Neler Yeni

Tercihinizi bu araçlardan hangisi yönünde yaparsınız ve önerir misiniz?

Hangisini tercih edersiniz

• DS4 Performance Line 130

Oylar: 13 20.3%
  • Peugeot 3008 Active 1.2

Oylar: 10 15.6%
  • Skoda Karoq Prestige

Oylar: 14 21.9%
  • Volkswagen Taigo Style 1.5

Oylar: 7 10.9%
  • Cupra Leon 1.5 eTSI mHEV

Oylar: 20 31.3%
  • 700 bin altındaki diğer 2 araç aşağıdadır

Oylar: 1 1.6%
  • Hyundai Bayon Elite 1.4

Oylar: 13 20.3%
  • Kia Stonic Elegance 1.4

Oylar: 4 6.3%

• Oy kullanan toplam üye
    64

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Merhaba. Engelli indirimiyle araba alma ihtimalim var da hangisini alsam bilemedim. 2 farklı imkanım var ya 1 milyon civarına araba alabileceğim ya da 700 bin ve altında bir araç olacak. Croosover araç düşünüyorum aslında çünkü hazırda elimde hatchback araç var. Oylamada 2 defa oy veriliyor ve bir tanesini 1 milyon civarındaki 5 araçtan diğerini de 700 bin civarındaki 2 araçtan birine kullanır mısınız?
Listesini çıkardığım araçlar şunlar:
1 Milyon civarında:
DS4 Performance Line 130
Peugeot 3008 Active 1.2
Skoda Karoq Prestige
Volkswagen Taigo Style 1.5
Cupra Leon 1.5 eTSI mHEV (bu son tercihim olabilir golf var çünkü)

700 bin ve altındaki:
Hyundai Bayon Elite 1.4
Kia Stonic Elegance 1.4

İçlerinin dolu paket olmasına dikkat ettim boş paket araca da para vermeyeyim diye. Ayrıca bu araçlar kötüyse sizin öneriniz nedir? Bu 4 tane crossover aracı kendi arasında nasıl sıralandırırsınız?
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Denizgezen @$ilent hocalarım sizin fikirleriniz nelerdir?

Son düzenleme:

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Karoq ve taigo aynı araba gibi görüyorum. Aralarında seçim yapsam taigo derim. Cupra leon çok güzel duruyor. Ama karşısına ds4 gibi bir araba var. Hybrit oluşuyla ve duruşuyla cupra leon bence daha önde. Oy kısmına gelirsek ds4'e oy verdim . Ama şuan karar değiştirip leon diyorum.
Bayonla stonic her konudan aynı araba. Motor aynı yürüyen aynı. İkisi de i20 yükseltilmiş versiyonu. O yüzden tasarım dolayısıyla bayon diyorum

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Merhaba. Engelli indirimiyle araba alma ihtimalim var da hangisini alsam bilemedim. 2 farklı imkanım var ya 1 milyon civarına araba alabileceğim ya da 700 bin ve altında bir araç olacak. Croosover araç düşünüyorum aslında çünkü hazırda elimde hatchback araç var. Oylamada 2 defa oy veriliyor ve bir tanesini 1 milyon civarındaki 5 araçtan diğerini de 700 bin civarındaki 2 araçtan birine kullanır mısınız?
Listesini çıkardığım araçlar şunlar:
1 Milyon civarında:
DS4 Performance Line 130
Peugeot 3008 Active 1.2
Skoda Karoq Prestige
Volkswagen Taigo Style 1.5
Cupra Leon 1.5 eTSI mHEV (bu son tercihim olabilir golf var çünkü)

700 bin ve altındaki:
Hyundai Bayon Elite 1.4
Kia Stonic Elegance 1.4

İçlerinin dolu paket olmasına dikkat ettim boş paket araca da para vermeyeyim diye. Ayrıca bu araçlar kötüyse sizin öneriniz nedir? Bu 4 tane crossover aracı kendi arasında nasıl sıralandırırsınız?

@Denizgezen @$ilent hocalarım sizin fikirleriniz nelerdir?

