Neler Yeni

Termal macun değişimi sonrası sıcaklık artışı

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Bilal Kurtuluş
İ3 10100f işlemcimin üzerinde gelen macununu 1 sene kadar kullandıktan sonra bugün coolermaster mastergel regular ile değiştirdim fakat macun değişiminden sonra sıcaklık değeri artış gösterdi.
Cinebench R23 çoklu çekirdek testi ile değişimden önce 73, değişimden sonra 78 derece gördüm.
Bunun sebebi nedir ? Ne yapmamı önerirsiniz.

Aynı macun ile RX 570 ekran kartımın da macununu değiştirdim, sıcaklık aynı kaldı fakat fan rpm hızı % 5 daha az çalıştı .
Furmarkta 10 dk lık test sonucu 77 dereceye ulaştı bu değer normal midir.

uomerlutfi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,101
İsim
Ömer Lütfi Ülker
İlgilendiği Kategoriler
bilgisyaarlar - bilgisayar bileşenleri
Instagram
instagram.com/omerlutfiulker
İ3 10100f işlemcimin üzerinde gelen macununu 1 sene kadar kullandıktan sonra bugün coolermaster mastergel regular ile değiştirdim fakat macun değişiminden sonra sıcaklık değeri artış gösterdi.
Cinebench R23 çoklu çekirdek testi ile değişimden önce 73, değişimden sonra 78 derece gördüm.
Bunun sebebi nedir ? Ne yapmamı önerirsiniz.

Aynı macun ile RX 570 ekran kartımın da macununu değiştirdim, sıcaklık aynı kaldı fakat fan rpm hızı % 5 daha az çalıştı .
Furmarkta 10 dk lık test sonucu 77 dereceye ulaştı bu değer normal midir.
dostum coolermaster macunlardan bende memnun kalmadım . cooler master mastergel maker nano dan aldım bende ama sıcaklıklar cın malı macundan daha da yukseldı o yuzden sana onerım o macunları kullanma hıc guzel degıller ıade ettım bende zaten 9 sata test yaptım 9 saat boyunca ugrastım ama nafıle

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Bilal Kurtuluş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
işlemcinin tamamını kaplayacak şekilde sürdüm.
ben bunu iade edebilir miyim, kullanmış oldum ama daha 14 gün olmadı.

uomerlutfi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,101
İsim
Ömer Lütfi Ülker
İlgilendiği Kategoriler
Instagram

AntremanKoçuMünir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
709
İsim
Ali
Çok kalın olmayan düz bir zemin şeklinde yapmanıza ve soğutucuyu tam temas etmesine rağmen artış varsa... Keza bu kadar şikayette olursa bu macun da bir hata yada fake olayı olabilir mi

TahinPekmez

80+ Silver
işlemcinin tamamını kaplayacak şekilde sürdüm.
ben bunu iade edebilir miyim, kullanmış oldum ama daha 14 gün olmadı.
1gr dan az sürmelisin çok ince olmalı, üstüne soğutucu yerleştirirken hava boşluğu olmamalı. termal macunu nano partiküllü almanı tavsiye ederim.

uomerlutfi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,101
İsim
Ömer Lütfi Ülker
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
kardesım soyle sur boyle sur dıyenlere akma ben laptop ıcın surdum 9 saat boyunca surdum temızxledım her turlu oranda denedım nafile

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
dostum coolermaster macunlardan bende memnun kalmadım . cooler master mastergel maker nano dan aldım bende ama sıcaklıklar cın malı macundan daha da yukseldı o yuzden sana onerım o macunları kullanma hıc guzel degıller ıade ettım bende zaten 9 sata test yaptım 9 saat boyunca ugrastım ama nafıle
Uygulamanda veya sana gelen macunda bir sıkıntı vardır. Mastergel Maker modelini birsürü bilgisayarda kullandım. Hepsinde gayet iyi sıcaklık farkları aldım. Özellikle bilgisayarcının macununu değiştirdiği bir sistem vardı onu sadece macun değişimi ile 95 dereceden 70-80 civarına düşürmüştüm 😀

uomerlutfi

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,101
İsim
Ömer Lütfi Ülker
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
Uygulamanda veya sana gelen macunda bir sıkıntı vardır. Mastergel Maker modelini birsürü bilgisayarda kullandım. Hepsinde gayet iyi sıcaklık farkları aldım. Özellikle bilgisayarcının macununu değiştirdiği bir sistem vardı onu sadece macun değişimi ile 95 dereceden 70-80 civarına düşürmüştüm 😀
valla afayı yetırttı bana ıade ettım cın malı bıle daha ıyı sonuc verdı

Top Bottom