Neler Yeni

Termal macun nasıl sürülür

s10GAMER

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Mustafa Fatih Bilgiç
PC daha 2 aylık ama ilk sıcaklıklardan eser yok ilk günler 65 derece gibi delan ken şuan 78 civarı bende MX-6 termal macununu aldım

termal macunu değiştirmek garantiyi bozar mı

PC nin fotoğrafı altta var termal macun değişimi anladığım kadarıyla şöyle oluyor : önce soğutucu vidalarını söküp işlemciyi üstünü ve soğutucunun işlemciye gelen kısmını silip macunu X şeklinde sıkacağım sonra soğutucuyu işlemciye takacağım ama çok bastırmama gerek var mı ve onun dışında doğru anlamışmıyım ?

son olarak işlemcim 7600 bu işlemcilerde garip bir şekil var onunda fotoğrafını koyarım kırmızı kısımlara macun büyük ihtimalle gelecek bir sorun çıkar mı ?

Ekler

• WhatsApp Görsel 2024-07-10 saat 09.48.41_2b8b8e42.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-07-10 saat 09.48.41_2b8b8e42.jpg
    177.4 KB · Hit: 27
  • x5_1174447434eky.jpg
    x5_1174447434eky.jpg
    58.6 KB · Hit: 29

mahoen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
MB
O sıcaklıklar normal değil mi termal mermal niye uğraşıyosun ki? Bulaştırırsın bilmeden etmeden iyice kötü olur.

s10GAMER

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Mustafa Fatih Bilgiç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
O sıcaklıklar normal değil mi termal mermal niye uğraşıyosun ki? Bulaştırırsın bilmeden etmeden iyice kötü olur.
hocam daha 2. gün yaptığım testte rdr2 de mzax 65 dereceydi şuan ise ortalama 78 derece

FutFlix

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,359
İsim
Çağatay
PC daha 2 aylık ama ilk sıcaklıklardan eser yok ilk günler 65 derece gibi delan ken şuan 78 civarı bende MX-6 termal macununu aldım

termal macunu değiştirmek garantiyi bozar mı

PC nin fotoğrafı altta var termal macun değişimi anladığım kadarıyla şöyle oluyor : önce soğutucu vidalarını söküp işlemciyi üstünü ve soğutucunun işlemciye gelen kısmını silip macunu X şeklinde sıkacağım sonra soğutucuyu işlemciye takacağım ama çok bastırmama gerek var mı ve onun dışında doğru anlamışmıyım ?

son olarak işlemcim 7600 bu işlemcilerde garip bir şekil var onunda fotoğrafını koyarım kırmızı kısımlara macun büyük ihtimalle gelecek bir sorun çıkar mı ?
Ben thermalright am5 bracket aldım, tavsiye ederim. Termal macun uygulamak çok kolay oluyor. Tüm o delikli yapıyı kapatıyor aralara macun kaçmıyor.

s10GAMER

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Mustafa Fatih Bilgiç
Ben thermalright am5 bracket aldım, tavsiye ederim. Termal macun uygulamak çok kolay oluyor. Tüm o delikli yapıyı kapatıyor aralara macun kaçmıyor.
hocam işlemciyi silerken bastırınca işlemci zarar görür mü ?

FutFlix

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,359
İsim
Çağatay
hocam işlemciyi silerken bastırınca işlemci zarar görür mü ?
İşlemciyi çıkarıp silebilirsin, pin yok nasılsa am5 işlemcilerde. İnce kürdan, iğne gibi bir şeyin ucuna bez sarıp ince temizlik yapabilirsin.

s10GAMER

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Mustafa Fatih Bilgiç
İşlemciyi çıkarıp silebilirsin, pin yok nasılsa am5 işlemcilerde. İnce kürdan, iğne gibi bir şeyin ucuna bez sarıp ince temizlik yapabilirsin.
altında pin yokmu am5 işlemcilerde

FutFlix

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,359
İsim
Çağatay

grasdiyas

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,346
İsim
mustafa can
hocam daha 2. gün yaptığım testte rdr2 de mzax 65 dereceydi şuan ise ortalama 78 derece
Oda sıcaklığı aynımıydı kaç saatte ulaştı o ısıya? Braket alırsanız daha iyi olur termal macun çok katı kıvamda değilse kolayca çıkıyor zaten

s10GAMER

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Mustafa Fatih Bilgiç
Oda sıcaklığı aynımıydı kaç saatte ulaştı o ısıya? Braket alırsanız daha iyi olur termal macun çok katı kıvamda değilse kolayca çıkıyor zaten
sıcaklık ta çok fark yok 1 2 derece felan bir de vantilatör açık şu an

Thadox

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
357
İsim
Tx
Sürdükten sonra eşit yayılması için vidaları oturttuktan sonra azar azar sık. Yani birini biraz sık sonra diğerini biraz sık böyle böyle ilerle. Tek seferde bir köşeyi komple sıkma. Zaten macun sürmek aşırı basit bir işlem. Sürerken gereğinden fazla sürme. İşlemci üzerinde incecik bir katman olması gerek.

Top Bottom