DS e zafım var benim ben DS4 derim :D. Skoda ve Cuprada güzel seçenekler ama. Volkswagen taigoyu iyi bulmuyorum. 3008 de hali hazırda kullanıyoruz oda güzel ama DS4 ondan daha iyi çünkü DS bilirsinki PSA grubunun en dolusu en lüksüdür.

eneskaya6

80+ Silver
listenin 1. leri DS4 Performance ile Skoda Karoq diğer secenekler 2 sınıf altlarında kalıyor. bu araclar pahalı ama ötv muafiyete giriyor mu?

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bayonla stonic her konudan aynı araba. Motor aynı yürüyen aynı. İkisi de i20 yükseltilmiş versiyonu. O yüzden tasarım dolayısıyla bayon diyorum
Hocam şimdi bakarken denk geldim. Pek iç açıcı yorumları yoklar. Ağırlığa oranla motor güçlerinin az kalıp ezilmelerinden dolayı. 750 bin civarında Omoda5 Luxury var da önerir misiniz? Ya da sizin 750 bin civarında öneriniz var mı?

listenin 1. leri DS4 Performance ile Skoda Karoq diğer secenekler 2 sınıf altlarında kalıyor. bu araclar pahalı ama ötv muafiyete giriyor mu?
1.5 milyonu geçiyorlar girmiyor diye biliyorum ama internette baktığım zaman listeye alınmışlar.

KaveLeoN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
Burak YAŞAR
Bende 800-1.1 arası araba bakıyordum. Benimde tercih listemde bu şekilde;
Toyoto Corolla 1.8 Hybrid Flame-X Paket 19, 20 yada 21 model
Audi A3 Sedan 1.6 TDI, Dynamic yada Sportline paket 2016 - 17 model
Mercedes A180 Amg 2015- 16
Mercedes CLA200 - 180

ege001

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,871
İsim
ege erdem demirelli
1 milyon civari Skoda Karoq veya DS4 derim. ikiside biraz daha premium sayilir. Skoda ses yalitimi, sessizlik, sarsinti, konfor olarak cok iyi. Peugeot da guzel ama biarz agir bir arac gibi geliyor ve tasarimini sevmiyorum.

eneskaya6

80+ Silver
Bayon ile stonic ikisini uzun süre inceledim iki aracta bence tercih edilecek araclar degil. İ20 , skoda fabianin yerden 5cm yüksek hali denilebilir. Motorlari yok direk gitmeyen araçlar ama az yakarlar diye düşünüyorum ic hacimleri cok dar. Avrupanin cliosu gibi düşün. Omoda 5 sormussun hocam aralik ayinda anneme aldik deneyimleyip kullandim bi süre. Uzun uzun deneyimimi anlatayim isterseniz. Yakiti sehirici 10-11lt. Kalite olarak bayon stonicten kesinlikle daha iyi. İc hacim yeteri ama suv kadar beklemyin spor çünkü. Hizlanisi vs cok iyi genel arabalara gore. Yalitimi orta seviye 120-130da ugultu aliyor. Aslinda şöyle özet gecebilirim bayon stonic in 2 kati arac. 3008 alabilirseniz tabi ust sinif ama o kadar para baglamak size kalmis

_Emir

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,501
İsim
Emir
Hocam şimdi bakarken denk geldim. Pek iç açıcı yorumları yoklar. Ağırlığa oranla motor güçlerinin az kalıp ezilmelerinden dolayı. 750 bin civarında Omoda5 Luxury var da önerir misiniz? Ya da sizin 750 bin civarında öneriniz var mı?

1.5 milyonu geçiyorlar girmiyor diye biliyorum ama internette baktığım zaman listeye alınmışlar.
cherrye bulaşmayın.Yetkili servisleri çok kötü diye okudum.Araç çok güzel fakat yetkili servis türkiyeden çekildi

eneskaya6

80+ Silver
cherrye bulaşmayın.Yetkili servisleri çok kötü diye okudum.Araç çok güzel fakat yetkili servis türkiyeden çekildi
Bu kadar bilgisiz olup yorum yapmazsaniz sevinirim :) insanlari yanlis yönlendirmeyin

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
skoda fabianin yerden 5cm yüksek hali denilebilir.
Normalde bunu düşünüyordum da özellik tarafından cam tavan olmayınca biraz geriledim. Cam tavanı dert etmeseydim direkt buna çökecektim. Prestige modeli baya bi geniş.

