Neler Yeni

Temu siparişim gümrükte kalırmı acil yardım

Arda Fisher

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
274
İsim
Mustafa Arda BALIKÇI
Yanlış bilgi vermiş. Takma kafana böyle basit şeyleri.
Reis sana güveniyorum iade etmiyorum bekliyorum sadece için rahatlasın diye soruyorum, eğer ürün 15 gün içinde Türkiye'ye gelirse bir problem olmayacak, ancak 15 gün dışında gelirse gümrükte kalacak ve iade olacak sonra uygulamada para iadesi yapacak doğrumu anladım?

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,987
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Reis sana güveniyorum iade etmiyorum bekliyorum sadece için rahatlasın diye soruyorum, eğer ürün 15 gün içinde Türkiye'ye gelirse bir problem olmayacak, ancak 15 gün dışında gelirse gümrükte kalacak ve iade olacak sonra uygulamada para iadesi yapacak doğrumu anladım?
%99 öyle olur. Aslında vergisini zaten peşin ödediğin için 15 günü geçse bile bir ihtimal gelebileceğini düşünüyorum ama gümrüğün ne yapacağı belli olmaz.

Arda Fisher

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
274
İsim
Mustafa Arda BALIKÇI
%99 öyle olur. Aslında vergisini zaten peşin ödediğin için 15 günü geçse bile bir ihtimal gelebileceğini düşünüyorum ama gümrüğün ne yapacağı belli olmaz.
Anladım kral güveniyorum sana insallah bi sorun olmaz

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,364
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401
Ekstra vergi atıyorum ürün kotanı doldurdun diye çıkar ya da elektronik bir şey verirsin ondan ekstra vergi çıkar onu ödersin paşa paşa verirler ürünü. He ama diyelim gümrükten geri dönerse o zaman para iadesi alırsın
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hangi kapı olduğuna da bağlı, maalesef indiragandi yapanlar da oluyor mağdur olanlar da var :/

Arda Fisher

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
274
İsim
Mustafa Arda BALIKÇI
Ekstra vergi atıyorum ürün kotanı doldurdun diye çıkar ya da elektronik bir şey verirsin ondan ekstra vergi çıkar onu ödersin paşa paşa verirler ürünü. He ama diyelim gümrükten geri dönerse o zaman para iadesi alırsın
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hangi kapı olduğuna da bağlı, maalesef indiragandi yapanlar da oluyor mağdur olanlar da var :/
O vergiyi kapidami ödeyeceğim

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,364
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401
O vergiyi kapidami ödeyeceğim
Evet, PTT ekstra kota vergisi alıyor yeni uygulama ile beraber. Çoğu durumda sorun olmuyor ekstra vergi çıkmıyor ama çok nadir de olsa (başıma geldi) vergi çıkabiliyor.

Arda Fisher

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
274
İsim
Mustafa Arda BALIKÇI
Evet, PTT ekstra kota vergisi alıyor yeni uygulama ile beraber. Çoğu durumda sorun olmuyor ekstra vergi çıkmıyor ama çok nadir de olsa (başıma geldi) vergi çıkabiliyor.
Reis ne öneriyorsun sence iptalmi edeyim siparişi yoksa dursunmu

Tearz

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Bende sipariş verdim. Gelirse bizimdir gelmezse iade ederler.

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,364
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401

Arda Fisher

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
274
İsim
Mustafa Arda BALIKÇI
Dursun canım çok çok uç bir örnek verdim ben sana, hatta şimdi ben de sipariş verecektim :D
Valla kral biraz fazla kafaya takıyorum bu şeyleri şimdi korkuyorum işte ürünüm gümrükte kalır param yanar diye ama öyle bir şey yokmus sanırım en kötü senaryo ürünün geri gitmesi ve paramın iade edilmesi degilmi

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,364
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401
Valla kral biraz fazla kafaya takıyorum bu şeyleri şimdi korkuyorum işte ürünüm gümrükte kalır param yanar diye ama öyle bir şey yokmus sanırım en kötü senaryo ürünün geri gitmesi ve paramın iade edilmesi degilmi
Yok yok gümrükte takılırsa paran iade oluyor yanması gibi bir durum söz konusu değil

Top Bottom