Neler Yeni

Yardım Telefonum suya düştü

xTURANN

80+ Silver
Telefonu alırken, kaskoyu aşırı överler. Şu kadar para veriyorsun, 3 - 5 kuruştan daha kaçma, sana özel ekstra şey yapıcam, yardımcı olucam falan filan. Böyle durumlarda gidiyorsun kaskoya, hüzünle geri dönüyorsun.

Zamanında Mate 20 Lite aldım mediamarkttan. 2000 Liralık cihaza galiba 600 lira falan kasko yaptırdım. Çalışan, telefonunu bilerek kırsan da, üstünden tırda geçse yenisini direkt veriyoruz dedi.

Pirince yatır fakat geç olduysa ve oksitlenme başladıysa sıkıntı. Açılmasını, bakılmasını dert etmiyorsan FPPRO Falan gibi güvenilir bir yere git, kontrol ettir. Varsa sıkıntı temizlettir. Parça değiştirmene gerek yok, temizlet yeter.

habbassaka

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,203
İsim
Berk
sen dua et havalar sıcak, su dayanıklılığı olan telefonun 5-6 saniye su da kalması.. pek endişeye gerek yok. olayın üzerine şuan çalışıyorsa problem yoktur. geçmiş olsun

Arda_07

80+ Bronze
pirince falan sokma sakın
Mesaj otomatik birleştirildi:

pirinç hiçbir işe yaramıyor hatta bazen nişastasını salıyor içini berbat ediyor, tuzlu suya düşürdüğünü belirtmişsin; tatlı su ile temizlemeye çalış peçeteyle sil kullan başka bir şey yapmana gerek yok. Ha anlarım diyorsan içini açıp bakabilirsin kurutabilirsin o şekilde fakat tavsiye etmem

omerdesouza

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
588
İsim
Ömer
pirince falan sokma sakın

pirinç hiçbir işe yaramıyor hatta bazen nişastasını salıyor içini berbat ediyor, tuzlu suya düşürdüğünü belirtmişsin; tatlı su ile temizlemeye çalış peçeteyle sil kullan başka bir şey yapmana gerek yok. Ha anlarım diyorsan içini açıp bakabilirsin kurutabilirsin o şekilde fakat tavsiye etmem
Mesajıma kızgın atmışsın ama konuyu doğru dürüst okumamışsın bile. Tatlı değil tuzlu suya düşürmüş arkadaş her türlü yolu denemesi gerekiyor zaten ;)

Arda_07

80+ Bronze
Mesajıma kızgın atmışsın ama konuyu doğru dürüst okumamışsın bile. Tatlı değil tuzlu suya düşürmüş arkadaş her türlü yolu denemesi gerekiyor zaten ;)
asıl sen düzgün okumamışsın, yazdığımı tekrar oku ;)

tatlı su ile temizlemenin maksadı kısa devre yapmaması, istersen pirinç çuvalına sok o tuzlu suyu içine aldıktan sonra gene kurtaramazsın

omerdesouza

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
588
İsim
Ömer
asıl sen düzgün okumamışsın, yazdığımı tekrar oku ;)

tatlı su ile temizlemenin maksadı kısa devre yapmaması, istersen pirinç çuvalına sok o tuzlu suyu içine aldıktan sonra gene kurtaramazsın
Verileri kaybetmeme açısından yapabileceği şeyler kısıtlı ve bunların başında da pirinç var bir çok kez tecrübe etmiş biri olarak söylüyorum. Bir yerden sonra zaten maddi zararı kabullendikten sonra en önemli şey verileri kurtarmaktır bunun için de bunu yapmaktan başka yolu yok.

Dahası  
Reaksiyon skoru
55
İsim
Eren Çamok
Telefonu alırken, kaskoyu aşırı överler. Şu kadar para veriyorsun, 3 - 5 kuruştan daha kaçma, sana özel ekstra şey yapıcam, yardımcı olucam falan filan. Böyle durumlarda gidiyorsun kaskoya, hüzünle geri dönüyorsun.

Zamanında Mate 20 Lite aldım mediamarkttan. 2000 Liralık cihaza galiba 600 lira falan kasko yaptırdım. Çalışan, telefonunu bilerek kırsan da, üstünden tırda geçse yenisini direkt veriyoruz dedi.

Pirince yatır fakat geç olduysa ve oksitlenme başladıysa sıkıntı. Açılmasını, bakılmasını dert etmiyorsan FPPRO Falan gibi güvenilir bir yere git, kontrol ettir. Varsa sıkıntı temizlettir. Parça değiştirmene gerek yok, temizlet yeter.
sen dua et havalar sıcak, su dayanıklılığı olan telefonun 5-6 saniye su da kalması.. pek endişeye gerek yok. olayın üzerine şuan çalışıyorsa problem yoktur. geçmiş olsun
Hocam fppro sadece Apple ürünlerine servis sağlıyor. Telefon saat 12 gibi suya düştü ve ardından telefonu kapattım ve poşetleyip sıcak bir yere koydum. 1 saat önce telefonu açtım ve bir sorun yaşamadım ses çıkışında cızırtı gibi sesler gelmiyor kameralar çalışıyor dokunmatikte bir problem yok. Isınma problemi olur diye düşündüm ama oda yok.

efeleow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Mehmet Efe
Tatlı suya düşerse bir şey olmaz fakat tuzlu su çok riskli, parçalar oksitlenebilir.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,232
Üyeler
156,751
Son üye
arahimm
Top Bottom