Bayon ve Stonicde aynen dediğiniz yorumları okudum ve ayrıca 8-9 litre yakıyorlarmış. Diğer modeller 6 litre civarında yakıyor fazla geldi. Cheery de 10-11 yakınca ona da uzaklaştım ufaktan.

Konu başındaki Hyundai Bayon ve Stonicden vazgeçtim. Varsayalım 1M bütçem olmadı 750ye Ford Focus Trend X 1.5 VCT mi tercih edersiniz yoksa Opel Crossland Elegance 1.2 mi? Aynı kategorinin araçları değiller farkındayım ama başka da araç yok. @Denizgezen @$ilent @eneskaya6

eneskaya6

80+ Silver
2 secenek arasında donanımsal özelliklere bakmadan fordu tercih ederdim daha çok hoşuma gidiyor. ÖTV muaf alacagınız için 1.5m liste fiyatı sınırınız var. Şuna emin olun ötvsiz alınabilecek en güzel araç acık ara chery omoda 5 tir. hangi şehirde yaşıyorsunuz trafik durumu nasıl? yakıt çok sorun değilse binmekten keyif alırsınız. rakiplerine kıyasla benim çok hoşuma gitti. herşeyi fıyatına göre söyluyorum tabi. Yazarken aklıma geldi Kia Cerato da bakmanızı kesinlikle tavsiye ederim ötv dilimine giriyor ve çok güzel aile araclarından birisi. benzinli 1.6 yine yakıtı hissettirir ama ötvsiz alacagınız için değer. ya da kia ceed tam 1.5m liste fiyatı

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Şimdi Chery için konuşayım. Omoda 5 sahibi müşterimiz geldi dün. Önde sis çercevesi kırılmış tamponda çatlak var.
Bu arabaya parçası yok gözüyle bakıyordum. Fakat servisten aynı gün gidip aldılar. Ne parça olursa olsun servis tedarik ediyormuş.
İçine bindim. Baya baya oyuncaklı bir araba. Nasıl gidiyor bilmiyorum. Ama o kasaya göre güzel gitmesi lazım. Engelli indirimiyle bu araba denk geliyorsa alınır. Bir arabanın şahdamarı bakımdır. Arabaya bak güzel kullan uzun süre bir şey olmaz

Normalde bunu düşünüyordum da özellik tarafından cam tavan olmayınca biraz geriledim. Cam tavanı dert etmeseydim direkt buna çökecektim. Prestige modeli baya bi geniş.

Bayon ve Stonicde aynen dediğiniz yorumları okudum ve ayrıca 8-9 litre yakıyorlarmış. Diğer modeller 6 litre civarında yakıyor fazla geldi. Cheery de 10-11 yakınca ona da uzaklaştım ufaktan.

Konu başındaki Hyundai Bayon ve Stonicden vazgeçtim. Varsayalım 1M bütçem olmadı 750ye Ford Focus Trend X 1.5 VCT mi tercih edersiniz yoksa Opel Crossland Elegance 1.2 mi? Aynı kategorinin araçları değiller farkındayım ama başka da araç yok. @Denizgezen @$ilent @eneskaya6
Focus 1.0 turbo gelirse öneririm. 1.5 atmosferik motoru güzel değil.
1.0 turbo deyip geçme. Gerçekten kasaya göre güzel yürüyor. Ben 2023 focus 1.0 ecoboost gtdi titanium stil ile 80km yol yaptım. Kazalı halleriyle de bir sürü topladım. İstanbul için küçücük bir sanayide bile parçası kolay bulunuyor.
Arkaları torsiyon olduğu için focus 3'e 3.5'e göre yol tutuşu daha alt düzeyde. Ama gene de güzel. Yakıt konusunda da şehir içi 4 5 litre ile gezenleri okudum

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
994,277
Üyeler
157,222
Son üye
Sessizce57
Top Bottom