Neler Yeni

İşlemci ve Soğutucu termal macunu nasıl temizlenir ve sürülür ?

Charles Darwin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,127
İsim
Alpaslan Çevikel
Bütçe
5
Selam dostlar,

İntel İ5-11400F İşlemci
SE-224-XT İşlemci Soğutucusu

Termal macunu değiştirmem gerektiğinden tavsiye ettiğiniz Arctic MX-4 termal macunu aldım bugün elime ulaştı sizlere 1 - 2 sorum olacak.

İlk deneyimim olacak nedense çok fazla korkuyorum

İşlemcinin ve soğutucu bloğunun üstünde bulunan macun en kolay / temiz şekilde zarar vermeden hangi malzemeler ile nasıl çıkarılır / temizlenir ?

İşlemciye 1.5 nohut tanesi kadar termal macun sıkıp bir aparat ile her bir köşeye ince bir tabaka halinde yayma işlemi yapsam soğutucuyu yerine takınca yaptığı ağırlık ve baskı ile taşma söz konusu olur mu ve bu yöntem yeterli mi ? (Termal macunun birazı aparata bulaşacak bunun için 1.5 nohut tanesi sıkmayı düşünüyorum) @HacıSOFU

ilkaycam.m

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
480
İsim
ilkay çam
hocam izopropil alkol ile silebilirsiniz

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,364
İsim
Hacı
Selam dostlar,

İntel İ5-11400F İşlemci

Termal macunu değiştirmem gerektiğinden tavsiye ettiğiniz Arctic MX-4 termal macunu aldım bugün elime ulaştı sizlere 1 - 2 sorum olacak.

İşlemcinin ve soğutucu bloğunun üstünde bulunan macun en kolay / temiz şekilde zarar vermeden hangi malzemeler ile nasıl çıkarılır / temizlenir ?

İşlemciye 1.5 nohut tanesi kadar termal macun sıkıp bir aparat ile her bir köşeye ince bir tabaka halinde yayma işlemi yapsam soğutucuyu yerine takınca yaptığı ağırlık ve baskı ile taşma söz konusu olur mu ve bu yöntem yeterli mi ? (Termal macunun birazı aparata bulaşacak bunun için 1.5 nohut tanesi sıkmayı düşünüyorum) @HacıSOFU
Dediğin sürme şekli mantıklı yayın işlemcinin hertarafına eşit şekilde.
Kolonya + peçete ile temizleyebilirsin eski macunu.

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,159
İsim
Ahmet Sevinç
Selam dostlar,

İntel İ5-11400F İşlemci

alkollü mendiller termal macun silmek için iyidir ama extradan almak yerine ıslak mendile kolonyada sıkabilirsin ben öyle temizledim

Charles Darwin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,127
İsim
Alpaslan Çevikel
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam izopropil alkol ile silebilirsiniz
Hocam eczanelere baktım da yok bulamadım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dediğin sürme şekli mantıklı yayın işlemcinin hertarafına eşit şekilde.
Kolonya + peçete ile temizleyebilirsin eski macunu.
Normal her evde bulunan 80 derecelik kolonya ya kulak çöpünü sürüp hafif ıslatıp işlemciye sürsem bir sıkıntı problem çıkarır mı ?

NespaY

80+ Silver

Normal her evde bulunan 80 derecelik kolonya ya kulak çöpünü sürüp hafif ıslatıp işlemciye sürsem bir sıkıntı problem çıkarır mı ?
Dostum hafif nemli bir bezle peçeteyle silebilirsin.

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,364
İsim
Hacı

Hayır çıkarmaz.

ilkaycam.m

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
480
İsim
ilkay çam
evet kolonya da kullanabilirsiniz cok da bi sıkıntı cikarmaz

Top Bottom