Neler Yeni

Yardım TELEFONUM VE ŞARJ ALETİM ORJİNALMİ ?

Qadroon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ahmet
Arkadaşlar selamlar

yaklaşık dün teslim aldığım cihazdan işkillendim ve detaylıca telefona baktım

1. fark ettiğim detay şarj cihazının orjinaline göre aşırı hafif olması ve baskı/ basım hatası +++ yazılarının çok kabarık düzensiz yazılması iyice içime kurt düşürdü
fakat telefonda bir şey anlamadım seri no imei sorgulama yaptığımda şu ekran ile karşılaşıyorum
Tebrikler! Satın aldığınız telefonun resmi uluslararası sürüm olduğundan emin olabilirsiniz.
seri no ile sorguladığımda ise
Xiaomi'yi seçtiğiniz için teşekkür ederiz!
Ancak, satın aldığınız cihaz resmi bir global sürüm değildir ve kullanıcı deneyimi etkilenebilir. Bir dahaki sefere, lütfen cihazın resmi olarak yetkilendirilmiş kanallardan resmi global sürümünü satın alın.

yani benim ürünümün sadece şarj aleti fake olabilirmi ?
telefonum orjinalmi değilmi pek anlayamadım telefonu iade talebi oluşturdum ve 6.11.2023 de iade için kargoya teslim edicem sizden ricam ben bu telefonun orjinal olup olmadığını nasıl anlarım
imei sorgulama yaptığımda orjinal diyor
Ekran görüntüsü 2023-11-05 231723.png
Ekran görüntüsü 2023-11-05 224500.png

seri no yazdığımda başka diyor ekran görüntüleri bu şekilde
Ekran görüntüsü 2023-11-05 224745.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

EK BİR BİLGİ TELEFONUM BEYAZ

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
717
İsim
Baran Kut
Bu ne tarz bir dolandırıcılık lan aklım ermedi.

Her şey bir yana, telefon bir problem yaratmıyorsa ve orijinal ise(işlemcisi,bataryası vs.) sadece şarj cihazının orijinalini alabilirsin. Çünkü E-devlet kaydı var yani IMEI kaydedilmiş doğru model üzerine.

Qadroon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ahmet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu ne tarz bir dolandırıcılık lan aklım ermedi.

Her şey bir yana, telefon bir problem yaratmıyorsa ve orijinal ise(işlemcisi,bataryası vs.) sadece şarj cihazının orijinalini alabilirsin. Çünkü E-devlet kaydı var yani IMEI kaydedilmiş doğru model üzerine.
dostum evet doğru söylüyorsun ben şarj aleti alıp geçicem fakat kafamı kurcalıyan şu var benim telefon beyaz ve resimdede gözüktüğü üzere yıldız mavisi gibi bir renk çıkıyor

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
717
İsim
Baran Kut
AAA yeni gördüm pardon. İllegal kayıtlardan falan olabilir belki. İşkillenmen çok normal. İade et gitsin. İlerde bir sıkıntısı falan çıkar hiç uğraşma.

Revize edilmiş(yenilenmiş) telefon da olabilir belki.

Qadroon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ahmet
AAA yeni gördüm pardon. İllegal kayıtlardan falan olabilir belki. İşkillenmen çok normal. İade et gitsin. İlerde bir sıkıntısı falan çıkar hiç uğraşma.

Revize edilmiş(yenilenmiş) telefon da olabilir belki.
bende ondan şüphe ettim ve şuan 10 11k bandında max telefon bakıyorum önerdiğin bir marma model varmıdır

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
717
İsim
Baran Kut
S20FE önerebilirim hocam. Anneme zamanında hediye olarak almıştım. Hala memnun kullanıyor. Zaten o barda başka telefon çok bilmiyorum hocam.

Spacee

80+
bende ondan şüphe ettim ve şuan 10 11k bandında max telefon bakıyorum önerdiğin bir marma model varmıdır
Bu aralıkta samsungun A34 yada m34 olması lazım şahsen bence en mantıklısı, direkt samsung sitesinde öğrenci indirimli hediyeli vs. Geliyor bakabilirsin istersen.

He evet s20-21 fe de bakabilirsin şuanki fiyatlarını bilmiyorum ama bütçen yetiyorsa tabii ki çok daha iyi

Qadroon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ahmet
S20FE önerebilirim hocam. Anneme zamanında hediye olarak almıştım. Hala memnun kullanıyor. Zaten o barda başka telefon çok bilmiyorum hocam.
hocam S20FE lere baktım fakat pek olumlu dönüş göremedim

Bu aralıkta samsungun A34 yada m34 olması lazım şahsen bence en mantıklısı, direkt samsung sitesinde öğrenci indirimli hediyeli vs. Geliyor bakabilirsin istersen.

He evet s20-21 fe de bakabilirsin şuanki fiyatlarını bilmiyorum ama bütçen yetiyorsa tabii ki çok daha iyi
hocam baktım fakat olumlu dönüş alamadım fakat alasımda vardı çok

Spacee

80+
hocam S20FE lere baktım fakat pek olumlu dönüş göremedim

hocam baktım fakat olumlu dönüş alamadım fakat alasımda vardı çok
Hocam bana sorarsan bu fiyat aralığında daha mantıklısı olamaz, amacın oyun oynamak gün boyu insta vs. Takılmaksa xiaomi daha mantıklıdır ancak biraz fotoğraf çekeyim bikaç bi iş yapayım güzel de dursun diyorsan samsung daha mantıklıdır, ve hani s serisi genel olarak samsungun üst seviye serisi bana sorarsan s20fe yi alırdım ve hani kullananlardan bi şikayet duymadım bilmiyorum.

Qadroon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Ahmet
Değerli yorumun için çok teşekkür ederim dostum
S20FE cihazına tekrardan bir göz atıcam
Peki Xiaomi tarafından hangi cihazı önerirsin çok abartı olmuyacak şekilde

Spacee

80+
Değerli yorumun için çok teşekkür ederim dostum
S20FE cihazına tekrardan bir göz atıcam
Peki Xiaomi tarafından hangi cihazı önerirsin çok abartı olmuyacak şekilde
Hocam maalesef xiaomiyi pek araştırmadım o yüzden bi bilgi veremiyceğim. Ama bütçene hangileri yakınsa 3 5 telefonu topla epeyden vs karşılaştır hangisi işine geliyorsa seçersin.

Top Bottom