Tavsiye ederim. 70 mbps interneti 50 olarak veriyor. Hem çok maliyetli olmadı hem gayet güzel çalışıyor. sıfırları 1 - 1.5k fln
Mesaj otomatik birleştirildi:

priz girişli power lıne lar mevcut ,onlara bakabilirsiniz

shovery

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
EFE DOĞAN
Bu arada test ettim odada ki kablo dsl kablosu telefon değil, modemi aldım odama taktım dsl girişine o telefon hatti dediğim kabloyu taktım modem çalıştı. Bilmediğim için soruyorum telefon hattı ve dsl hattı farklı şeyler mi farklıysa dsl i ethernet kablosuna dönüştürebileceğim bir splitter var mıdır

Palo DAYI

80+ Silver
Kablonun geçeceği yerler ayak altı ve kapımla zemin arasındaki mesafe çok kısa.
hocam mesela ben kendım dogalgoz borusundan gecırerek cektım kabloyu boyle bır ımkan warsa yapabılırsınız

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,527
Üyeler
141,308
Son üye
experting
Top Bottom