Neler Yeni

Telefona Windows kurma (dual boot olur sanal makina olur fark etmez)

SIR_INDO_SCARF

80+ Silver
Lütfen bana bu konuda yardım eder misiniz acaba? Telefon poco x3 GT. Bana çok lazım oluyor Windows. Lütfen yardımcı olun. Dual boot biraz riskli geliyor bana. Sanal makina olarak nasıl kurabilirim?

Limbo ile denediğimde disk alanını seçmiyor.

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,847
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401
Sanal makina olarak nasıl kurabilirim?
Büyük ihtimalle kuramazsınız, arm olduğu için 0dan bios yüklenmesi ve uyumlu modlu bir windows kurulması lazım. Githubdan konu açabilir ve araştırma yapabilirsiniz.
Detaylı video:

SIR_INDO_SCARF

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Büyük ihtimalle kuramazsınız, arm olduğu için 0dan bios yüklenmesi ve uyumlu modlu bir windows kurulması lazım. Githubdan konu açabilir ve araştırma yapabilirsiniz.
Detaylı video:
Peki telefonda Windows yüklü iken telefon aramalarına cevap verebilmek mümkün mü? Ve kendi mobil verimi kullanabilirim değil mi?

SIR_INDO_SCARF

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,847
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401

SIR_INDO_SCARF

80+ Silver
O zaman yarın ola hayır ola bakalım. Yarın detaylıca şu işin içine gireceğim. Çünkü gerçekten çok lazım oluyor. Bir tane monitöre bağlayım kullanmak gerçekten çok iyi olacak. Tabi oyunda oynarsa iyi olur. 1.6 falan güzel olurdu.

SIR_INDO_SCARF

80+ Silver
Eveeet. Son duruma göre telefona windows yüklemem farz oldu gibi bir şey. Bir el atın bana yüklememe yardımcı olun.

@Altotziki @Abdurrahman Avf @Windows 10 Aşığıyım @Windows 8 Aşığıyım @B0ra ve niceleri. Lütfen bana yardım edin.

İşim çok acil. Haftaya kadar halletmem lazım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Elimde Windows 7 ultimate ISO dosyası var onu floppy disk olarak CD rom olarak açmak istediğimde açmıyor.

Ekler

• Screenshot_2022-02-21-18-59-54-798_com.limbo.emu.main.jpg
    Screenshot_2022-02-21-18-59-54-798_com.limbo.emu.main.jpg
    269.1 KB · Hit: 74

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,062
İsim
Semih Boran
Lütfen bana bu konuda yardım eder misiniz acaba? Telefon poco x3 GT. Bana çok lazım oluyor Windows. Lütfen yardımcı olun. Dual boot biraz riskli geliyor bana. Sanal makina olarak nasıl kurabilirim?

Limbo ile denediğimde disk alanını seçmiyor.
Üzgünüm ama RN10 Pro 5G/Poco X3 GT de LK ve MTK'nın kapalı kaynak bootloaderı var. Onlar için bir EDK2 UEFI BIOS yok. OnePlus 6T gibi SD 845'e sahip bir telefon alabilirsin. Sanal makineye gelecek olursamda Termux'un X11 reposundan QEMU kurup kullanabilirsin ama telefonunda KVM'i açman lazım ve bunun için Linux kernelini modifiye etmen lazım. KVM'siz TCG ile kasa kasa kullanabilirsin ama tabi anlamı kalmıyor.

SIR_INDO_SCARF

80+ Silver
Üzgünüm ama RN20 Pro 5G/Poco X3 GT de LK ve MTK'nın kapalı kaynak bootloaderı var. Onlar için bir EDK2 UEFI BIOS yok. OnePlus 6T gibi SD 845'e sahip bir telefon alabilirsin. Sanal makineye gelecek olursamda Termux'un X11 reposundan QEMU kurup kullanabilirsin ama telefonunda KVM'i açman lazım ve bunun için Linux kernelini modifiye etmen lazım. KVM'siz TCG ile kasa kasa kullanabilirsin ama tabi anlamı kalmıyor.
Peki neler yapmalıyım anlatırmısın? Bilgisayar alana kadar benim işimi görmesi lazım çünkü.

Top Bottom